2018. 02. 25. vasárnap - Géza -8°C | -1°C Még több cikk.

Már dobogón a Szeged Beton pólócsapata

A negyedik bajnoki fordulóban közepes teljesítménnyel is könnyedén gyűjtötte be Szolnokon mind a három pontot a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata.
Szolnok–Szeged Beton VE 6–10 (2–3, 1–3, 2–2, 1–2)

ING férfi vízilabda OB I, 4. forduló. Szolnok, 200 néző. Vezette: Bors, Schlosser.

Szolnok:
NÉBALD – Ridzyk 2, Németh D. 1, Kovács G., Pásztor, Hangay Z. 1, Hangay R. 1. Csere: Józsa, Lyster, SÜVEGES 1, Soós, Cunliffe, Munkácsy, Szegi Z. (kapus). Edző: Cseh Sándor.

Szeged:
BAKSA – Vejzagics, WESZELOVSZKY 3, Komlósi, Milos Korolija, VARGA T. 2, Török B. Csere: Lehmann, Varga P., JUHÁSZ ZS. 2, Éles 1, Kuncz, MIHAJLO KOROLIJA 2. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 7/4. Ötméteresből: –, ill. 2/2.

Az előző bajnokságban 16–6-ra nyert a Szeged Szolnokon. A házigazdák akkor nagyon gyengék voltak, ezt mutatta, hogy csak osztályozóval maradtak az élvonalban. A következmény sem maradt el, a tavalyi csapatukból mindössze négy pólós maradt hírmondónak. E mostani gárda valamivel erősebb, de annyira azért nem, hogy lehetett volna keresnivalója a minden tekintetben jobb, az Eger legyőzésétől önbizalommal felvértezett Beton ellen.

Csak a harmadik negyed elején sikerült Ridzykéknek Juhász Zsoltékra ijeszteniük, amikor egy percen belül szerzett két góljukkal felzárkóztak 6–5-re. Csakhogy az addig takaréklángon égő Szeged rátett egy lapáttal, amire képtelen volt reagálni a Szolnok. Pedig ekkor már nem lehetett a medencében Komlósi és Weszelovszky sem, de hát azért (is) erősebb gárda a Beton, mert jobb játékosokkal rendelkezik még a cserepadon is.

A négygólos, biztos siker nem fejezi ki hűen a két csapat közötti különbséget, az jóval nagyobb. Csak hát ahhoz a most produkáltnál pontosabban kellett volna célozni.

Kásás Zoltán: Nyerhettünk volna nagyobb különbséggel is, de egyrészt távolról rosszul lőttünk, másrészt pedig meghaltunk a szépségben. Azt gondolták a fiúk, a jó helyzetnél is van jobb. Az sem tetszett, hogy ketten is odaszóltak a bíróknak. Nem lehet! El kell tűrni, bármi is az ítélet. Kötelező győzelem volt.

További eredmények: Eger–Honvéd 12–9, Fehérvár–OSC 7–7, BVSC–Vasas 8–13, FTC–Pécs 11–6.

Megizzadt a Szolnok ellen a Szeviép-Szeged

Nem várt izgalmakat hozott a Szeviép-Szeged Szolnok elleni hazai fellépése. A vendégek a második… Tovább olvasom