2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 11°C | 21°C Még több cikk.

Makó FC: rászolgáltak a szerencsére

Első hazai meccsén győzelmet aratott a Makó FC a labdarúgó NB II Keleti csoportjában: Magyarék a második félidőben emberelőnyben döntötték el a három pont sorsát.
A lényeg: első hazai meccsén első győzelmét aratta a Makó FC labdarúgócsapata. Kolozsvári János legénysége azt a Hajdúböszörményt győzte le az Erdei Ferenc téren, amely az első körben a bajnokesélyes Nyíregyházával ikszelt.

Hogy ez sikerüljön, ahhoz kellett egy kis szerencse is, ám a múlt heti peches vereség után a makóiak rászolgáltak Fortuna segítségére.

A Makó FC-Hajdúböszörmény meccs képei

Jól indult a találkozó, Magyar rögtön megnyugtatta a drukkereket, ám a gyors vezetés tudatában kicsit visszavettek a hazaiak. A Makó FC előzetesen is kontrajátékot tervezett, ám a csapat kicsit túl komolyan vette az edzői utasítást, nem kezdeményezett eleget, így Kolozsvári mester a szünetben kisebb fejmosásban részesítette a játékosokat.

A második játékrész elején egy szerencsétlen védelmi megingás után egyenlítettek a vendégek, és bár a Debrecenből és Győrből ismerős szerb Igor Bogdanovics benne volt az egyenlítő találatban, szerencsére sok minden mást nem csinált a pályán.

A 64. percben aztán Kulacsik lépett ki lesgyanús helyzetből, ám az asszisztens nem emelte a zászlóját, így Tóth kapus buktatása után emberelőnybe került, Magyar sikeres tizenegyese után pedig ismét vezetéshez jutott a Makó.

A vendégkapus, Tóth Csaba nem kegyelmezett a makóiaknak. Itt Vargát gyötri, később Kulacsikot tarolta le – ki is állították. Fotó: Veréb Simon

Ezután Faragóék átvették a meccs irányítását, többet kezdeményeztek, és éppen a nyáron érkezett csatár volt az, aki a hajrában bebiztosította a győzelmet.

A Makó FC vasárnap Mezőkövesdre látogat: nem lesz sétagalopp, hiszen az ellenfél az első fordulóban a Debrecen II.-t verte 1–0-ra. Persze, ha Czirbusék mellé ismét odaáll a szerencse...
Kolozsvári János: – Csak az eredménnyel lehetek elégedett, a játékunkkal még nem.

További eredmények: Vecsés–REAC 4–1, Nyíregyháza–Mezőkövesd 2–1, Vác–Kazincbarcika 1–3, Diósgyőr–Békéscsaba 0–2, Újpest II.–MTK II. 2–1, Bőcs–Orosháza 1–2, Debrecen II.–Cegléd 1–1.

Makó FC–Hajdúböszörmény 3–1 (1–0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport. Makó, 400 néző. Vezette: Janitz.

Makó FC (a nevek mögött osztályzataink 0-tól 10-ig): Czirbus 6 – Rakonczai 5, Dálnaki 5, Magyar 7, Krucsó 5 – Kulacsik 5, Varga R. 6, Fülöp 5, Puskás 6, Podonyi 5 – Faragó 7. Edző: Kolozsvári János.

Hajdúböszörmény: Tóth Cs. – Király, Szilágyi, Giura, Hortó – Nagy D., Kiss L., Bellon, Lovas – Bogdanovics, Urbin. Edző: Flórián Zsolt Lajos.
Csere: Krucsó helyett Nagy A. a 64., Bogdanovics h. Bákonyi a 64., Hortó h. Kerek a 78., Lovas helyett Usztics a 85., Kulacsik helyett Csamangó a 85., Podonyi h. Kószó a 86. percben.

Gólszerzők: Magyar (4.), Nagy D. (48.), Magyar (64. – 11-esből), Faragó (84.).

Kiállítva: Tóth Cs. (gólhelyzetben buktatta Kulacsikot) a 63. percben.

Sárga lap: Fülöp a 38., Varga R. a 61., Giura a 78., Nagy D. a 82. percben.

Góltörténet

4. perc: Magyar szerzett meg egy kipattanót a 16-os vonalánál, megszelídítette azt, majd a bal felsőbe bombázott, 1–0.
48. perc: Fülöp vesztette el a labdát a saját térfelén, amely Bogdanovicsról levágódott, a mélységből érkező Nagy Czirbus mellett a kapuba helyezte, 1–1.
64. perc: Kulacsik lépett ki egyedül, a vendégek kapusa csak szabálytalanul tudta megállítani, így a játékvezető büntetőt ítélt. Magyar kíméletlenül bevágta, 2–1.
84. perc: Dálnaki indítása után Faragó vezette rá a kapusra a labdát, majd egy csel után a hálóba lőtt, 3–1.

Megyei foci: meglepő Volán-vereség Szabadkígyóson

Kisebb meglepetésre a meccsen végig támadó Tisza Volán vereséget szenvedett a Szabadkígyós… Tovább olvasom