2017. 04. 28. péntek - Valéria 14°C | 23°C Még több cikk.

Makó FC: gyenge támadójáték

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC négy veretlenül megvívott mérkőzés után a hajrában kapott góllal vereséget szenvedett Vecsésen. A hazaiak ezzel a sikerrel pontszámban utolérték a Makót.
A harmadik percben már előnyhöz juthatott volna a Makó, ha Fülöp emelésénél nincs résen Gyenes kapus. A válasz nem késett sokat, hiszen az első tíz perc végén Czirbus ütötte fölé a hazai támadón, Ponczokon irányt változtató szabadrúgást. Ha a folytatás is ilyen eseménydús, biztos jó meccsről beszélhettünk volna, ám a szünetig mindössze kétszer kellett a vendégvédelemnek aggódnia.

A második játékrészben is inkább a játék küzdőszelleme dominált, a Vecsés támadójátéka nem volt felejthetetlen és akciódús, de fájdalom, a Makóé még ezt is alulmúlta. A meccs utolsó harminc percére annyi változás történt a Maros-parti oldalon, hogy Csamangó cseréje után Dálnaki foglalta el Béres helyét a védelem közepén, Béres kihúzódott jobbra, Podonyi pedig eggyel feljebb lépett. A hazaiak a 77. percben a villámgyors Fritz révén a makói hátsó alakzat mögé kerültek, a csereként beállt Zana pedig megszerezte a Vecsés számára oly fontos három pontot.

Hozzá kell tenni, a gól előtt Puskás ígéretesen csavart éppen mellé. Az utolsó percben az éppen piros lap miatti eltiltás után visszatérő Dálnaki kapott a bíró szerint a Radnai – aki 2007-ben a Tisza Volán játékosa is volt – elleni túlzott durvaságért újabb pirosat, és ekkor elszálltak a Makó pontszerzési reményei.

Kolozsvári János: – Nagyon gyenge támadójátékunk miatt nem is lehetett más az eredmény. Nem tudtam eldönteni, milyen képességű az ellenfél kapusa.

További eredmények: Békéscsaba–MTK II. 1–4, Orosháza–Hajdúböszörmény 0–1, Cegléd–Mezőkövesd 0–1, Diósgyőr–Vác 3–1, REAC–Kazincbarcika 0–1, Nyíregyháza–Bőcs 3–0, Újpest II.–DVSC II. 1–2.

Vecsés–Makó 1–0 (0–0)
Vecsés, 500 néző. Vezette: Radványi.
Vecsés: Gyenes – Máj, Kovács II. Z., Vasas Z., Radnai – Ponczok, Die, Lannert, Fritz – Kiss K., Czipper. Edző: Kántor Attila.
Makó: Czirbus 6 – Podonyi 5, Tóth I. 6, Béres 6, Krucsó 4,5 – Csamangó 5, Magyar 6, Fülöp T. 6, Puskás Cs. 5, Nagy A. 5 – Schreiber 4. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerző: Zana a 77. percben.
Csere: Czipper helyett Zana a 60., Csamangó h. Dálnaki a 62., Schreiber h. Faragó B. a 70., Die h. Törőcsik a 75., Ponczok h. Cseke a 83. percben.
Sárga lap: Radnai a 20., Magyar a 24., Podonyi a 37., Fritz a 86. percben.
Kiállítva: Dálnaki a 90. percben.

Góltörténet
77. perc: Fritz szaladt el a bal szélen, középre adott labdáját a csereként beállt Zana előbb átvette, majd laposan a makói kapuba lőtt, 1–0.

1. Nyíregyháza 9 5 3 1 19 – 7 18
2. MTK II. 9 5 3 1 14 – 8 18
3. Mezőkövesd 9 5 2 2 9 – 4 17
4. Kazincbarcika 9 5 2 2 15 – 13 17
5. Diósgyőr 9 5 1 3 19 – 12 16
6. Vác 9 4 2 3 14 – 11 14
7. Bőcs 8 4 1 3 14 – 12 13
8. Újpest II. 9 4 0 5 13 – 19 12