2017. 02. 24. péntek - Mátyás 5°C | 12°C Még több cikk.

Makói bravúr Szolnokon

Az egész heti kellemetlenségeket Szolnokon aratott fényes győzelemmel felejtette el a Makó FC NB II-es labdarúgócsapata.
Szolnok–Makó FC 1–2 (1–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Szolnok, 200 néző. Vezette: Pető (Viszokai, Beidek).
Szolnok: Rézsó – Szalai, Mile, Antal, Balogh P. – Remili, Szoboszlai, Jeney, Gohér – B. Tóth, Tóth Gy. Edző: Kis Károly.
Makó: Czirbus 6 – Podonyi 6, Mórocz 7, Szamosszegi 6, Puskás 6 – Fülöp 6, Magyar 6, Kis K. 6, Bány 6 – Csamangó 7, Varga R. 6. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Fülöp a 16., Remili a 35., Csamangó a 78. percben.
Csere: Tóth Gy. helyett Nagy P. az 55., Kis K. h. Szűcs a 72., Varga R. h. Varga F. a 80., Csamangó h. Csák a 88. percben.
Sárga lap: Kis K. a 8., Szamosszegi az 52., Fülöp a 60., Varga R. a 70. percben.
Kiállítva: Jeney a 89. percben.

Hiába győzött az előző három fordulóban a Makó, a Szolnok elleni idegenbeli találkozó előtt csak a legoptimistább Maros-parti drukkerek bíztak a pontszerzésben. Már a döntetlen is bravúrként lett volna elkönyvelve, pláne azok után, hogy az MLSZ versenybizottsága három pont levonásával büntette a zöld-sárgákat, valamint, hogy sérülések és betegségek miatt (Kulacsik, Hadár, Schreiber és Zakar is hiányzott) csak kinevezett csatárokkal – akik valójában középpályások – tudtak kiállni a harmadik helyezett otthonában.

Mindezek ellenére változatos játékkal indult az összecsapás, helyzet az egyik, helyzet a másik kapunál. Egyáltalán nem látszott, hogy a hazaiak a dobogón, a vendégek meg csak az alsóházban tanyáznak. Sőt: inkább a makóiak léptek fel támadólag, labdaszerzéskor megbecsülték a játékszert, sokat és pontosan passzoltak, gyakran kerültek a szolnokiak 16-osának területére. Ennek az első jelentős eredménye a 16. percben következett be, amikor is vezetéshez jutottak. A bekapott gól némileg felrázta a Szolnokot, de a makói védelem nem jött zavarba, mégis az első helyezkedési hibát azonnal góllal büntették a házigazdák. Ez a találat pedig a látogatókat paprikázta fel, és ha szerencséjük van (Magyar lövését a gólvonalról fejelték ki, és Csamangó is könnyen gólt szerezhetett volna) előnnyel vonulhattak volna pihenőre.

Ahogy azt várni lehetett, a szünet után a Szolnok nekiugrott a Makónak, és bár sok szögletet harcolt ki, ziccerbe egyszer sem került, Czirbusnak nem kellett bravúrt bemutatnia. Jó volt az iram, és a nézők örömére, a színvonalra sem lehetett különösebb panasz. A vendégek is jó néhány veszélyes ellentámadást vezettek, magyarán: döntetlen szagú volt a mérkőzés. Végül nem ez lett a végeredmény, de ehhez az is kellett, hogy a hazai alakzat hatalmasat hibázzon a hajrában. A mindössze 19 esztendős Csamangó rutinos játékosokat megszégyenítő higgadtsággal szerezte meg a győztes találatot. A mutatott játék alapján nem volt meglepetés a makóiak immár sorozatban aratott negyedik sikere.
Kolozsvári János: – Fegyelmezett és jó játékkal most visszaszereztük a levont pontjainkat.

További eredmények: Békéscsaba–Karcag 4–1, Baktalórántháza–Orosháza 0–2, Kazincbarcika–Tuzsér 2–4, Bőcs–Jászberény 1–0, Jászapáti–Vecsés 1–2. A bajnoki aranyról és a feljutás sorsáról is döntő Ferencváros–Nyíregyháza találkozót ma (18 óra, Sport2) rendezik.

A vereség nem jár egyedül

A női kézilabda NB I rájátszásában nem jártak sikerrel a Csongrád megyei csapatok: az 5–8.… Tovább olvasom