2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

Makó, Vecsés: gól nélkül nem lehet meccset nyerni

A labdarúgó NB II keleti csoportjának 25. fordulójában, akárcsak egy hete, megint csak döntetlenre volt képes a Vecsés ellen az otthon játszó Makó.
Makó FC–Vecsés 0–0
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 500 néző. Vezette: Gergely (Tóth V., Forgács).
Makó: Kovács K. 7 – Varga F. 6, Mórocz 6, Szamosszegi 5, Puskás 6 – Kulacsik 5, Magyar 6, Zakar 6, Bány 5 – Hadár 5, Schreiber 6. Edző: Kolozsvári János.
Vecsés: Oláh – Molnár D., Hungler, Sidó, Csirinyi – Máj, Molnár I., Szabó, Menyhárt – Folmer, Faragó. Játékos-edző: Pisont István.
Csere: Kulacsik helyett Fülöp (–) és Hadár h. Varga R. (–) mindkettő a 62., Molnár I. h. Csillag a 63., Menyhárt h. Aranyos a 71., Bány h. Kis K. (–) a 79., Molnár D. h. Lukács B. a 86. percben.
Sárga lap: Mórocz a 16., Csirinyi a 41., Schreiber a 42., Fülöp a 68., Sidó a 72., Puskás a 75. percben.

A hazai kapus, Czirbus sérülés miatt ezúttal a lelátóra kényszerült, de mint mondta: – Nagyon kell a három pont, remélem, nélkülem is nyernek a srácok.

Jól indult a meccs, de tíz perc után alábbhagyott az iram és sajnos a színvonal is. A 16. percben Kovács Krisztiánt éltették a szurkolók. Nagyon megérdemelte, hiszen Hungler büntetőjét óriási bravúrral elvetődve lábbal hárította. Azonban ez sem tudta feldobni a hazaiakat, idegesen, sok hibával, pontatlanul futballoztak. Mégis vezetéshez juthattak volna, de Hadár rosszul találta el a labdát, amit Hungler a gólvonalról vágott ki. Ezután is akadtak még kecsegtető lehetőségek a hazaiak előtt, de a hajrá legnagyobb helyzetét Folmer hagyta ki, más oldalról megközelítve: Kovács K. védett megint nagyot.

A fordulás után is érezhető volt, amelyik csapat gólt szerez, annak nagy esélye lesz a győzelem megszerzésére. Az egyik oldalon Folmer, a másikon Hadár hagyta ki a kihagyhatatlant. Valamivel többet birtokolta a labdát a Vecsés, többször is meleg pillanatot okozva a házigazdák tizenhatosán belül. A másik kapunál pedig Szamosszegi fogta a fejét, amikor két lépésről nem találta el a labdát. Ez egy ilyen meccs – jegyezte meg az egyik drukker. Igaza volt...

Kolozsvári János: – Sajnos megint ikszeltünk idehaza. Annyi pozitívuma van a meccsnek, hogy most nem kaptunk gólt.

További eredmények: Jászberény–FTC 2–7, Baktalórántháza–Tuzsér 3–0, Szolnok–Orosháza 0–3, Kazincbarcika–Karcag 2–2, Budafok–Nyíregyháza 2–3, Bőcs–Békéscsaba 3–0, Jászapáti– Kecskemét 1–3.

1. Ferencváros 25 16 8 1 60 – 19 56
2. Nyíregyháza 25 16 8 1 57 – 22 56
3. Orosháza 25 12 7 6 43 – 33 43
4. Bőcs 25 12 7 6 32 – 28 43
5. Szolnok 25 11 9 5 39 – 30 42
6. Tuzsér 25 12 6 7 33 – 35 42
7. Kecskemét 25 8 10 7 39 – 36 34
8. Vecsés 25 8 8 9 37 – 36 32