2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 27°C Még több cikk.

Már második az Algyő

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a HFC hazai pályán kikapott, az Algyő viszont idegenben nyert, és így már második.
Túrkeve–Algyő 0–2 (0–1)
Túrkeve, 200 néző. Vezette: György.
Túrkeve: Kiss – Tóth I., S. Nagy, Ökrös – Debreczeni D., Varga, Bálint, Sólyom, Nagy M. (Sass) – Kormos (dr. Bodó), Kui. Edző: Csillag László.
Algyő: Dénes – Vass, Varga F., Kothencz, Krucsó – Sümeghy, Sipos, Krajczár (Varga N.), Végh – Daróczi (Kiszner) – Katona (Lele). Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Sümeghy, Katona.

A hazaiak kezdték jobban a játékot, az első negyedórában beszorították a vendégeket, akik ebben az időszakban sok hibával, pontatlanul és kapkodva fociztak. Ezek után az Algyőnek sikerült megszilárdítania a középpályát, és Daróczi 26. percben elért felső kapufás fejese után akár a vezetést is megszerezhette volna. Ami késik, nem múlik: a 37. percben Krucsó egy Véghtől kapott labdával három pimasz cselt mutatott be, a 16-oson belül pontosan játszott a szélvészgyors Sümeghy elé, aki közelről a hálóba lőtt, 0–1. A hazaiak mindent egy lapra feltéve rohamoztak, de a 89. percben Katona lecsapott Daróczi labdájára, kicselezte a kapust, majd 14 méterről biztosan lőtt a hálóba, 0–2. A precíz taktikát maradéktalanul betartó Algyő higgadt és taktikus sikert ért el, ám Krajczár súlyosnak tűnő sérülést szenvedett.

Bakai László elnök: – A csapat ezzel a jó játékkal és az értékes győzelemmel köszöntötte névnapján a csapatkapitány Kothenczet, valamint kellemes utazást kívánt az edzőnek, a luxemburgi U17-es Eb-döntőn részt vevő Lóczi Istvánnak.
Jók: Sólyom, Sass, ill. az egész csapat.

HFC–Dabas 1–3 (1–1)
Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Viczián.
HFC: Bíró – Szűcs, Dálnaki, Pécsek, Keller – Mészáros, Varga M. (Talmácsi), Antal, Marton B. (Borbás P.) – Nagy A., Bernát. Edző: Kolozsvári János.
Dabas: Végh – Teplán, Laczkó, Szakács, Danyis – Szentgyörgyi (Tóth A.), Gál (Liszkay), Csendes, Volenszki – Feczesin, Moldován (Maka). Edző: Gálvölgyi István.
Gólszerzők: Szűcs, (11-esből), ill. Volenszki (2), Feczesin.

Az első húsz percben nagy hazai fölény jellemezte a játékot, Végh kapus többször is bravúrral akadályozta meg a hazai gólt. A 24. percben Bernát rajtolt egy kiugratásra, a 16-oson belül megtolta a labdát, a kivetődő Végh pedig elütötte, 11-es. Szűcs nagy erővel a jobb felsőbe lőtt, 1–0. A 36. percben Antal veszítette el a labdát saját térfele közepén, Volenszki tolt rajta egyet, majd 18 méterről óriási gólt lőtt a jobb felsőbe 1–1. A 70. percben a kitámadó vásárhelyieket lekontrázta a vendéggárda, Feczesin vezette kapura a labdát, akit Antal lerántott. A szabadrúgást Volenszki nagy erővel bombázta a jobb felsőbe, 1–2. A 71. percben a vendégek kapuja előtt kavarodás alakult ki, Végh kivetődött, de még nem fogta a labdát, amelyet Nagy A. a kezei közül kapuba vágott, ám a bíró kifelé ítélt szabadrúgást. A 80. percben Dálnaki emelt kapura, a labda túljutott a kapuson, a védők azonban kivágták a gólvonalról – vagy talán azon túlról – a játékszert. Viczián mindenesetre továbbot intett. A 87. percben óriási vásárhelyi fölény közepette jött ismét egy vendégkontra, amely végén Moldován lövését Bíró kiütötte, de Feczesin érkezett, és az üres kapuba lőtt, 1–3.

Kolozsvári János: – Ismét magunkat vertük meg.
Jók: Dálnaki, ill. Laczkó, Volenszki, Feczesin.

További eredmények: Gyula– Mezőtúr 1–2, Monor–Szolnoki S. 2–2, Békéscsaba–Örkény 1–0, Szarvas–Tápiógyörgye 2–1, Kiskunhalas–Cegléd 0–1, szabadnapos: Sarkadkeresztúr.

Szeviép-Szeged vereség Zalaegerszegen

A Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata az 5-6. helyért csatázik. A két győzelemig… Tovább olvasom