2017. 08. 20. vasárnap - István 19°C | 34°C Még több cikk.

Makói gólok az átok ellen

A labdarúgó NB II keleti csoportjában a Makó az egyik mumusával szemben megszakította rossz sorozatát, hiszen 3-0-ra legyőzte a Kazincbarcikát.
Makó–Kazincbarcika 3–0 (1–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, keleti csoport, 4. forduló. Makó, 500 néző. Vezette: Iványi (Szpisják, Viczián).
Makó: Czirbus 6 – Rakonczai 6, Szamosszegi 7, Dálnaki 7, Gévay 6 – Molnár V. 7, Magyar 7 – Csamangó 5, Puskás 6, Kulacsik 6 - Maróti 6. Edző: Kolozsvári János.
Kazincbarcika: Botló – Hanász, Bányai, Kovács R., Romhányi - Kerékgyártó, Kovács P., Kerekes, Zimányi – Stevica, Binder. Edző: Koleszár György.
Gólszerzők: Magyar a 39. (11-esből), Maróti a 66., Puskás a 70. percben.
Sárga lap: Szamosszegi a 20., Kovács R. a 38., Bányai a 40., Kerekes a 42., Rakonczai a 45., Maróti a 60. percben.
Csere: Csamangó helyett Veres a 65., Kerékgyártó h. Pintér és Zimányi h. Máthé a 69., Rakonczai h. Bakos a 73., Puskás h. Nagy A. a 87. percben.

Elegünk volt a mumusokból! – hirdette a meccs előtt a makói szurkolók lapja, a Lelátó. Valóban, a Cegléd után a Kazincbarcika is olyan csapat, amely ellen rendre nem megy a Makónak. A legutóbbi egymás elleni nyolc meccs nyeretlensége ezt bizonyította.

Mintha a hazaiak a drukkeri felkiáltást halálosan komolyan vették volna: Puskás már a 3. percben lőtt, alig másfél métert tévesztett. Aztán sorozatban négy vendégszöglet jelezte, a borsodiak ragaszkodnak a jó széria folytatásához. Helyzet itt, lehetőség ott, aztán gól makói oldalon. A 39. percben született Magyar-találatot megelőző akció szépségdíjas, a büntető pedig jogos volt.

Gévay (balról) és Dálnaki áthatolhatatlan falat húzott a makói kapu elé. Fotó: Schmidt Andrea

Ébredj, ébredj! – kiabálták a szurkolók, amikor a szünetet követő első akciónál Bányai hatalmas erővel a bal oldali kapufát találta el. Lassan ébredt a hazai gárda, ám mindez örökre emlékezetes marad a barcikaiaknak. A 65. percben ugyanis Magyar megint főszerepet vállalt a hazai gólból – ezúttal feladóként, Maróti keselyűként értékesítette egyetlen helyzetét. Puskás bombája pedig végérvényesen lezárta a három pontról a meccs elején nyitott vitát.

Kolozsvári János: – Erre a napra vártam, hogy legyőzzük a Barcikát. Az előjelek nem ezt ígérték, de most nagyon boldog vagyok.

További eredmények: Jászberény–Szolnok 4–1, Tököl–Cegléd 0–1, Vecsés–MTK II. 6–0, Debrecen II.–Baktalórántháza 0–0, Békéscsaba–Vác 2–1, Bőcs–ESMTK 4–0. A BKV–FTC találkozó ma 19 órakor (Sport2) kezdődik.

Góltörténet

39. perc: Maróti csúsztatott Kulacsik elé, aki a 16-oson belülre érve a jobb oldali kapufára lőtte a labdát. A játékszer a gólvonal előtt gurult végig, majd a másik ötösön Csamangó visszakanalazta, Kovács R. pedig a labda elé vetődés közben kézzel ért a labdához, 11-es! Magyar a jobb felsőbe lőtt, 1–0.
66. perc: Magyar szerzett labdát a támadóharmadban, az alapvonalig vezette azt, majd a rövidre érkező Marótihoz passzolt, aki egy átvétel után a hálóba gurított, 2–0.
70. perc: Puskás a kaputól 20 méterre átvette a labdát, és kilőtte a kapu jobb felső sarkát, 3–0.

Szentes pont nélkül a Cserháti-emléktornán

A hazai rendezésű felkészülési férfi vízilabdatornán, a Cserháti Gyula-emlékviadalon pont nélkül… Tovább olvasom