2017. 11. 21. kedd - Olivér 1°C | 8°C Még több cikk.

Makó FC: Nem ért pontot a jubileumi gól

Labdarúgás - Hazai pályán vesztette el tavaszi veretlenségét a labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC, amely a Baktalórántházától kapott ki 2–1-re.
A mérkőzés jegyzőkönyve

Makó–Baktalórántháza 1–2 (0–1)

Makó, 700 néző. Vezette: Bede.

Makó: Halász 0 – Rakonczai 5, Dálnaki 5,5, Szamosszegi 6, Gévay 5,5 – Kulacsik 4, Magyar 5, Bány 5, N'Galle 6 – Maróti 5,5, Schreiber 4. Edző: Kolozsvári János.

Baktalórántháza: Nagy – Mező, Bodnár, Szenes, Deák – Szilágyi, Vágó, Rákóczi, Kozma J., Simon – Marics. Játékos-edző: Illés László.

Csere: Kulacsik helyett Puskás (6) a szünetben, Magyar h. Varga R. a 61., Vágó h. Koskovits a 62., Schreiber h. Hadár a 70., Kozma J. h. Illés a 81., Simon h. Zámbori a 88. percben.

Gólszerzők: Rakóczi a 31., Maróti a 77., Kozma J. a 78. percben.
Sárga lap: Rakonczai a 35., Bány a 83., Maróti a 92. percben.

Kolozsvári János meglepte a szurkolókat, hiszen a megszokott játékrendszert (4-5-1) félredobva a Puskás, Schreiber cserével a bátrabb, kétcsatáros futballra tette le a voksát. Az igen mozgalmas első negyedóra első helyzete már a második percben kialakult, amikor Bány hatalmas bedobása után Maróti megcsúsztatta a labdát, az pedig a hosszú kapufán csattant. Az egyik oldalon Dálnaki a gólvonalról mentett, aztán meg a baktaiak szereztek majdnem öngólt egy szerencsétlen mozdulat miatt. A középső tizenöt percre bemelegedett az elég sokat utazó vendégcsapat, és ezt góllal tette emlékezetessé. A bekapott találat után ismét a Makó volt aktívabb, N'Galle lőtt például kapura, de egyenlítenie nem sikerült.

Veresége ellenére is maradt a 4. helyen a makói csapat. Fotó: Segesvári Csaba
Veresége ellenére is maradt a 4. helyen a makói csapat.
Fotó: Segesvári Csaba

A második félidőben teljesen beszorult a vendéggárda, amely a saját 16-osán belül szabályos élőfalat húzott fel. A makói támadók sokáig nem találták az ellenszert, aztán a 77. percben megtört a jég: Maróti megrúgta szokásos gólját, ezúttal egy méterről. Ám még a döntetlent sem sikerült megőrizniük a hazaiaknak, hiszen alig egy perccel a találat után Kozma J. hatalmas gólt szerzett – a Baktalórántháza pedig begyűjtötte a három pontot. Apró hazai öröm, hogy Marótinak a Makó színeiben ez volt az 50. bajnoki találata.

Kolozsvári János: – Véget ért a jó sorozatunk, visszatérhetünk megint a földre, és kezdhetünk egy új szériát.

Góltörténet

31. perc: Rákóczi 17 méteres szabadrúgásból a Halász által őrzött felső sarokba bombázott, igaz, a kapus nem védhette az iszonyatos bombát, 0–1.

77. perc: Bány szöglete után a hatalmas kavarodásban Marótihoz került a labda, aki egy méterről préselte a hálóba, 1–1.

78. perc: bedobás után Kozma J. elé pattant a labda, aki 20 méterről a bal felső sarokba bombázott, 1–2.

További eredmények: Jászberény–FTC 0–1, Békéscsaba–ESMTK 0–3, Vecsés–Kazincbarcika 0–1, Tököl–MTK II. 1–2, Debrecen II.–Szolnok 4–1, BKV Előre–Vác 2–4, Bőcs–Cegléd 1–0.

• 6. Vic 2009. április 07. 18:10
    „Igenis megvan, mármint az 50. Hajrá Sada! Mi tudjuk, jó a leltár! :D”
  • 5. sós 2009. április 06. 23:21
    „Javítani fiúk,mert kurva jók vagyunk!”
  • 4. Indian 2009. április 06. 16:26
    „23+11+16= 50! Megvan az!Grat Sada!Hajts a 60.-ra,az még belefér az idénybe!”
  • 3. tűr 2009. április 06. 11:35
    „23 góllal lett gólkirály anno az NB 3-ban! Tavaly 10 rúgott! most meg 16-nál jár! Az annyi, mint 49!
    Szóval a jubileumi gólra még várni kell! Meg Cegléden mondta nekem Sada, hogy még 3 gólt kell rúgnia az 50-hez! És azóta csak 2 gólt lőtt!”
  • 2. tűr 2009. április 06. 07:19
    „Csak szólok, hogy még egy gól kell az 50-hez! Valaki nagyon elszámolta!”
  • 1. sustalover 2009. április 05. 21:14
    „Grat Sadának az 50.-ik gólhoz és a szezonbeli 16.-hoz.Nem volt ma szerencsénk sem és a két 11-esböl egyiket befujhatta volna Bede!Majd Debrecenben nyerünk!Hajrá Makó!”