2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 0°C Még több cikk.

Makó FC: reményt adtak a haldoklónak

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 25. fordulójában a Makó FC Mezőkövesden a Bőcs vendégeként 1–0-ra kikapott.
Bőcs–Makó FC 1–0 (0–0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 25. forduló. Mezőkövesd, 100 néző. Vezette: Takács J.

Bőcs: Giák – Bokros, Bakos, Úr, Rivera – Mbei, Pimentel, Konate, Urbancsik – Zsarnai, Urbin. Edző: Tóth László.

Makó: Czirbus 6 – Béres 4,5, Tóth I. 5–2=3, Kónya 4,5, Krucsó 4,5 – Nagy A. 5, Varga R. 5, Magyar Gy. 5, Puskás Cs. 5 – Fülöp T. 4 – Schreiber 5. Edző: Kolozsvári János.

Gólszerző: Zsarnai az 57. percben.

Csere: Rivera helyett Tóth Sz. a 23., Fülöp T. h. Retek (4,5) a 35., Mbei h. Nyírcsák a 43., Zsarnai h. Ondó a 75., Varga R. h. Faragó B. a 77. percben.

Sárga lap: Urbancsik a 17., Puskás Cs. a 42., Varga R. az 50., Nagy A. a 88. percben.

Kiállítva: Tóth I. az 55. percben.

Góltörténet

57. perc:
17 méteres szabadrúgáshoz jutott a Bőcs, Zsarnai jobbal a kapu közepébe lőtt, 1–0.

Nagyon alacsony színvonalú mérkőzést játszott egymással a meccs előtt még utolsó, anyagi gondokkal küzdő, a kezdőben négy kameruni játékost foglalkoztató Bőcs és az április 10. óta nem nyerő, azóta összesen két pontot gyűjtött Makó. Vajmi kevés esélyük van a bennmaradásra a bőcsieknek, ennek ellenére valahogy jobban látszott rajtuk az akarás. Az első félidőben a Makó nem lőtt kapura, nem úgy a „hazaiak" – a Bőcs Mezőkövesden játszotta ezt a meccset –, akik többször is ziccerben vezették kapura a labdát. Ekkor még a vendégek legjobbja, Czirbus állta a rohamokat.

A második félidőben Nagy Andor révén feljegyezhettünk makói kapura lövést, az 55. percben viszont megfogyatkozott a vendégegyüttes. Tóth Imre utolsó emberként szabálytalankodott Urbinnal szemben, ezért a bíró kiállította. A szabadrúgásból aztán szerencsével vezetéshez jutott a borsodi alakulat – egy védőn megpattant a labda –, amely a folytatásban már nem engedte ki kezéből a sikert. A Makó pedig retteghet, hiszen öt forduló van hátra (ellenfelei: Debrecen II. otthon, Nyíregyháza idegenben, Újpest II. és Vác otthon, MTK II. idegenben), és ha úgy alakulnak az eredmények, akár a kiesés veszélye is fenyegetheti a csapatot.

Kolozsvári János: – Visszaadtuk a haldoklónak a reményt. Csak nehogy mi is meghaljunk.

További eredmények: Újpest II.–Cegléd 2–3, Diósgyőr–MTK II. 1–0, Orosháza–Mezőkövesd 0–0, Vecsés–Vác 0–1, Békéscsaba–Kazincbarcika 4–0, Debrecen II.–Nyíregyháza 1–0, REAC–Hajdúböszörmény0–1.

1. Diósgyőr 25 19 2 4 54 – 19 59
2. Nyíregyháza 24 15 6 3 51 – 17 51
3. Mezőkövesd 25 15 5 5 41 – 18 50
4. Vác 25 14 5 6 36 – 22 47
5. MTK II. 25 13 7 5 41 – 26 46
6. Békéscsaba 25 8 9 8 41 – 38 33
7. Újpest II. 25 8 6 11 37 – 47 30
8. Makó 25 8 5 12 27 – 41 29