2017. 08. 23. szerda - Bence 15°C | 25°C Még több cikk.

Makó: pontos hazatérés

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 12. fordulójában a tizedik helyen álló Makó FC értékes 1–1-es döntetlent ért el a jelenlegi „ezüstérmes" Szolnok otthonában.
A bajnoki előtt három nappal nagy verést kapott a Makó az Újpest stadionjában a Magyar Kupa nyolcaddöntő első mérkőzésén. Nyilvánvalóan megviselte a zöld-sárgákat a 8–1-es vereség, az azzal járó lelki béklyó. A szakvezetésnek adva volt tehát a feladat: valahogy felrázza az önbizalmában megtépázott társaságot. Muszáj volt, ugyanis pontért, pontokért utaztak a Maros-partiak a Vác mögött második helyen álló Szolnok otthonába.

Takács Zoltán edző és Csák Zoltán szakmai igazgató nem végzett rossz munkát, ezt bizonyítandó már a 4. percben a szolnoki kapuban landolt a labda. A pontrúgások specialistája, Bány balról ívelte középre a labdát, amit Tóth Cs. előrevetődve 6 m-ről fejelt a hálóba, 0–1. A hazaiak túl sokáig nem hagyták örülni a vendégeket, mert két perc múlva már meg is érkezett a válaszuk: Kotula a 16-os jobb oldali csücskéből nagy gólt ragasztott a kapu jobb felső sarkába, 1–1. A folytatásban is jó iramú, lüktető volt a találkozó, hol az egyik, hol pedig a másik kapu forgott veszélyben. Gól ugyan több már nem esett, ehhez legközelebb a házigazdák részéről Kocsis állt (lövését Czirbus bravúrral hárította), az ellentől pedig Mórocz (csúsztatott fejesét a szolnoki kapus, Rézsó reflexmozdulattal mentette).

A szünet után minden ugyanúgy folytatódott, mint a pihenő előtt. Nagy küzdelem jellemezte a találkozót, érezhető volt: az a csapat, amelyik megszerzi a vezetést, valószínűleg három ponttal gazdagodik majd. Iparkodtak is a felek, de ebbe a vendégek részéről nem várt fordulat következett be. Egy percen belül kettős kényszerű cserét kellett végrehajtaniuk. Schreibernek a lovaglóizma mondta fel a szolgálatot, míg a gólszerző Tóth Cs. rosszullétre panaszkodva kéredzkedett le a pályáról. Némi mezőnyfölényre tett szert a Szolnok, de ez csak a makóiak 16-osáig tartott. A látogatók védelme magabiztosan állt a lábán, egyáltalán nem jött zavarba, amikor tisztázni kellett. Egyetlen egyszer lett csak „melege", a 80. percben, amikor B. Tóth kapura húzott, 8 méterről lőtt, Czirbus pedig tette a dolgát, azaz védett.

A Makó mindenképpen rászolgált a döntetlenre, sőt: némi szerencsével akár a győzelmet is megszerezhette volna az esélyesebb riválisa otthonában.

Takács Zoltán: – Jobb teljesítményt nyújtottunk, mint a Szolnok. Remélem, javuló játékunkat át tudjuk menteni az utolsó három fordulóra is.

További eredmények: Soroksár–Baktalórántháza 0–0, Orosháza–ESMTK 7–2, Kazincbarcika–Karcag 3–1, Bőcs–Budafok 3–0, Nyíregyháza–Vecsés 2–0, Vác–Kecskemét 1–1.

15. ESMTK 11 1 2 8 10 – 33 5

A következő forduló párosítása. November 5. (szombat), 13.30: Vecsés–Szolnok, Kecskemét–Jászapáti, Baktalórántháza–Vác. November 6. (vasárnap), 13.30: Makó–Bőcs, Karcag–Orosháza, ESMTK–Soroksár, Budafok–Kazincbarcika. Szabadnapos: Nyíregyháza.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Szolnok–Makó FC 1–1 (1–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Szolnok, Tiszaligeti-stadion, 200 néző. Vezette: Medovarszki I. (Iványi, Ficze).
Szolnok: Rézsó – Szalai B., Antal, Balogh P., Ursz – Bali, B. Tóth, Páles, Pozsár, Kocsis – Kotula. Edző: Kis Károly.
Makó: Czirbus 6 – Kazán 6, Mórocz 6, Turján 6, Kis K. 6 – Szélpál T. 5, Tóth Cs. 6, Varga R. 6, Bány 5 – Hadár 5, Schreiber 5. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerzők: Kotula a 6., ill. Tóth Cs. a 4. percben.
Csere: Kocsis helyett Pintér a 69., Bali h. Németh T. a 82., ill. Schreiber h. Nyúl (5) az 58., Tóth Cs. h. Fülöp (5) az 59., Bány h. Podonyi (–) a 85. percben.

Már a pontszerzés is meglepetés lenne

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata vasárnap 17 órakor a Vasas otthonában lép pályára, s próbál… Tovább olvasom