2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 14°C | 23°C Még több cikk.

Makó: oda a bajnoki veretlenség

A labdarúgó NB II ötödik fordulójában elszenvedte első vereségét a listavezető Makó FC.
Fotó: Gyenes Kálmán
Nem hiába tartott Takács Zoltán, a Makó FC edzője a hosszú utazástól, hiszen már a 4. percben a listavezető kapujába került a labda. Kozma A. a jobb oldalon kicselezte Podonyit, középre ívelt, és az elmélázó védők között berobbanó Szilágyi remek mozdulattal 6 m-ről a bal felső sarokba bólintott, 1–0. A korán bekapott gól megzavarta a Makót, el kellett telni egy kis időnek, hogy magához térjen. Ez a 25. perc táján következett be, ezt Hadár helyzete is jelezte, háttal állva a kapunak, közelről a kapus kezébe emelte a labdát.

A fordulást követően kettős cserével igyekezett frissíteni csapatát Takács edző, de minőségi változás nem következett be. A máskor oly hatékony hatalmas bedobások sem voltak hatásosak, a védők rendre hárítottak. Nemcsak velük gyűlt meg a makóiak baja, hanem a játékvezetői hármassal is. A partjelző például kétszer is – hibásan – lesen állította meg a kapura egyedül törő Kurucsait. Teljesítményére akkor tette fel a koronát, amikor a 80. percben Bányt jogtalanul kiállíttatta... Az utolsó tíz percben a baktalórántháziak időhúzásos taktikája remekül bevált.
Takács Zoltán: – A korán bekapott gól megzavarta a csapatot. Ezúttal nem volt bennünk kellő frissesség és ötletesség, hogy fordítsunk. Igaz, ebben nem csak a hazai csapat akadályozott meg bennünket.

További eredmények: Budafok–Vecsés 0–1, Bőcs–Szolnok 1–1, Orosháza–Jászapáti 1–3, Soroksár–Vác 0–1, ESMTK–
Kecskemét 2–4, Kazincbarcika–Nyíregyháza 0–0. Szabadnapos: Karcag.

Urfi Csabát nyaralás után érte a kecskeméti hidegzuhany

A bajnok és kupagyőztes, egykori válogatott röplabdás hazatért, utolsó klubja, a Kecskeméti RC… Tovább olvasom