2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 23°C Még több cikk.

Makó FC: Folytatódott a diadalmenet

Labdarúgás - A labdarúgó NB II keleti csoportjában a Makó FC harmadik tavaszi mérkőzésén a harmadik győzelmét aratta, és megerősítette negyedik helyét a tabellán.
A mérkőzés jegyzőkönyve

Makó FC–MTK II. 2–1 (1–0)

Labdarúgó NB II., Keleti csoport, 18. forduló,  Makó, 600 néző. Vezette: Oláh (Márton, Sebestyén).

Makó: Czirbus 6,5 – Rakonczai 6, Dálnaki 6, Szamosszegi 6,5, Gévay 6,5 – Kulacsik 6, Magyar 6, Puskás 6, Bány 6,5, N'Galle 6,5 – Marói 6. Edző: Kolozsvári János.

MTK II.:  Szatmári - Kenderes, Ladiszlai,Gál, Vági - Molnár, Kecskés, Vági - Gál, Könyves, Szabó L. Edző: Simon Antal.
Gólszerzők: Gévay a 37., Maróti az 56.. Szabó L. a 72. percben.
Csere: Busai helyett Nikházi a 67., Kulacsik h. Schreiber a 74., Gál h. Kákonyi a 78., Bány h. Podonyi a 87., Kenderes h. Nagy T. a 88. percben.
Sárga lap: Szamosszegi a 48., Szabó L. az 56., Puskás a 89. percben.

Magyar (zöldben balról) mindkét, Maróti (jobbra) a második makói gólban volt benne. Fotó: Schmidt Andrea

Két remekül passzoló csapat mérkőzésén ki járhat a legjobban?Természetesen a győztes mellett a szurkoló is, aki látványos passzokat, cseleket, bátor támadójátékot várhat a találkozótól. A Makó–MTK II. összecsapás ebbe a kategóriába tartozott, hiszen a hazaiak kerete alkalmas a szép futballra, míg a fővárosi kék-fehérek tartalékgárdájánál, a Sándor Károly Akadémián mindez követelmény. Aki ezt a vasárnap kora délutáni programot választotta magának, az nem is csalatkozhatott. Főleg ha makói volt. A Csongrád megyeiek ugyanis előbb a 37. (Gévay), majd az 56. percben (Maróti) szöglet, illetve szabadrúgás után betaláltak Szatmári kapujába. Mindkettőnél Bány volt a feladó, Magyar az előkészítő, az említettek pedig a befejezők. A két gól is bizonyította: a Makó pontrúgásai, legyenek bárhol is a pálya területén, életveszélyesek.

Góltörténet

37. perc: Bány bal oldali szögletéből Magyar fejelte kapura 10 m-ről a labdát, amelyet Gévay a hosszú kapufánál a felső sarokba csúsztatott, 1–0.
56. perc: Bány szabadrúgásból Magyar fejére ível, aki középre bólintott, Maróti érkezett, és 6 m-ről a kapuba fejelt, 2–0.
72. perc: Szabó L. a 11-es pontról gurított Czirbus lábai közt a kapuba, 2–1.

Ezenkívül is több alkalommal hangzott fel a makói közönség részéről az ollézás, a hűvös szél ellenére tehát akadt, ami melegséggel tölthette el a drukkereket. A kameruni Zsozsó, illetve polgári nevén N'Galle cikázott a vonalak által határolt területen, a Puskás, Magyar duó több labdát szerzett, mint ami egy áruház raktárában található, Szamosszegi ütemszerelései élményszámba mentek, Bány újra varázsolt, Czirbus végtagjai pedig vonzották a labdát. Igaz, a meccs hajrája a vendégeké volt, meg is szerezték szépítő góljukat, és a Makó ezzel az első tavaszi találatát kapta, ám mindez együtt sem tudta elrontani a Maros-partiak jókedvét. A csapat pedig folytatta tavaszi menetelését, és harmadik bajnokiján az ESMTK és a Cegléd után az MTK II.-t is legyőzte. Végre néhol már látványos játékkal.

Kolozsvári János: – Játékban egyre jobbak vagyunk, és most egy kis szerencse is kellett a sikerhez.

További eredmények: Bőcs–Vác 1–2, Debrecen II.–Kazincbarcika 4–0, BKV Előre–Jászberény 3–1, Baktalórántháza–Szolnok 2–2, Tököl–ESMTK 1–2, Vecsés–Cegléd 2–1. A Békéscsaba– FTC találkozót holnap rendezik.