2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Makó FC: fájó hazai vereség a Ceglédtől

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának negyedik fordulójában az otthon játszó Makó meglepetésre vereséget szenvedett a legyőzhetőnek vélt Ceglédtől.
A mérkőzés kezdőrúgását a makói mérkőzések közelmúltban elhunyt főrendezőjének, Kurai Ferencnek az unokája végezte el.

A legutóbbi fordulóban bravúros döntetlent ért el a Makó FC Mezőkövesden, de azt Kolozsvári János, a Maros-partiak trénere is elismerte a Cegléd elleni találkozó előtt, az iksz csak akkor ér sokat, ha legyőzik Pest megyei riválisukat. Ennek megfelelően a hazaiak rögtön a meccs elején támadólag léptek fel, sokkal többet volt náluk a labda, de a kapura nem igazán tudtak veszélyesek lenni. Fölényük leginkább a szögletek kialakításában volt érzékelhető. Sokat bosszankodtak a nézők, az első negyvenöt percben mindössze kétszer szisszenhettek fel: a 15. percben Ladiszlai fejelt a kapu mellé, majd a 18. percben Magyar fejéről vágódott a léc fölé a labda. Hiába birtokolta jóval többet a játékszert az MFC, mivel a vendégek fizikálisan erősebbek voltak, nem sikerült a széleken mögéjük kerülni, arról nem beszélve, hogy kecsegtető helyzetekben az utolsó passzok rendre pontatlanok voltak.

A fordulás után harcosabb Makót láthattak a drukkerek. Folytatódott a makóiak rohamozása, a Cegléd teljesen visszaállt, a vendégek kizárólag a kontrákra rendezkedtek be. Számításuk tökéletesen bevált, ugyanis a 60. percben egy labdaszerzést követően kihasználták a hazai védelem hibáját. A vezetés tudatában még inkább megszállták kapujuk előterét a Pest megyeiek, nem válogattak az eszközökben, arra rúgták a labdát, amerre az orruk állt. A házigazdák továbbra sem tudták a széleken feltörni a bunkervédekezést, emiatt jobb híján ívelgették előre a labdát, de ezen a délutánon a ceglédi védelem képtelen volt hibázni. Mégis összejöhetett volna az egyenlítés, de pechjükre négy perccel a vége előtt a friss házas csapatkapitány, Magyar György fejese a kapufán csattant, a kipattanót pedig fölébólintotta.

Nem a jobb, hanem a szerencsésebb csapat győzött.

A Cegléd kapusa mindig a helyzet magaslatán állt.   Fotó: Schmidt Andrea
A Cegléd kapusa mindig a helyzet magaslatán állt.

Kolozsvári János: – A tehetetlenségünknél csak a fegyelmezetlenségünk volt nagyobb.

További eredmények: Bőcs–Békéscsaba 1–1, MTK II.–Hajdúböszörmény 1–1, Vác–Mezőkövesd 0–0, Nyíregyháza–Orosháza 5–1, Kazincbarcika–Újpest II. 1–3, Vecsés–Diósgyőr 0–1, Debrecen II.–REAC 0–1.

Makó FC–Cegléd 0–1 (0–0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 4. forduló. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 500 néző. Vezette: Iványi.
Makó FC: Czirbus 0 – Rakonczai 4, Dálnaki 5, Magyar 5, Krucsó 4,5 – Kulacsik 4,5, Varga R. 5,5, Fülöp 5, Puskás 5,5, Schreiber 4 – Faragó 4,5. Edző: Kolozsvári János.
Cegléd: Miski – Tóth M., Villányi, Fekete, Kenderes – Nagy L., Ladiszlai, Nagy A., Nagy T., Szabó L. – Medgyesi. Edző: Simon Antal.
Gólszerző: Medgyesi a 60. percben.
Csere: Kulacsik helyett Podonyi (–) a 65., Medgyesi h. Juhász a 75. Schreiber h. Csamangó (–) a 81., Nagy Adrián h. Mojzes a 82. percben.
Sárga lap: Fekete a 42., Szabó a 45., Magyar a 47., Villányi a 65. percben.

Góltörténet
60. perc: Labdát szerzett a Cegléd, Szabó László elhúzott a bal oldalon, középregurítását az érkező Medgyesi jobbal a kapu közepébe vágta a labdát, 0–1.

1. Nyíregyháza 4 3 1 0 12 – 3 10
2. Békéscsaba 4 2 2 0 8 – 2 8
3. Diósgyőr 4 2 1 1 7 – 5 7
4. Kazincbarcika 4 2 1 1 8 – 7 7
5. Orosháza 4 2 1 1 9 – 9 7
6. REAC 4 2 1 1 6 – 6 7
7. Újpest II. 4 2 0 2 7 – 11 6
8. Vecsés 4 1 2 1 6 – 4 5