2017. 05. 01. hétfő - Fülöp, Jakab 5°C | 20°C Még több cikk.

Makó FC: tíz emberrel csúszva, mászva

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC hatvan percen át tíz emberrel játszva győzött 2–1-re Baktalórántházán.
Baktalórántháza–Makó FC 1–2 (0–0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 20. forduló. Baktalórántháza, 50 néző. Vezette: Varga L. (Kelemen, Fehér).
Baktalórántháza: Nagy Z. – Lévai, Deák, Vágó, Tolnai – Molnár L., Bodnár, Rakóczi, Zámbori – Török I., Szabó R. Edző: Illés László.
Makó: Halász 8 – Podonyi 6,5, Magyar 7, Krucsó 6–2=4, Puskás 6,5 – Maróti 6, Ngalle 6, Bány 6,5, – Schreiber 6, Csák 6, Kulacsik 6. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Csák az 53., Bány (11-esből) az 59., Szabó R. a 62. percben.
Csere: Bodnár helyett Nagy D. a 61., Kulacsik h. Kószó (–) a 65., Csák h. Nagy N. (–) a 71., Tolnai h. Kiss R. a 78., Ngalle h. Nagy A. (–) a 83. percben.
Sárga lap: Bodnár az 58., Nagy D. a 77., Puskás a 89. percben.
Kiállítva: Krucsó a 30. percben.

A második tavaszi fordulóból elhalasztott mérkőzésre igen népes stábbal utazott el a Makó FC. Nemcsak a felnőttek, hanem a két utánpótlásgárda, az U19-es és az U17-es korosztály fiataljai is bajnokira voltak hivatalosak a szabolcsi településre, így aztán a 72 személyes busz szinte megtelt. A „nagyok" talákozóján egy, már a következő szezonra, nagy valószínűséggel az NB III-as sorozatra készülő gárda, valamint egy sérülésektől és eltiltásoktól tizedelt csapat feszült egymásnak a remek pályán, de a szemerkélő esőben.

A Makó helyzetét aztán bonyolította Krucsó kiállítása is, aki a 30. percben egy rossz ütemű 16-oson belüli becsúszás után mehetett zuhanyozni. Szerencsére Halász hatalmas bravúrral hárította a kapu jobb oldalába félmagasan tartó büntetőt, így a szünet gól nélküli döntetlent hozott. A Makó – amely kényszerűségből hat (!) támadóval és négy védővel kezdte az összecsapást – a helyzetek alapján örülhetett az iksznek.

A Makó kapusa, Halász Krisztián nem unatkozott, a mezőny legjobbja volt. Fotó: Kelet-Magyarország
A Makó kapusa, Halász Krisztián nem unatkozott, a mezőny legjobbja volt.
Fotó: Kelet-Magyarország

A szünet utáni események igazolták: ha kimaradnak a helyzetek, az bizony megbosszulja magát. A hazaiak kárára mindezt a Makó valósította meg, amely egy kapitális hiba és Csák hidegvére, majd egy jogos 11-es után olyan előnyt szerzett, amelyet a baktaiak nem tudtak már ledolgozni. Kötelező győzelem az utolsó ellen, mégis bravúr tíz emberrel egy órán át!

Kolozsvári János: – Az első félidőben gólokkal vezethetett volna a hazai csapat, de nem élt a lehetőségekkel, mi pedig büntettünk.

Góltörténet

53. perc: Halász kirúgása egyben gólpassz: a hazai védő luftot rúgott, Csák egyedül tört kapura, elfektette a kapust, majd a hálóba gurított, 0–1.
59. perc:
Schreibert buktatta Bodnár a 16-oson belül, Bány biztosan értékesítette a büntetőt, 0–2.
62. perc: Szabó R. Rakóczi beadása után fejelt 12 méterről a kapuba, 1–2.

• 1. unknown 2010. április 15. 08:39
    „Ez aztán a fotobravur! :-) A labda helyzete két időpillanatban, amikor a játékosok helyzetbe merevedtek. Gondolom nem ott kellene tartani a tartalék labdát, ahol az van...”