2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

Makó FC: osztálykülönbség Diósgyőrben

Beigazolódott a papírforma: a bajnokesélyes, éllovas Diósgyőr négyezer néző előtt 5–0-ra legyőzte a Makót a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 23. fordulójában.
Diósgyőr–Makó 5–0 (1–0)
Labdarúgó NB II, 23. forduló, Diósgyőr, 4000 néző. Vezette: Farkas Á.
Diósgyőr: Rados – Vadász, Rakovic, Gal, Gohér – Arze, Abdouraman, Lippai, Luque – Granát, Menougong. Vezetőedző: Benczés Miklós.
Makó: Halász 6 – Rakonczai 5, Magyar Gy. 6, Tóth I. 5, Krucsó 4 – Retek 4, Varga R. 5, Puskás 6, Fülöp 4, Csamangó 4 – Schreiber 4. Vezetőedző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Arze a 15., Pál az 59., Granát a 64., Magyar (öngól) a 88., Gohér a 90. percben.
Csere: Krucsó helyett Kónya (5.) a 46., Menougong h. Pál az 58., Csamangó h. Faragó a 66., Rados h. Tajti a 70., Varga h. Béres a 73., Lippai h. Bacsa a 75. percben.
Sárga lap: Varga a 36., Krucsó a 37., Granát a 60., Rakonczai a 71., Rakovic a 77., Tóth a 85. percben.

Mindössze negyedóra kellett ahhoz, hogy a makói játékosokban tudatosuljon, ezen a meccsen a pontszerzésre sincs esélyük. Az első percekben nekiesett ellenfelének a Diósgyőr, ha Halász nem véd bravúrosan, már az első öt percben két góllal vezetett volna az éllovas.

Mint korábban írtuk, negyedóra telt el, amikor a hét idegenlégióssal felálló hazaiak megszerezték a vezetést. A közönség űzte, hajtotta kedvenceit, nagyon jó hangulatot teremtett, a hazai csapat pedig főleg azután, hogy megtudta, riválisa, a Nyíregyháza pontokat vesztett, önbizalomtól duzzadva lépett pályára. A diósgyőri gálához kellett néhány makói is, akik az edző, Kolozsvári János kívánalmaival ellentétben nem oroszlánként, hanem ijedt nyusziként futballoztak. A két spanyol, Arze és Luque azt csinált, amit akart, de a többiek is remek futballt produkáltak. A Makó nemigen tudott átlépni a félpályán, a bajnokesélyes pedig a második félidő közepén növelte az előnyét, a hajrában pedig már a makói védekezésben is a fáradtság érződött, így az utolsó két perc találatai miatt kiütésesre sikerül a hazai siker. Ami viszont pozitívum, hogy néhány vendégjátékos ilyen közönség előtt még nemigen játszott.

Kolozsvári János: – Ha minden csapattól elvennénk három pontot, ahogy a Diósgyőrt megvertük ősszel otthon, semmi bajunk nem lenne. Osztálykülönbség volt a két csapat között.

További eredmények: Bőcs–Debrecen II. 0–2, Vecsés–Nyíregyháza 1–1, Békéscsaba–Vác 0–2, Cegléd–Hajdúböszörmény 1–0, Orosháza–Kazincbarcika 2–1, REAC–MTK II. Szerdán: Újpest II.–Mezőkövesd.

Góltörténet
15. perc: bal oldali hazai akció után Luque tette középre a labdát Menougongnak, Menougong pedig Arzénak, utóbbi pedig 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1–0.
59. perc: szögletből Luque ívelt középre a jobb oldalról, Pál öt méterről fejjel a kapu közepébe csúsztatta a labdát, 2–0.
64. perc: remek diósgyőri támadás végén Granát 12 méterről a léc alá tekerte a játékszert, 3–0.
88. perc: Granát a kapu elé játszotta a labdát, Magyar ért bele szerencsétlenül, így a játékszer a makói kapuban kötött ki, öngól, 4–0.
90. perc: Gohér kapott jó labdát a bal oldalon, majd előre tört, a tizenhatoson belülre érve elvitte a labdát a kifutó Halász mellett, és a hálóba gurított, 5–0.

Megye I.: 31 húsvéti találat

A labdarúgó megyei I. osztály húsvéti fordulója „ötvenszázalékos" volt: 3–3 hazai és vendégsiker mellett 2 döntetlen született. Tovább olvasom