2018. 05. 25. péntek - Orbán 17°C | 27°C Még több cikk.

Makó, HNKC: vereség

Vác - HNKC 27-23
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vác, 350 néző. Vezette: Jancsó, Marczinka.
Vác: Juhász – Orbán 1, ŐRI 3, Brecska 2, VESZELI 6 (2), RÁBAI 6 (2), BELSŐ 5. Csere: Gridnyeva (kapus) Klász 1, Farkas, Truffán 3, Bagócsi, Schmidt, Kuti. Edző: Kenyeres József.
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi 1, NYIKOLAJENKO 8, WOLF 6 (3), Reiner 1, JENŐFI 5, Ancsin 1. Csere: Scholtz, Abramovich (kapusok), Bloj 1, Szepesi, Sipos, Fülöp, Jókai. Edző: Kiss Szilárd.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3.
Az eredmény alakulása, 3. perc: 2–0, 12. p.: 7–7, 18. p.: 9–11, 29. p.: 13–13, 39. p.: 18–13, 43. p. :18–17, 47. p.: 22–17, 55. p.: 25–20.

A nyitófordulóban elszenvedett hazai vereség után nagyon fogadkoztak a vásárhelyi kézilabdás lányok: a Vác ellen megmutatják, és mindenképpen pontot akarnak szerezni. Ezek nem üres szavak voltak – legalábbis így indult a mérkőzés. A csapatok fej-fej mellett haladtak, a hazaiak kezdtek jobban (2–0), de hamar kiegyenlítetté vált a küzdelem, a mérkőzés, az eredmény szempontjából is: 7–7. A HNKC jól játszott, Nyikolajenko, Wolf és Jenőfi három-három gólt termelt a szünetig, Körmöczi megbízhatóan védett, Abramovich pedig ismét hárított két büntetőt. Lassan hetesölőnek nevezhetjük. A pihenőre „kézenfogva" mehettek (13–13) az együttesek.

A fordulás után 0–5-tel nyitott a Vásárhely, és ezt követően 13 perc kellett ahhoz, hogy a kák-sárgák egy gólnyira megközelítsék riválisukat. A hasonló folytatás azonban elmaradt, ismét ötre nőtt a különbség és ezt a „nagyságrendetet" már megőrizte a hazai csapat. A HNKC-ból Olga Nyikolajenko nyújtotta a legjobb teljesítményt.

Kiss Szilárd: – Küzdelmes mérkőzésen szenvedtünk vereséget. Helyzetek sorát hagytuk ki döntő szituációkban. De dolgozunk tovább és biztos vagyok benne, hogy eredménnyes is lesz az elvégzett munka.

FTC - Makó 36-22
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest, Népliget, 550 néző. Vezette: Herczeg, Sápi.
Ferencváros: Pastrovics – MRAVIKOVA 8 Németh H. 2, Uhrakova 4 (2), Szucsánszki 5 (3), Zácsikova 4 (2), KIRSNER 7. Csere: Illés (kapus) Soós 2, Balázs, Smidéliusz, SZAMORÁNSKY P. 4, Szamoránsky Á., Németh Cs. Edző: Németh András.
Németh Toll Makó: Szabó K. – Horváth 2, Lévai 2, Csendes 7 (4), Fekete 1, Bartucz 2, Baunok. Csere: Kozserán K. (kapus), Barna 3, Németh 1, Sztupakova 3, Szöllősi, Erdei 1, Hegyi. Edző: Száva Flórián.
Kiállítások: 6, ill 14 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása, 10. perc: 6–2, 24. p.: 16–4, 30. p. 18–9, 37. p.: 21–11, 44. p.: 28–12, 57. p. :36–19.

A nyitófordulóban a bajnok ellen jól helytállt (25–31) az újonc Maros-parti gárda és Száva Flórián edző tanítványai szerettek volna a Ferencváros vendégeként is olyan eredménnyel előrukkolni, amire felfigyel a sportág közvéleménye. Sajnos, nem sikerült. A bajnokságot a HNKC 33–24-es legyőzésével kezdő hazai játékosok az első perctől kezdve éreztették: ezt a mérkőzést csakis ők nyerhetik meg. A vendégek sok hibával, pontatlanul kézilabdáztak és a különbség fokozatosan nőtt a két csapat között. A Fradi a játék minden elemében jobb volt. A szünetre már tekintélyesre „dagadt" a különbség, 18–9. És a pihenő utáni első találatot is a Németh-lányok jegyezték. A gyenge védekezés, a megilletődött játék rányomta a bélyegét az egész mérkőzésre, és végül a Németh Toll Makó nagy különbségű vereséget szenvedett. A vendégektől mindenki valós tudás alatt teljesített.

Száva Flórián: – A Ferencváros megérdemelten nyert, mégy ilyen különbséggel is.