2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Makó FC: előzékeny védekezés

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó hazai pályán kétszer volt hátrányban, mégis sikerült az egyenlítés, így egy pontot szerzett (2–2) a Kazincbarcika ellen.
Makó FC–Kazincbarcika 2–2 (1–2)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 24. forduló, Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 400 néző. Vezette: Oláh G.
Makó: Czirbus 6 – Rakonczai 5,5, Tóth I. 7, Szamosszegi 5,5, Krucsó 5 – Varga R. 5, Magyar 6, Puskás 5,5 – Csák 5,5, Maróti 5, Schreiber 5,5. Edző: Kolozsvári János.
Kazincbarcika: Somodi – Vadász, Bányai, Kovács R., Sebők – Odrobéna, Fehér – Ebala, Nagy T., Stevica – Szilágyi. Edző: Kócsi József.
Gólszerzők: Odrobéna (13., 11-esből, 39.), Csák (19.), Magyar (71.).
Sárga lap: Szamosszegi (12.), Nagy T. (70.), Stevica (85.), Varga R. (90.).
Csere: Bányai helyett Engi a szünetben, Maróti h. Kulacsik a 63., Odrobéna h. Horváth B. a 75., Schreiber h. Ngalle a 75., Szilágyi h. Olasz a 85., Csák h. Dálnaki a 87. percben.

Az őszihez képest megerősödött Kazincbarcika érkezett tegnap Makóra, amely megverte például az MTK II.-t és a Debrecen II.-t is, illetve a bajnoki éllovas Szolnok otthonában egy pontra jó volt. A hazai csapatban viszont adódtak gondok, hiszen például Ngalle térdműtét előtt áll – igaz, leült a kispadra, sőt a győzelem reményében az utolsó negyedórában be is szállt –, Dálnaki sem volt még teljesen egészséges – de ő is pályára került a hajrában –, Szamosszegi kihagyta a heti utolsó edzést gyomorproblémák miatt, de végül vállalta a játékot, Podonyi és Bány sérülése viszont azt sem tette lehetővé, hogy a keretbe nevezze őket Kolozsvári János.

Magyar (fehérben jobbról) és Schreiber veszélyeztet. Fotó: Schmidt Andrea
Magyar (fehérben jobbról) és Schreiber veszélyeztet.

Ennek fényében a Makó pontszerzése kisebbfajta bravúr, főleg úgy, hogy kétszer sikerült az egyenlítés. Mindkétszer az NB I-es Vasasban is megfordult Odrobéna szerzett vezetést a borsodiaknak, ám előbb Csák, majd a csapatkapitány, Magyar talált be. A vége így döntetlen, amely igazságosnak mondható, bár hozzá kell tenni: a Makó a sok baj ellenére nyerhetett volna, de két gólt ajándékozott ellenfelének, miközben kapufát ért el (Szamosszegi), és helyzeteket hagyott ki főleg a második félidőben.

Kolozsvári János: – Igazi ünnepi hangulatban fogadtuk az ellenfél támadásait: előzékenyek voltunk velük, és ez csak a döntetlenre volt elég.

További eredmények: Cegléd–Baktalórántháza 5–2, Debrecen II.–REAC 1–3, Vecsés–Bőcs 0–0, Mezőkövesd– Hajdúböszörmény 2–1, BKV Előre–Vác 1–2, szabadnapos: Szolnok. A Békéscsaba–MTK II. mérkőzést május 19-ére halasztották.

Vérző fej. Schreiber fejére ráléptek, ezért felszakadt a szemhéja. Fotó: Schmidt Andrea
Vérző fej. Schreiber fejére ráléptek, ezért felszakadt a szemhéja.

Góltörténet

13. perc:
Szamosszegi gáncsolta Stevicát a 16-oson belül, a büntetőt Odrobéna hajtotta végre tökéletesen, 0–1.
19. perc: Puskás ívelt előre egy labdát szabadrúgásból a vendégtérfél közepéről, Magyar továbbcsúsztatta azt, Csák pedig gyönyörű csukafejessel vette be a kapu bal felső sarkát, 1–1.
39. perc: Odrobéna kapott egy indítást, majd a kifutó Czirbus felett ívelt a hálóba, 1–2.
71. perc: Magyar szabadrúgása egy sorfalban álló kézen csattant a 16-oson belül, 11-es! Magyar a jobb alsóba lőtte a büntetőt, 2–2.

Botlott a Szedeák Kanizsán

Bár vereséget szenvedett Nagykanizsán, fiaskója ellenére a Szedeák továbbra is vezeti a B csoport… Tovább olvasom