2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

Makó FC: pontot érdemeltek volna

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC a 15. fordulóban elszenvedte első őszi hazai verségét, mégpedig az éllovas Debrecen II. ellen.
Ütemes taps kíséretében vonulhattak az öltözőbe a Makó FC játékosai tegnap a labdarúgó NB II Keleti csoportjának őszi utolsó, 15. fordulójában a Debrecen II. elleni mérkőzést követően. A végeredmény ismeretében okkal ráncolják néhányan a homlokukat (1–2), ám az egész éves makói szereplést figyelembe véve teljesen jogos volt a drukkerek reakciója, akik már csak 2010-ben láthatják majd a kedvenceket. Az előző bajnokságban ugyanis harmadik helyen végzett a csapat, majd az eltelt idényben annyi ponttal zárt, mint még az NB II-ben ősszel soha.

És ez a mennyiség, a 21 pont nyugodtan szaporodhatott volna a kis Loki ellen is, ha a hazaiak jól gazdálkodnak a helyzetekkel. Ám nem így tettek, először a mérkőzés elején a gyors, húszperces gólváltásban alulmaradtak, aztán pedig hiába igyekeztek, és szabadrúgásból, oldalbedobásból, hosszú indításból, beadásból próbálkoztak, a helyzetek kimaradtak. A legnagyobb lehetőség az agilis Schreiber előtt adódott, aki az 50. percben Magyar mérnöki labdájával egyedül lépett ki a védők közül, Verpeczre vezette a labdát, de talán egy kicsit hamar, mindenféle csel nélkül lőtt, a kapus pedig kiütötte a játékszert. Mellette érkezett szintén egyedül Maróti is.

Szamosszegi (balról) és Magyar mindent megtett az egyenlítésért. Fotó: Karnok Csaba
Szamosszegi (balról) és Magyar mindent megtett az egyenlítésért.
Fotó: Karnok Csaba

Schreiber azonban azt mondta a találkozó után: – Nem láttam, hogy jön Sada, pedig ha látom, lepasszolom neki.

Kolozsvári János: – Sajnos a labdarúgást nem gólhelyzetekre játsszák.

További eredmények: Békéscsaba–Mezőkövesd 1–1, Szolnok–REAC 3–3, Vác–Cegléd 4–2, H.-böszörmény–Bőcs 3–2, BKV Előre–Vecsés 1–1. Vasárnap 13 órától: MTK II.–Baktalóránth. Sz.: Kazincbarcika.

Makó–Debrecen II. 1–2 (1–2)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 14 forduló, Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 600 néző. Vezette: Király.

Makó (a név mögött lapunk osztályzatai 1-től 10-ig):
Czirbus 6,5 – Rakonczai 5, Tóth I. 5,5, Szamosszegi 5,5, Puskás 6 – Ngalle 5, Varga 6, Magyar 5,5, Bány 5 – Schreiber 6, Maróti 5. Edző: Kolozsvári János.

Debrecen II.: Verpecz – Oláh, Kardos, Katona, Korhut – Bódi, Spitzmüller, Lucas, Éles – Dudu, Rezes. Edző: Kondás Elemér.

Gólszerzők: Dudu a 9., Magyar (11-esből) a 12., Éles a 19. percben.
Csere: Rezes helyett Angyal a 42., Schreiber h. Nagy A. a 70., Rakonczai h. Csák a 75., Maróti h. Hadár a 78., Angyal h. Leonardo a 87., Bódi h. Barzsó a 90+2. percben.

Sárga lap: Kardos a 21., Maróti a 30., Bódi a 39., Tóth I. a 43., Szamosszegi az 55., Éles az 56., Ngalle az 56., Korhut az 57., Rakonczai a 73., Czirbus a 89., Varga R. a 90+1. percben.

Góltörténet
9. perc: Éles remekül adta be balról a labdát, Dudu pedig 10 méterről középről belsőzött a hálóba, 0–1.
12. perc: Schreiber beadásába egy védő ért bele kézzel a 16-oson belül, 11-es! Bár Verpecz eltalálta a sarkot, Magyar erőből a jobb sarokba rúgta a labdát, 1–1.
19. perc: Lucas indította a félpályáról egyedül kiugró Élest, Rakonczai rángatta a középpályást, ám Éles ballal a jobb sarokba tüzelt, 1–2.

• 1. theseus 2009. november 17. 17:14
    „A legjobb megyei csapat is kikap a Debrecen II-től. Ez jelzi a foci megyei helyzetét.
    Különben hajrá, Makó!”

Megye I: vendégek hétvégéje

A labdarúgó megyei I. osztály hétvégi fordulójában a vendégcsapatok örülhettek inkább: a két hazai siker mellett három-három döntetlen és vendéggyőzelem született. Tovább olvasom