2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 26°C Még több cikk.

Makó visszavágott a Vácnak

A labdarúgó NB II-ben háromszor vezetve bravúros győzelmet aratott a Vác otthonában a jól játszó Makó.
Vác–Makó FC 2–3 (0–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Keleti csoport, 25. forduló. Vác, 200 néző. Vezette: Gaál Gy. (Makkosné, Tóth I.).
Vác: Sztankó – Horváth T., Windsor, Farkas V., Demény – Rusvay, Kövesdi, Kovács P., Margitics – Vén – Szabó V. Edző: Verebes József.
Makó: Halász 7 – Béres 6,5, Dálnaki 8, Szamosszegi 6,5, Podonyi 6,5 – Kulacsik 6, Magyar 5,5, Bány 6,5, Sztojanovics 5,5 – Maróti 7, Faragó 6. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Bány a 2., Kocsis az 57., Maróti a 75., Rusvay (11-esből) a 85., Béres a 90. percben.
Csere: Kövesdi helyett Kocsis a szünetben, Szabó V. h. Bánáti és Sztojanovics h. Puskás (6,5) a 60., Bány h. Bakos T. (–) a 70., Margitics h. Vidra a 72., Kulacsik h. Schreiber a 86. percben.
Sárga lap: Kövesdi a 24., Podonyi a 26., Horváth T. a 32., Kovács P. a 35., Rusvay a 87., Sztankó a 90., Schreiber a 90+2. percben.

A nagyszerűen előkészített váci pályára egészséges önbizalommal léphetett a Makó. Remekül indult a meccs, lüktetett a játék, volt iram, és volt nagyon sok helyzet. A jóval nagyobbak a vendégek előtt adódtak, de Béres után Faragó is hibázott ziccerben, Maróti bombáját pedig Sztankó kapus védte bravúrral.

A szünet után is kecsegtető makói lehetőségekkel folytatódott a meccs. Hiába birtokolta valamivel többet a labdát a Vác, kapuját gyakrabban és hatványozottabban veszélyeztették. Előbb Faragó, aztán Magyar szerezhetett volna gólt, majd egy perc múlva a futball örök igazsága ismét bebizonyosodott: ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni. Már csak öt perc volt hátra, amikor Gaál Gyöngyi játékvezető arról „igyekezett" meggyőzni a nézőket, hogy háztartást jobban vezet, mint mérkőzést. Olyan tizenegyest ítélt a hazaiaknak, amely ítélet után maguk a váci vezetők is fogták a fejüket. Mégsem szereztek pontot, mert a Makó még tartogatott egy csattanót a legvégére.

Góltörténet

2. perc: Bány remek csellel hámozta át magát Kövesdin, majd középről ballal 20 m-ről nagy gólt ragasztott a váci kapu bal felső sarkába, 0–1.
57. perc: Margitics ütempasszát az üresbe futó Kocsis 9 m-ről a kapu jobb oldalába továbbította, 1–1.
75. perc: Windsor hazaadta a labdát, de Sztankó kapus luftot rúgott, Maróti villámgyorsan ott termett, majd az üres kapuba gurított, 1–2.
85. perc: Bakos T. és Bánáti felugrott fejelni, a visszaérkezést követően a váci támadó elesett. Általános megdöbbenésre a játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőt Rusvay értékesítette, a labdát a kapu bal sarkába lőtte, 2–2.
90. perc: Magyar passzolt a jobb oldalon futó Schreibernek, aki zavartatlanul küldhette középre a labdát, azt Maróti Béres elé fejelte, a védő pedig egy ütemet kivárva bal belsővel a jobb sarokba helyezett, 2–3.

Kolozsvári János: – Sok helyzetet kihagytunk, mégis visszavágtunk az őszi, otthoni vereségért.

További eredmények: BKV Előre–Jászberény 1–1, Cegléd–Tököl 2–1, Szolnok–Orosháza 1–0, Vecsés–Bőcs 3–1, Kazincbarcika–Mezőkövesd 2–2, Ferencváros–Kecskemét 1–2, Baktalórántháza–Tuzsér 0–0.