2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Makó FC: néha a jobb csapat veszít

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 13. fordulójában a Makó FC nem érdemelt vereséget, ám a 89. percben kapott góllal mégis vesztett (1–2) az Újpest II. Megyeri úti otthonában.
Nem túlzás, a Makó simán nyerhetett volna az Újpest Megyeri úti Szusza Ferenc Stadionjának centerpályáján. Hiába volt esélyesebb a hazai alakulat, a vendégek csak magukat okolhatják a kudarcért. Az Újpest II. találatát védelmi hiba előzte meg, de ebben az időszakban aktívabb is volt a lila-fehér csapat. Az első fél óra után felébredt a Makó, és Béres veszélyes lövése után a 36. percben hatalmas tömörülést követően az egyenlítés is érkezett.

A második félidő még egyértelműbben a vendégeké volt. Rögtön a szünet után, a 48. percben Varga R. kétméteres fejese után gólt kiáltva már talpon volt a makói kispad, ám a labda mellément. A hajrában akadt, amikor egymás után négy szögletet rúghatott a Makó – mindez bizonyította, hogy mezőnyfölényben játszottak a látogatók. Előbb Puskás, majd Kulacsik kétszer is veszélyeztette a kaput, hogy aztán a lefújás előtti percekben egy jól eltalált lövés mégis a hazaiaknak szerezzen három pontot.

Ezen a napon a Makó volt a jobb, ám sajnos a futball nem olyan sport, amelyben mindig a jobban játszó csapat győz.

Kolozsvári János: – Nagyon rossz érzés a 89. percben kapott góllal veszíteni, különösen úgy, hogy a második félidő egyetlen az kapura lövése ez volt a hazaiaknak, míg mi ziccereket hagytuk ki.

További eredmények: Békéscsaba–Cegléd 4–4, Nyíregyháza–Vác 2–0, Diósgyőr–Mezőkövesd 1–3, Vecsés–Hajdúböszörmény 2–0, REAC–Orosháza 2–0, Debrecen II.–MTK II. 1–1, Bőcs–Kazincbarcika 1–1.

Góltörténet

15. perc: Hullám Attila a térfél közepéről végzett el szabadrúgást, amit Dvorschák fejelt a kapuba, 1–0.
36. perc: jobb oldali szabadrúgást követően a labda Béres fejese után már áthaladt a gólvonalon, ám a bíró továbbengedte a játékot, a labda Varga R.-t is érintve került Magyar elé, aki közelről kotorta azt Horváth kapujába, 1–1.
89. perc: Lázár hatalmas gólt lőtt 20 méterről a bal felső sarokba, 2–1.

Újpest II.–Makó FC 2–1 (1–1)
Labdarúgó NB II Keleti csoport, 13. forduló. Budapest, Megyeri út, 200 néző. Vezette: Fenyvesi.
Újpest II.: Horváth T. – Privigyei, Dvorschák, Litauszki, Banai – Hullám, Urbányi – Magos, Bognár, Balogh – Sitku. Edző: Szlezák Zoltán.
Makó: Czirbus 6 – Rakonczai 5, Béres 6, Magyar 7, Krucsó 5 – Csamangó T. 7, Varga R. 6, Puskás Cs. 6,5, Podonyi 4 – Fülöp T. 4 – Schreiber 4,5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Dvorschák (13.), Lázár (89.), ill. Magyar (36.).
Csere: Podonyi helyett Faragó B. (5) az 55., Sitku h. Lázár a 60., Urbányi h. Popovics a 66., Varga R. h. Nagy A. a 70., Schreiber h. Kulacsik a 71., Balogh h. Szabó B. a 76. percben.
Sárga lap: Varga R. az 51., Banai a 74., Kulacsik a 88. percben.

Meglepetés: kikapott a Szeviép Szekszárdon

Hétpontos, 70–63-as vereséget szenvedett a Szeviép-Szeged a Szekszárd otthonában a női kosárlabda NB I A csoportjának vasárnapi meccsén. Tovább olvasom