2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Makói focisuliban a Budafok

Parádés első negyvenöt percet produkálva szinte már megalázó vereséget mért a Makó FC az addig listavezető Budafokra a labdarúgó NB II negyedik fordulójában.

A makóiak négyszer ünnepelhettek. Fotó: Gyenes Kálmán
Nagy volt ám a kísértés: amennyiben nyer a Makó, a tabella élére ugrik! Arra ugyanis még sohasem volt példa, hogy a másodosztályban a zöld-sárgák hátát nézze az összes rivális. Nem tűnt ez egyszerűnek, elvégre a listavezető látogatott az Erdei-sporttelepre, amely szépen megtelt a rangadóra.

Sok esélyt nem adott a Makó a Budafoknak, már a 3. percben a fővárosiak kapujában pihent a labda. Bány pompás cselek után Vargát szöktette, aki a kifutó kapus felett a léc alá emelte a labdát, 1–0. A jó kezdés után sem állt le a Makó, csak az volt a kérdés, mikor növeli előnyét. Ennek a 16. percben jött el az ideje, amikor is Bány szokásos hatalmas bedobását Hadár megcsúsztatta, Varga pedig 7 m-ről a léc alá lőtt, 2–0. Megroggyantak a budafokiak, látszott rajtuk, nem arra számítottak, hogy negyedóra játék után már kétgólos hátrányban lesznek. Sorozatban kerültek helyzetbe a házigazdák, a vendégek képtelenek voltak megállítani a rohamokat. Különösen Bány élt nagyon, ördöngös cseleivel sokszor bohócot csinált a budafokiakból. A 36. percben újra összeverődtek a tenyerek a lelátón: Kulacsik – miután „kötényt" adott ellenfelének – kilőtte a jobb alsó sarkot, 3–0. A hazaiak kimondottan élvezték a játékot, ha rajtuk múlik, talán be sem mennek szünetre. Nem úgy a vetélytárs, amely útravalóul még a 44. percben is beszedett egy gólt: Bány jobb oldali szabadrúgását Hadár nagy erővel fejelte a kapu bal oldalába, 4–0.

A fordulást követően a küzdelem jellemezte az első negyedórát, ezt a kiosztott sárga lapok is mutatták. Ekkor már nem forgott annyiszor veszélyben a vendégek kapuja, de ettől még a Makó akarata érvényesült a meccsnek ennek a szakaszában is. A hajrában Kurucsai duplázhatott volna, de előbb a lábában, majd a fejében „maradt" a gól. Az már túl szép lett volna, pedig így is az ez a fényes diadal. Első helyen a Makó!
Takács Zoltán: – Az első félidei kiváló játékunkkal magabiztosan tartottuk itthon a három pontot.

További eredmények: Szolnok–Baktalórántháza 1–1, Nyíregyháza–Bőcs 1–2, Vác–Orosháza 3–0, Kecskemét–Soroksár 2–2, Vecsés–Karcag 5–0, Jászapáti–

15. Karcag 4 – – 4 3 – 14 0

A következő forduló párosítása. Szeptember 4. (vasárnap), 16.30: Baktalórántháza–Makó, Budafok–Vecsés, Bőcs–Szolnok, Orosháza–Jászapáti, Soroksár–
Vác, ESMTK–Kecskemét, Kazincbarcika–Nyíregyháza. Szabadnapos: Karcag.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Makó FC–Budafok 4–0 (4–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, 1000 néző. Vezette: Bede.
Makó: Czirbus 0 – Turján 6, Mórocz 6, Kazán 6 – Kulacsik 6, Tóth Cs. 6, Varga R. 7, Podonyi 7 – Bány 8 – Hadár 6, Schreiber 7. Edző: Takács Zoltán.
Budafok: Deli – Polgár, Czipó, Tóth T., Máj – Kormidesz, Szűcs, Hornyák, Rontó – Kóbor, Szabó Z. Edző: Gelei Károly.
Gólszerzők: Varga R. (3., 16.), Kulacsik (36.), Hadár (44.).
Csere: Szűcs helyett Magosi a 20., Hadár h. Kurucsai (6) az 55., Schreiber h. Szélpál T. (–) és Kóbor h. Szabó G. a 67., Tóth Cs. h. Bakos (–) a 80. percben.
Sárga lap: Tóth Cs. a 47., Szabó Z. a 48., Polgár az 51., Tóth T. a 71., Máj a 74., Szabó G. a 90. percben.

Aki mer, az ma vb-aranyat nyerhet

Az izgalmak fokozódnak. Két versenynapon vannak túl a kajakosok és a kenusok a zágrábi… Tovább olvasom