2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Makó FC: döntetlen és óvás

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 24. fordulójában sorozatban harmadszor nem tudta kihasználni a hazai pálya adta előnyt a Makó. A meccs után azonban óvott a hazai csapat.
Makó FC–Vecsés 1–1 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 700 néző. Vezette: Pető (Varga, Kelemen).
Makó: Halász 5 – Podonyi, 5 Dálnaki 5, Szamosszegi 5, Gévay 5 – Kulacsik 5, Béres 6, Puskás 5, Sztojanovics 5 - Bány 5 – Maróti 5. Edző: Kolozsvári János.
Vecsés: Somodi – Máj, Hungler, Kiskapusi, Molnár D. – Menyhárt, Molnár I., Csillag, Králik – Folmer, Faragó I. Játékos-edző: Pisont István.
Gólszerzők: Menyhárt a 71., Béres a 88. percben.
Csere: Puskás helyett Faragó B. (–) a 65., Sztojanovics h. Hadár (–) a 74., Kulacsik h. Schreiber (–) a 79., Faragó I. h. Dévai a 80., Folmer h. Mészáros a 87., Králik h. Cseke a 90+2. percben.
Sárga lap: Hungler az 52., Gévay a 68. percben.

Már az első percekben megállapítható volt, jó kis csapat a Vecsés, stílusos futballt játszik, ami egyúttal azt is jelentette, nehéz dolga lesz a hazai gárdának. Persze ezt e nélkül is tudták Marótiék, tisztában voltak vele, a három, de még az egy pontért is alaposan meg kell szenvedniük. Igaz, utóbbival nem lettek volna túlságosan kibékülve, régen nyertek már az Erdei téren. A jó kezdést gyenge folytatás követte. Jóformán egymás hibáiból éltek a csapatok, az alacsony színvonalért azonban nem csak a játékosok voltak ludasak, az összevissza kavargó szél sokszor megtréfálta a labdarúgókat.

Kiskapusi magasabbra ugrott Dálnakinál. Fotó: Segesvári Csaba

A szünet után némileg más szemléletű Makó játszott. Valamelyest offenzívabbá vált a gárda, ezt az is mutatta, hogy Kiskapusi a gólvonalról fejelte ki a labdát, majd Sztojanovics szólójánál az utolsó pillanatban mentettek a védők. A meccs addigi legnagyobb helyzetét azonban a vendégek, pontosabban Folmer hagyta ki, akinek közeli próbálkozását védte Halász. A góliszonyban szenvedő csapata játékát látva cserélt Kolozsvári edző: Faragó Bence beállításával immár két csatár igyekezett zavart kelteni a vecsési védelemben.

Góltörténet

71. perc: Egy méterre az alapvonal és a 16-os találkozásától Gévay nem támadta meg Menyhártot, aki gondolt egy merészet, nagy erővel belerúgott a labdába, amely a meglepett Halász mellett a rövid saroknál vágódott a kapuba, 0–1.
88. perc: Bány sokadik jobb oldali szögletére remekül emelkedett Béres, és 6 m-ről a kapu jobb oldalába bólintott, 1–1.

Jött is a gól, csak éppen nem a hazaiak által eltervezett koreográfia szerint. Szerencsés találat volt, de ez nem menti, nem mentheti fel az idény leggyengébb játékát produkáló makóiakat. A szurkolók már elkönyvelték a vereséget, de szerencsére a makóiak nem. Erőfeszítésüket a találkozó hajrájában aztán siker koronázta. Többet reméltek ugyan a zöld-sárgák az egyenlítésnél, de esetükben minden pontot meg kell becsülni. Ezt is.

Kolozsvári János: – Büntettük a közönségünket, hiszen a múltkori jó játékunkat nem tudtuk megismételni.

Óvás

A mérkőzés után jött a hír: a Makó megóvja a Vecsés elleni mérkőzést, mert a 87. percben a vendégekhez beállt Mészáros Tamás neve nem szerepelt a jegyzőkönyvben, és az igazolása sem volt leadva a játékvezetőnek a találkozó előtt. Jogosulatlanul lépett pályára, ezek után nehéz elképzelni, hogy ne a zöld-sárgáké legyen 3–0-s gólkülönbséggel a három pont.

• 7. efg 2008. április 28. 22:13
    „Én biztos nem óvnám meg, persze nem vagyok klubvezető.
    Örülök, hogy itt is megjelent egy művelt ferencvárosi szurkoló. Kisfiam: Makón nem káposzta van.”
  • 6. fradi go 2008. április 28. 21:43
    „csicska makói meg vecsési káposztások”
  • 5. Makói 2008. április 28. 15:55
    „efg igazad van ,de Te nem óvnád meg a meccset?Sajnos erről is szól a foci!”
  • 4. efg 2008. április 28. 09:00
    „Inkább rendelj egy csomót, mert a vecsésiek hibájából juthat további 2 ponthoz a Makó. Lehetnél egy kicsit hálásabb.”
  • 3. makai hagyma embargó 2008. április 28. 08:44
    „addig is javaslom a vecsési káposzta bokjkottját!”
  • 2. efg 2008. április 28. 08:34
    „Mennyire sportszerű megóvni egy olyan meccset, ahol a jogosulatlanul szereplő játékos pár percet töltött a pályán?”
  • 1. hu 2008. április 28. 06:36
    „Pisont mester!Ekkora hibát!Ajándék pontok nekünk. Apropó ajándék pontok.Tavaly ugyan így vettek el tőlünk (majdnem ugyan így) Saveljev miatt pontokat.Ilyen a sors.”

Menetel a Szentesi Kinizsi

A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság jelenlegi dobogósai győztek. Tovább olvasom