2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Makó: vereség, kiállítás

A tartalékos összeállításban pályára lépő Makót könnyedén győzte le a Kecskemét a labdarúgó NB II keleti csoportjának 12. fordulójában.
Kecskemét–Makó 3–0 (2–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Kecskemét, 400 néző. Vezette: Szabó Zs. (Tompos, Pápai).
Kecskemét: Nagy Zs. – Barna Cs., Barna Zs., Kurucsai, Farkas – Némedi, Borsos, Kovrig, Hegedűs – Szabó T., Yannick. Edző: Varga István.
Makó: Czirbus 5 – Szaveljev 5–2=3, Magyar 5, Árva 4, Podonyi 5 – Csamangó 4, Kulacsik 4, Kis K. 5, Bakos T. 4 – Zakar 5, Hadár 4. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerzők: Farkas a 10. és a 28., Balogh a 79. percben.
Csere: Hegedűs helyett Balogh a 61., Szabó T. h. Somodi a 75., Hadár h. Nyúl (–) a 81., Yannick h. Balla M. a 83. percben.
Sárga lap: Zakar a 11., Farkas a 34., Szaveljev az 53., Kovrig a 71. percben.
Kiállítva: Szaveljev a 65. percben.

Fotó: Segesvári Csaba
Tulajdonképpen le sem kellett volna játszani a találkozót, az már a mérkőzés előtt eldőlt. Ehhez csak meg kellett nézni a Csongrád megyeiek összeállítását: abból sérülés miatt Varga, Schreiber, Mórocz és Fülöp, sárga lapos eltiltás miatt pedig Bány hiányzott. A toldozott, foltozott gárda az első percekben alig kapott levegőt, annyira neki esett a határtalan önbizalommal kezdő hazai Kecskemét. A vendégek alig jöttek át a fél pályán, gólt mégis csak egy gyermeteg védekezési hibából kaptak. A 19. percben Kis K. hatalmas bedobását követően a lelátóról úgy nézett ki, mintha a labda megcsúszott volna Hadár fején és úgy jutott Nagy Zs. kapujának bal sarkába. Korai volt a makóiak öröme, mert Szabó Zs. játékvezető jelezte, érvénytelen a találat, mert nem ért a labdába senki.

Ki tudja: a „spori" mielőtt bíráskodásra adta volna a fejét, lehet, hogy a hadseregben vadászpilótaként szolgált... Ez a kis „közjáték" nem zavarta meg a házigazdákat, jókora fölényben futballoztak, a párharcok jó nyolcvan százalékát megnyerték, ahogy mondani szokás, a levegőben lógott a második találatuk. Az érkezett is, de ezt megint csak maguknak köszönhették a Maros-partiak...

A szünet után úgy tűnt, mintha némileg összekapták volna magukat a makóiak, helyzetbe is kerültek, de a sorsuk Szaveljev kiállítását követően végképp megpecsételődött. A hátralévő időszakot csak azért úszták meg egyetlen újabb bekapott találattal, mert egyrészt Czirbus bemutatott több bravúrt is, másrészt pedig jó néhány helyzetet elkönnyelműsködtek a hazaiak.

Takács Zoltán: – Megérdemelt hazai siker született.

Góltörténet:

10. perc: Podonyi szabálytalankodott a jobb oldali szögletzászló közelében. Kovrig élesen lőtte középre a labdát, melyet mind a védők, mind pedig Czirbus csak nézte, nem így Farkas, aki négy lépésről a jobb felső sarokba fejelt, 1–0.
28. perc: Kovrig jobbról ívelt be szögletet, a hosszú oldalról Némedi egyből visszaemelte a labdát középre, amit a bámészkodó védők gyűrűjében Farkas 6 méterről a kapu közepébe bólintott, 2–0.
79. perc: Remek kecskeméti támadás futott a bal oldalon, Farkas laposan középre lőtte a labdát, amelyet Yannick elvétett, Balogh viszont nem, az átvétel után 8 méterről a kapu jobb oldalába bombázott, 3–0.