2017. 01. 16. hétfő - Gusztáv -5°C | 1°C

Makó FC: vereség Orosházán

Az ötödik edzőmérkőzésén elszenvedte első vereségét az NB II-es rajtra készülő Makó FC labdarúgócsapata. A Takács-legénység az Orosháza otthonában kapott ki. A HFC NB III-as együttese a Gyálarétet látta vendégül és 13–6-ra győzött.
Kis (sötét mezben) hiába harcolt az Orosháza ellen. Fotó: Karnok Csaba
A csütörtöki, Sándorfalván lejátszott (a Makó Schreiber 2, Varga R., Hadár és Szélpál T. góljával 5–0-ra nyert) előkészületi találkozó után a hét végén a hozzá hasonló, szintén NB II-es Orosháza otthonában lépett pályára a Makó FC. A zöld-sárgák – akik nélkülözni kényszerültek a sérült Magyart (rúgást kapott a combjára), Kurucsait (becsípődött egy idegszál a derekában) és a friss szerzeményt, Nyúlt (meghúzódott) – tulajdonképpen viszonozták a Békés megyeiek látogatását: mint ismeretes, Turjánék az első edzőmeccsüket épp az Orosházával vívták; a Makón lejátszott ütközetben 4–1-re nyertek.

A „visszavágó" első félidejében is jobban futballoztak a Csongrád megyeiek, fölényüket Bány szemfüles találatán túl egy kapufa is jelezte. A fordulást követően az ügyesen játszó Schreiber egyedül húzott kapura, de hibázott, és mint az később kiderült, ez megbosszulta magát. A szünetben beállt Czirbus kapus bakijait kihasználva megfordította az eredményt az egykoron a Békéscsabában és az Újpestben is futballozó Belvon Attila edző alakulata. Ezzel azonban még nem dőlt el a meccs, ugyanis szögletet követően Hadár egyenlített, de mégsem sikerült a „pontmentés", mert a Szentesből érkezett Koncz Zs. szabadrúgását kevéssel a lefújás előtt fejjel értékesítette a hazaiak támadója, 3–2.
A Makó FC szerdán Tótkomlóson lép pályára.

Orosháza–Makó FC 3–2 (0–1)
Előkészületi labdarúgó-mérkőzés. Orosháza, 50 néző.
Makó: Kovács K. (Czirbus) – Kazán, Turján, Mórocz, Kis K. – Podonyi (Fülöp), Varga R., Tóth Cs. (Szabó S.), Bány – Szélpál T. (Hadár), Schreiber. Edző: Takács Zoltán.
A vendégek góljait Bány és Hadár szerezte.

A HFC újabb edzőmeccse ismét gólparádét hozott. A védekezéssel egyik gárda sem foglalkozott különösebben, a kapusok teljesen ki voltak szolgáltatva a csatároknak. A Vásárhely legközelebb szerdán 18 órától Orosházán vendégszerepel, majd szombaton 14 órától Gyálaréten vesz részt négycsapatos tornán.

Hódmezővásárhelyi FC–Gyálarét 13–6 (8–4)

Előkészületi labdarúgó-mérkőzés. Hódmezővásárhely, városi stadion, 50 néző. Vezette: Csuka.
HFC, az I. félidőben: Bíró – Mészáros, Pécsek, Tóth J. – Szűcs, Talmácsi, Antal, Marton – Gyenes, Ugrai, Bernát; a II. félidőben: Sós – Janiga, Sipos, Mucsi – Szűcs (Antal), Nagy A., Kovács P., Borbás P. – Gyenes, Ugrai (Marton), Bernát. Edzők: Kolozsvári János, Rostás Károly.
Gyálarét: Szabó J. – Szigeti, Horváth, Illés, Farkas – Virág, Siha, Süli L., Vér (Süli R.) – Zsikó, Hegyesi. Edző: Sahin-Tóth Dezső.
Gólszerzők: Bernát (5), Szűcs (3, ebből kettőt 11-esből), Gyenes (3), Ugrai (11-esből), Sipos (11-esből), ill. Zsikó (3, ebből egyet 11-esből), Siha, Hegyesi, Süli L. (11-esből).

Németország a női vízilabda válogatott következő ellenfele

Németország lesz a magyar női vízilabda-válogatott ellenfele a montreali világbajnokság… Tovább olvasom