2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 8°C Még több cikk.

Már csak a Kosársuli veretlen a csoportban

Fontos győzelmet szereztek idegenben Drahosék, mert az Eger kikapott Tiszaújvárosban, így az első helyre került a Kosársuli. Miután már a Nyugati csoportban sincs veretlen, az NB I B 22 csapata közül egyedül a Bodrogi Bau százszázalékos.
Óbudai Kaszások–Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 78–80 (30–25, 16–22, 12–18, 20–15)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Budapest, 100 néző. Vezette: Frányó, Farkas.
Kosársuli: DRAHOS 17/3, NYILAS 18/6, KOVÁTS 17, Kukla, TIGYI 19. Csere: Böszörményi 9. Edzők: Czuprák László, dr. Elek András.
Drahos és Kováts kosaraival előnyt szerzett a Vásárhely (9–15), de – elsősorban büntetőkből – gyorsan fordítottak a hazaiak, 21–17.

Centerkosarakból és lerohanásokból egyaránt eredményesek voltak kék-sárgák, 26–25. A negyed végén ugyan ismét az Óbuda volt ponterős, de Nyilas és Tigyi pontjaival fordított a vásárhelyi gárda, 39–40. A házigazdák közül Sebők (a Honvéddal többszörös magyar bajnok), a vendégektől Drahos volt foghatatlan, 46–47. A Bodrogi Bau játszotta a szebb, változatosabb kosárlabdát, de az Óbuda – sokszor szerencsés bravúrkosarakkal tartotta jól tartotta magát. A félidő utolsó percében egy – faultnak be nem fújt – könyökléstől Nyilas súlyosan megsérült.

A folytatásban a vásárhelyi edzőpáros teljes megdöbbenésére hamarosan visszaállt a kiváló bedobó, és kosaraival elhúzott a Kosársuli, 58–60 után 58–69. Az utolsó negyedben a fővárosiak csak triplákkal kísérleteztek, többnyire sikerrel. Ráadásul a Vásárhely rendkívül gyengén dobta a büntetőket, így szinte elfogyott az előny, 70–72. Az Óbuda zónáját Nyilas sikeresen átdobta, így a 40. perc elején úgy látszott, eldőlt a meccs, 70–77. De a vendégek kétszer is „elaludtak" – és jött két újabb tripla, 76–78.
Az utolsó 15 másodperc nem mindennapi izgalmakat hozott: Drahosék négy büntetőből csak egyet dobtak be, míg a hazaiak nem hibáztak el egyet sem, 78–78. Négy másodperc maradt, hogy az időkérésnél megbeszélt figurát megvalósítsák, sikerült: Tigyi utolsó pillanatban dobott ziccere után már örülhettek a kék-sárgák.

Rendkívül színvonalas, izgalmas találkozón megérdemelten nyert a Kosársuli, amit az is bizonyít, hogy a pestiek 110 IBM-pontjával szemben Kovátsék 135-öt szereztek. Ráadásul a Vásárhelyből négyen is közel 20 pontot dobtak, míg a Kaszásoktól Sebőkön kívül senki nem szerzett még 10-et sem.

A Vásárhely eddig mind a nyolc bajnokiját megnyerte és vezeti a bajnokságot.

Juniorok: Óbudai Kaszások–Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 108–66 (22–7, 33–13, 31–20, 25–26). Kosársuli: Szilágyi 16, Dani L. 8/6, Vas 24/3, Sutka 2, Bodrogi 8. Csere: Kispál 2, Dani Z. 4, Török 2.

Király Sándor visszatér

Még két bajnoki mérkőzése van idén a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapatának. Holnap este hat órakor… Tovább olvasom