2017. 06. 22. csütörtök - Paulina 18°C | 33°C Még több cikk.

Makó FC: egy pont járt volna Debrecenben

A Debrecen II. vendégeként 1–0-ra kikapott a Makó a labdarúgó NB II Keleti csoportjában, de még őrzi nyolcadik helyét.
Debrecen II.–Makó 1–0 (1–0)
Debrecen, Egyetemi Sporttelep, 300 néző. Vezette: Sándor Cs.
Debrecen II.: Pantics – Bényei, Kardos, Ludánszki B., Korhut – Huszák, Spitzmüller, Lucas, Rezes – Szilágyi P., Csorba. Edző: Kondás Elemér.
Makó: Czirbus 6 – Rakonczai 4,5, Béres 5,5, Tóth I. 6,5, Puskás 5 – Podonyi 4,5, Varga R. 6, Magyar Gy. 6,5, Fülöp T. 6, Nagy A. 5 – Faragó B. 5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerző: Szilágyi P. a 26. percben.
Csere: Nagy A. helyett Schreiber (5,5) a szünetben, Podonyi h. Kószó (5) az 58., Huszák h. Pavlovics a 61., Faragó B. h. Krucsó a 78., Csorba h. Angyal a 79., Szilágyi P. h. Ferenczi J. a 89. percben.
Sárga lap: Tóth I. az 52., Rezes a 60., Schreiber a 70. percben.

Góltörténet
26. perc:
Rezes labdát szerzett, majd lecselezte magát az alapvonalig, onnan visszafelé gurított, ahol érkezett Szilágyi, és közelről a hálóba lőtt, 1–0.

Gyámoltalanul kezdett a Makó, az első húsz percben Czirbus ziccert hárított, majd a 26. percben Szilágyi közelről vezetést szerzett a Debrecen tartalékának. A Makó egyszer veszélyeztetett, ekkor Fülöp távoli lövése után a labda a felső lécről pördült előbb felfelé, majd a kapu mögé esett. A vendégek ebben a félidőben örülhettek, hogy megúszták egy góllal. A szünetben a Makó cserélt, ezzel Kolozsvári edző a támadójátékot kívánta erősíteni. A kezdeményezés a vendégekhez került, Faragó például egy beívelés, majd Magyar csúsztatása után helyzetbe került, de lövése az oldalsó lécet találta telibe. Ha pedig nem volt a közelben a léc, akkor a bíró segített a hazaiaknak, hiszen Magyart egyszerre két védő lökte és rúgta, Sándor Cs. sípja azonban néma maradt. Akadt még veszélyes lehetősége a makóiaknak, hiszen a szegedi származású védőn, Kardoson megpattanó labda magas ívben szállt a kapu felé, Pantics verve volt, végül a labda a kapun kívül a hálóra esett. Kószó is kihagyott egy helyzetet, Magyarnak volt két lövése, Schreiber elől pedig veszélyes szituációban kockázatos szereléssel mentett Kardos. A Debrecen II. végül megszerezte a három pontot, de a Makó pontszerzése benne volt a mérkőzésben.

Kolozsvári János: – A második félidőbeli teljesítményünk alapján rászolgáltunk volna az egy pontra, de ez nem csak rajtunk múlt.

További eredmények: Békéscsaba–Hajdúböszörmény 1–1, Vecsés–MTK II. 0–1, Orosháza–Cegléd 2–0, Diósgyőr–Kazincbarcika 1–0, REAC–Mezőkövesd 1–1, Újpest II.–Nyíregyháza 0–2, Bőcs–Vác 1–3.

Nagy Andor (zöldben) is hiába küzdött szűk egy órán át Debrecenben. Fotó: Karnok Csaba
Hiába küzdött a Makó Debrecenben, pont nélkül jöttek haza.
Fotó: Karnok Csaba

1. Nyíregyháza 11 7 3 1 22 – 7 24
2. MTK II. 11 6 4 1 15 – 8 22
3. Mezőkövesd 11 6 3 2 12 – 5 21
4. Diósgyőr 11 6 2 3 20 – 12 20
5. Vác 11 6 2 3 18 – 12 20
6. Kazincbarcika 11 5 2 4 15 – 17 17
7. Újpest II. 11 5 0 6 16 – 22 15