2017. 11. 22. szerda - Cecília 5°C | 13°C Még több cikk.

Makó FC: nem tököltek a Kolozsvári-fiúk

Folytatja tavaszi remek szereplését a Makó NB II-es labdarúgócsapata. Kolozsvári János tanítványai hazai pályán 2–0-ra verték a Tököl csapatát.
Makó-Tököl 2-0 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Makó, Erdei Ferenc téri stadion, 600 néző. Vezette: Guta (Berettyán, Horváth).
Makó: Czirbus 6– Béres 5, Dálnaki 6,5, Szamosszegi 6,5, Gévay 5 – Kulacsik 6,5 , Magyar 5,5, Bány 5 (Veres, a 75. percben), Sztojanovics 5 (Podonyi a 68. percben) – Maróti 6, Hadár 5 (Faragó 8, az 55. percben). Edző: Kolozsvári János.
Tököl: Balázs – Mojzes, Helger, Demény, Medgyesi – Kádár, Vejmola, Semsei, Varga (Kása a szünetben) – Gasparik, Kiss Edző: Gyimesi László.
Gólszerzők: Maróti (61. percben), Faragó (90.).

Lengtek a zászlók a meccs előtt, a lefújás után pedig boldogan pacsiztak a Makó Company ultrái a helyi kedvencekkel. Begyűrte az újabb győzelmet a Maros-parti alakulat. Amit Kolozsvári János vezetőedző a meccs előtt jósolt, az sokáig bizony valóság volt. Szenvedett a Makó a fiatal tököli csapat ellen. A hazaiak mentek előre, de sehogyan sem akart megszületni a vezető találat. Kimaradtak a helyzetek, sőt Kulacsik lövésénél még szerencséje sem volt a hazai együttesnek, a szélvészsebességű középpályás lövése a kapufán csattant.

Maróti szerzett vezetést a Makónak. Fotó: Segesvári Csaba

A második félidőt álmosan kezdte a Makó, Gasparik vállát pedig veregethették Dálnakiék, hiszen a tököli csatár öt méterről, középről mellé lőtt. Mázli volt a javából. Kolozsvári mester nem véletlenül rutinos edző: remekül nyúlt bele a meccsbe. Pályára küldte Faragó Bencét, aki döntő érdemeket szerzett a győzelem megszerzésében. Előbb az első gólnál játszott főszerepet, majd a hajrában bebiztosította a győzelmet.

Góltörténet

61. perc: Faragó parádés labdát adott Kulacsiknak, aki meglépett a jobb oldalon, és középre passzolt. Érkezett Maróti, a hazai csatár három lépésről becsúszva lőtt a hálóba, 1–0.
90. perc: Az agilis, csereként játszó Faragó lépett ki a lesre állítással próbálkozó védők között. A makói játékos nem hibázott, Balázs mellett okosan a hálóba passzolt,
2–0.

Meglett a hőn áhított siker, ha nem is szenzációs játékkal. De ilyenkor ezzel senki sem foglalkozik. Méltán volt boldog a makói publikum, tavasszal eddig menetelnek, három meccsen hét pontot gyűjtöttek, a Fradi, a Kecskemét és a listavezető Szolnok nyomába eredtek. Gondolták volna? Nem sokan. Egyben viszont nagy különbség van. Míg az előbb említett csapatok játékosai ma nagy valószínűséggel pihennek, addig Hadár, Czirbus, Magyar és a többiek dolgozni mennek. De boldogan, mert munka mellett is képesek sportolni, futballozni. És még milyen jól!

További eredmények: Vecsés–Ferencváros 1–2, Bőcs–Tuzsér 3–1, Mezőkövesd-Zsóry–Kecskemét 1–2, Vác-Újbuda–Baktalórántháza 4–0, Szolnok– Cegléd 2–1, Orosháza–Jászberény 0–0 Kazincbarcika–BKV Előre 2–1.

Kolozsvári János: – Ahogy vártam, nehéz szülés volt. De a lényeg, hogy nyertünk.

„Nem kell tanulnia; mindent tud.
    Hadár- illetve - habár a helyes irány meghadározása- akarom mondani - meghatározása nem mindíg sikerül neki. Persze csak futás közben téved el, de akkor 100%-osan...”
  • 2. Főni 2008. március 18. 11:46
    „Nem is jött! :-(((( Pedig délelőtt tanulhatott volna a teremben! :-)))”
  • 1. Piros Kakas 2008. március 17. 20:54
    „Hadár jön dolgozni! Mi is büszkék vagyunk rá!”

Megyei I. osztály: ötvenszázalékos hétvége

A labdarúgó megyei I. osztályban ötvenszázalékos hétvégét produkáltak a csapatok: három-három hazai… Tovább olvasom