2017. 04. 23. vasárnap - Béla 5°C | 14°C Még több cikk.

Makó: Fordult a szerencsekerék

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC a nyolcadik fordulóban a Vác együttesét fogadta, és 1–1-es döntetlent játszott ellene.
Koszta – Puglits, Nagy T., Hahn, Aranyos – Nyilas, Kriska, Víg, Romanek – Füle, Répási. A váci labdarúgás dicsőségeket soroló könyvében ez a kezdő tizenegy egy darabig biztos a number one lesz. Ez a gárda ugyanis az 1993/94-es NB I-et Csank János irányításával megnyerte. A makói labdarúgók számára más szempontból jelent sokat a kisváros: az együttes az elmúlt szezonban Vácott harcolta ki az NB II Keleti csoportjának harmadik helyét – ez pedig Makó futballjának eddigi legjobb eredménye.

Ami pedig a mérkőzést illeti, a Makó végig jobb volt. Halásznak nem is kellett szinte védenie, mégis egyszer maga mögé nyúlt. Ahogy az előző meccseken, most is egyetlen védekezési hiba elég volt, hogy a támadásban eléggé passzív ellenfél kiegyenlítsen. A Makó ugyanis Szamosszegi révén vezetéshez jutott az első félidőben – a hazai védő nagyon szép mozdulattal helyezte a kapuba a labdát –, ezt egalizálta a második elején, egészen pontosan a 49. percben a Vác. A hajrá kezdetén, a 77. percben a védő Tóth I. megkapta második sárgáját, s így a pirosat is, az emberhátrányban futballozó Makónak azonban így is volt ziccere. De ahogy az egész találkozón adódó lehetőségek, ez is kimaradt, pedig előbb a csereként beállt Csák, majd a másik tartalék, Kulacsik is ígéretes helyzetbe került, ám a befejezésbe hiba csúszott.

Bány nem tudta győzelemre vezetni a Makót. Fotó: Schmidt Andrea
Bány nem tudta győzelemre vezetni a Makót.

Azt nem várta senki, hogy a Makó gálázik majd a jó formában lévő Vác ellen, de ezen a napon ez az ellenfél nem azt nyújtotta, amiért az élcsoportban található. Igaz, a Makó sem olyan gólerősen futballozott, mint korábban.

Kolozsvári János: – Úgy érzem, fordult a szerencsekerék, mert míg tavasszal minden befelé, ezúttal minden kifelé pattant.

További eredmények: Vecsés–REAC 1–0, Békéscsaba– Szolnok 0–1, Cegléd–Kazincbarcika 5–2, Debrecen II.– Baktalórántháza 4–0, Mezőkövesd–Bőcs 7–1, BKV Előre– MTK II. 1–4, szabadnapos: Hajdúböszörmény.

Makó FC–Vác 1–1 (1–0)

Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 8. forduló. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 500 néző. Vezette: Szőts.

Makó: Halász 0 – Rakonczai 5,5, Tóth I. 5–2=3, Szamosszegi 7, Puskás 6 – Csamangó 5, Magyar 6, Varga R. 6,5, Bány 5 – Ngalle 5,5 – Maróti 5. Edző: Kolozsvári János.

Vác: Sztankó – Páles, Gáspár, Tányéros, Hegedűs – Gulyás, Albert, Vén, Rusvay – Fekete, Benke. Edző: Szabados György.

Gólszerzők: Szamosszegi a 27., Tányéros a 49. percben.

Csere: Páles helyett Langó a szünetben, Csamangó h. Kulacsik a 67., Fekete h. Andrejcsik a 70., Bány h. Csák a 73. percben.

Sárga lap: Benke a 34., Tóth I. a 37., Vén a 43., Rusvay a 62., Gulyás a 64., Ngalle a 79., Rakonczai a 88., Tányéros a 89. percben.

Kiállítva: Tóth I. a 77. percben.

Góltörténet

27. perc: Bány rúgta jobbról középre szögletből a labdát, amelyet Sztankó kiütött, Szamosszegi átvette azt, és szép mozdulattal a hosszúba lőtte, 1–0.
49. perc: Vén bal oldali szöglete után Tányéros nyolc méterről fejelt a kapuba, 1–1.