2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Már harmadik a Szeged Beton

Pécsett aratott négygólos győzelmével a Fradi elé kerülve a harmadik helyre lépett elő az OB I-ben a Szeged Beton férfi pólócsapata.
Pécs–Szeged Beton 9–13 (1–3, 1–2, 5–4, 2–4)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 18. forduló. Pécs, 200 néző. Vezette: Madarasi, Vojvoda.
Pécs: Diakonów – Zoufal 2, Hegedűs I. 2, Heinrich 1, Vári, Hangody L. 2, Bóbis 2. Csere: Lázár, Krizsán A., De Blasio, Lukács. Edző: Ambrus Tamás.
Szeged: Baksa – Juhász Zs., Varga P., Komlósi2, Kayes2, Somogyi 1, Török 1. Csere: Lehmann 1, Molnár T. 5, Ágner 1, Vindisch, Busila, Kuncz. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 5/0, ill. 11/6.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.

A motivációval nem volt, nem lehetett gondja a Szeged Betonnak. A Tisza-partiak ugyanis már az FTC–Vasas meccs eredményének ismeretében (7–13) ugrottak vízbe. Tisztában voltak vele, amennyiben hozzák a kötelezőt, azaz nyernek, a bajnoki tabellán feljönnek a harmadik helyre.

A múltban jó néhányszor alaposan megszenvedett a Beton a Péccsel, a baranyaiak többször okoztak már kellemetlen meglepetést. Ezúttal nem volt erre esélyük, a szegediek sikere egy pillanatig nem forgott veszélyben, még úgy sem, hogy a magabiztos vezetés tudatában akadtak periódusok, amikor kiengedtek, sok helyzetet elkönnyelműsködtek.

– Könnyű győzelmet arattunk, ennek természetesen örülök, az viszont egy kicsit bosszant, hogy rengeteg helyzetet elhibáztunk. Ezt a meccset nem négy, hanem nyolc góllal kellett volna megnyernünk – nyilatkozta Kásás Zoltán, a Szeged mestere.

Komlósi: két gól.  Fotó: Karnok Csaba
Komlósi: két gól.
Fotó: Karnok Csaba

Bordasérülése ellenére ismét a gólkirályjelölt, az öt találatig jutott Molnár Tamás volt a mezőny legjobbja.

– Egyre jobb állapotban vagyok, bár még nem nagyon megyek be a bekkek húsdarálójába, a Honvéd ellen már centerként is a csapat rendelkezésére állok – jelentette ki Papesz.

További eredmények: FTC–Vasas 7–13, OSC–Domino-Honvéd 4–16, BVSC–Újpest 13–8, Szolnok–Eger 5–9.

A Beton Interliga-találkozón holnap 18.30-kor a Hornets Kosice együttesét látja vendégül az újszegedi sportuszodában.

1. Eger 17 15 1 1 185 – 115 46
2. Vasas 17 14 1 2 241 – 110 43
3. Szeged 17 12 2 3 179 – 119 38
4. FTC 18 12 1 5 173 – 143 37
5. Honvéd 17 10 1 6 170 – 122 31
6. Szolnok 17 8 4 5 151 – 132 28
7. BVSC 17 5 1 11 137 – 196 16
8. Újpest 17 4 1 12 113 – 177 13