2016. 09. 28. szerda - Vencel 9°C | 22°C

Makó FC: Debrecenben hagytak egy pontot

A labdarúgó NB II Keleti csoport 21. fordulójában balszerencsés, 2-1-es vereséget szenvedett a Makó FC a második helyezett Debrecen II. otthonában. A vendégek a 90. percben büntetőt rontottak.
Ahogy azt várni lehetett a gyors fiatalokból álló házigazdák rendkívül motiváltak kezdték a mérkőzést. Nekiestek a Makónak, az első tíz percben a zöld-sárgák alig mentek át a „kis Loki" térfelére. A Maros-partiak kontrára rendezkedtek be, egy-két ilyen akció kimondottan veszélyesnek bizonyult. Igaz, túl sokat nem kísérletezett ilyennel a Makó, Magyarék energiájának nagy részét a védekezés, a rombolás emésztette fel. A Debrecen irányított, a Makó lezárta a területet, rombolt. Méghozzá igen hatékonyan, a cívisvárosiak elvétve tudtak csak Gévayék mögé kerülni.

A második félidő pompásan indult a Kolozsvári-legénység számára. Bány remek bal lába megint villant, de egy fegyelmezetlenség, majd egy technikai hiba meghiúsította a bravúr lehetőségét. Legalábbis a meccs utolsó percéig ez így nézett ki. Ekkor azonban Kardos kézzel ütötte el a labdát Dálnaki elől, a jogos tizenegyes megadásával hatalmas lehetőséghez jutott a Makó. A gárda gólzsákja, Maróti vállalta magára az ítélet-végrehajtó szerepét, de ezúttal rosszul döntött, a nem eléggé helyezett lövését Pantics a jobb saroknál vetődve hárította... Ezzel pedig elúszott a pontszerzés, ami pedig megérdemelt lett volna.

Kolozsvári János: – Sokkal jobban futballoztunk, mint egy hete a Bakta ellen. A döntetlen sokkal reálisabb lett volna, erre a 90. percben meg is volt a lehetőség, de sajnos nem tudtunk élni vele.

További eredmények: MTK II.–Bőcs 1–0, Szolnok–Ferencváros 0–3, Vác–Jászberény 2–3, ESMTK–BKV Előre 3–3, Cegléd–Békéscsaba 4–2, Kazincbarcika–Tököl 4–1, Baktalórántháza–Vecsés 0–1.

1. FTC 21 17 3 1 62 – 13 54
2. Debrecen II 21 14 2 5 50 – 28 44
3. Bőcs 21 12 3 6 46 – 24 39
4. Kazincbarcika 21 8 8 5 33 – 34 32
5. Makó 21 9 4 8 43 – 36 31
6. MTK II 21 9 4 8 28 – 30 31
7. Szolnok 21 8 5 8 28 – 34 29
8. Vác 21 8 4 9 48 – 42 28