2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 8°C Még több cikk.

Makó FC: só és paprika

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC Maróti góljával legyőzte a Mezőkövesdet.
A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött a törzsszurkoló Kiss Sándor, alias Zizi és az egykori játékos, edző, Marczika Béla emlékére. Ők már sajnos nem láthatták, hogyan folytatta a Makó FC remek szériáját, amely egymás után öt veretlen, ebből négy győztes, és ebből három kapott gól nélküli sorozatot jelent. A Mezőkövesd elleni találkozó első félideje nem hozott sok izgalmat, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Ha Kulacsik szabadrúgása után Maróti ötven centiméterrel pontosabb, vagy ha Bogdány helyzeténél Puskás nem szerel remekül, gól születhetett volna. A 0–0-s félidei eredményt Czirbus „rendezte", aki a félidő hosszabbításában mutatott be hatalmas bravúrt.

A második játékrészt góllal kezdte a Makó, ettől pedig sokkal paprikásabb lett a meccs, a lassabb támadásokat gyorsabb játék váltotta. Ezáltal pedig több hely jutott a makói rohamoknak. Kulacsik növelhette volna kétszer is az előnyt, Maróti elkapkodott egy nagy lehetőséget, egyszer eltalálta a kapufát, egyszer pedig Tajti tolta ki bravúrral a felső sarok felé tartó labdát, illetve a másik oldalon Czirbust is megdolgoztatták a mezőkövesdi védők. A Makó hálója legutóbb október 3-án, a kazincbarcikai mérkőzés 18. percében zörgött, azóta 342 rendes játékperc – plusz a hosszabbítások – alatt nem fordult elő ilyen.

Maróti (zöldben) gólja három pontot ért. Fotó: Segesvári Csaba
Maróti (zöldben) gólja három pontot ért.
Fotó: Segesvári Csaba

Kolozsvári János: – Az első félidőben sótlanok voltunk, a másodikban a só mellé már paprika is került, és ez elég volt a győzelemhez.
További eredmények: MTK II.–Debrecen II. 2–0, Bőcs–REAC 1–1, Hajdúböszörmény–Baktalórántháza 1–1, Vác–Vecsés 3–0, Szolnok– Cegléd 3–1, Kazincbarcika– Békéscsaba 0–4.

Makó–Mezőkövesd 1–0 (0–0)

Labdarúgó NB II Keleti csoport, 13. forduló, Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 400 néző. Vezette: Erdős.

Makó: Czirbus 8 – Rakonczai 5,5, Szamosszegi 7, Tóth I. 7,5, Puskás 7 – Ngalle 6, Magyar 6,5, Nagy A. 6 – Kulacsik 5,5, Bány 5 – Maróti 7. Edző: Kolozsvári János.

Mezőkövesd: Tajti – Toplenszki, Vámosi, Elek, Sivák
– Kovács P., Csukics, Kaszás, Bogdány – Kasza, Dávid. Edző: Huszák Géza.

Gólszerző: Maróti a 47. percben.

Csere: Kasza helyett Bene a 28., Kaszás h. Surányi a 67., Bány h. Schreiber a 75., Dávid h. Binder a 78., Kulacsik h. Csamangó a 85. percben.

Sárga lap: Bogdány a 75., Kovács P. a 87. percben.

Góltörténet

47. perc: makói támadásnál Ngalle az előretörő Tóth Imréhez passzolt a jobb oldalon, aki levezette az alapvonalig a labdát, majd felnézett, és az érkező Maróti az élesen belőtt játékszert a kapu jobb alsó sarkába fejelte, 1–0.

• 1. fügepálinka 2009. november 02. 19:23
    „Azért ez a Maróti gyerek,akinek a fütyijéről is bepattan a labda nem is értem,hogy miért nem vitte el már egy komolyabb csapat...nekem ő olyan mint anno Butrageno!