A labdarúgó NB II keleti csoportjának 5. fordulójában Cegléden megszakadt a Makó veretlenségi sorozata.
Cegléd–Makó FC 3–0 (1–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Cegléd, 300 néző. Vezette: Pető (Beidek, Kis Z.).
Cegléd: Kiri – Magyari, Búzás, Tóth, Cseh – Lendvai, Barna, Kenderes, Nagy – Kecskeméti – Medgyesi. Edző: Kiss László.
Makó: Kovács K. 4 – Rakonczai 5, Dálnaki 4–2=2, Szamosszegi 4–2=2, Gévay 4 – Podonyi 5, Magyar 4, Puskás 4, Bány 4 – Kulacsik 4, Maróti 4. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerző(k): Medgyesi a 14., Kecskeméti (11-esből) az 59., Kecskeméti (11-esből) a 67. percben.
Csere: Maróti helyett Hadár (4) az 55., Kenderes h. Buczkó a 65., Bány h. Kovács N. (–) a 70., Lendvai h. Hamar a 71., Kulacsik h. (Varga R.) a 75., Nagy h. Szepes a 84. percben.
Sárga lap: Maróti a 28., Szamosszegi a 33., Kenderes a 42., Dálnaki az 55., Bány a 65., Barna a 79., Nagy a 82. percben.
Kiállítva: Szamosszegi az 59., Dálnaki a 67. percben.

Góltörténet

14. perc: Gyors kontraakciót vezettek a hazaiak, Lendvai elhúzott a jobb oldalon, beadott, a jó ütemben érkező Medgyesi pedig 10 m-ről, kapásból a kapuba lőtte a labdát, 1–0.
59. perc: A kifutó Kovács K. kapus fejjel Medgyesit találta el, a támadó egyedül húzhatott az üresen maradt kapura, de a visszafutó Szamosszegi szabálytalankodott vele. A piros lap után Kecskeméti a bal alsó sarokba lőtte büntetőből a labdát, 2–0.
67. perc: Jobb oldali beadás után Dálnaki kézzel ért a labdához. Miután ez már a második sárga lapja volt, ő is mehetett zuhanyozni. A tizenegyest megint Kecskeméti értékesítette, 3–0.
Evés közben megjött a makói drukkerek étvágya. Négy, veretlenül megvívott meccs után nyolc ponttal a zöld-sárgák a negyedik helyen állva kezdték a sereghajtó Cegléd elleni találkozót. A papírformának megfelelően fölényben játszott a Makó FC, de gólt mégis a hazaiak szereztek. A Csongrád megyeiek hiába tartották nyomás alatt a házigazdákat, az első félidőben csak egy helyzetük akadt, de Kulacsik lövése a gólvonalon álló Búzás fején landolt.

A fordulást követően ismételten sikeresnek bizonyult a Pest megyeiek taktikája. Megint ült a kontrájuk, kétgólos hátrányba kerültek a látogatók, akik ráadásul létszámban is megfogyatkoztak. Innen pedig már nem volt visszaút. Egész meccsen tompák voltak, körülményesen, átütőerő nélkül futballoztak.

Kolozsvári János: – Amit négy meccs alatt felépítettünk, azt most leromboltuk.

További eredmények: FTC–Szolnok 1–2, Baktalórántháza–Orosháza 3–1, Jászberény–Bőcs 1–1, Tököl–Mezőkövesd 1–0, Tuzsér–Kecskemét 0–3, Kazincbarcika–Vác 2–3, BKV Előre–Vecsés 1–2.

1. Szolnok 5 4 0 1 11 – 5 12
2. Bőcs 5 3 2 0 11 – 3 11
3. Orosháza 5 3 1 1 9 – 6 10
4. Kecskemét 5 3 1 1 9 – 7 10
5. Vecsés 5 2 3 0 9 – 7 9
6. Makó 5 2 2 1 9 – 6 8
Ferencváros 5 2 2 1 9 – 6 8
8. Baktalórántháza 5 2 2 1 8 – 5 8