2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Már második az Algyő

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában csak az Algyő győzött, a másik két megyei gárda, a Csongrád és a HFC kikapott.
Szolnoki S.–Algyő 0–4 (0–2)
Szolnok, 100 néző. Vezette: Kepka.
Szolnok: Bak – Luca, Boda, Kosaras (Balázs), Kővári (Draskóczi) – Horváth (László), Dálnoki, Szabó, Lippai – Sárkány, Ruskó. Edző: Gömöri Béla
Algyő: Dénes – Varga N., Kazán, Kothencz, Krucsó – Sümeghy, Vass (Herczeg), Sipos, Daróczi (Varga F.) – Balogh, Pálinkó (Kiszner). Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Balogh (2), Vass, Pálinkó.
Jók: Dálnoki, ill. Kazán, Kothencz, Vass, Pálinkó, Balogh

Folytatva remek szereplését, az eddig Szolnokon legyőzhetetlen vendéglátót magabiztos, fegyelmezett, taktikus játékkal biztosan győzte le a gyevi gárda. A mérkőzést az Algyő végig a kezében tartotta, a második félidőben az eredmény adta előnyt érvényesítve, helyzeteit tökéletesen kihasználva ilyen különbséggel is megérdemelten győzött.

Lóczi István: – Örömmel láttam játékosaim fegyelmezett, ugyanakkor gólratörő, látványos játékát.

Csongrádi Tiszapart SE–Cegléd 0–2 (0–0)

Csongrád, 250 néző. Vezette: Holczimmer.
Csongrád: Palatinusz – Janiga, Forgó, Korom, Lovas – Szabó L. (Keller), Deli, Lévai (Busa), Szabó A. – Bagi, Csillag (Kovács). Szakmai tanácsadó: dr. Bálint László.
Cegléd: Kiri – Szepes, Cseh, Agdel, Juhász – Buczkó, Naggyörgy (Tóth N.), Magyari, Kecskeméti – Lendvai, Utassy (Szabó T.). Játékos-edző: Szabó Tibor.
Gólszerző: Lendvai (2).
Jók: Bagi, Szabó A., ill. Cseh, Buczkó, Lendvai, Kecskeméti.

Jó iramú első félórát produkált a Csongrád – sok kihagyott helyzettel és egy meg nem adott góllal. A félidő végén már a Cegléd is támadott, ezt egy zúgó kapufa mutatta. A szünet után is a hazaiak kezdtek jobban, de mert pontatlanok voltak a beadások, a lövések, az adódó lehetőségek kimaradtak. Aztán jött a szokásos egyéni hiba, vezetést szerzett a Cegléd, amely a 88. percben egy kontratámadást követően bebiztosította a játék képe alapján egyáltalán nem megérdemelt győzelmét.

Dr. Bálint László: – A nálunk sokkal jobb helyen álló csapatok ellen jól játszunk, de kihagyjuk a helyzeteket, ők meg rossz játékkal, helyzetek nélkül is megvernek bennünket.

Kiskunfélegyháza–HFC 3–2 (1–0)
Kiskunfélegyháza, 200 néző. Vezette: Szöllősi.
Kiskunfélegyháza: Tóth P. – Bagi (Vida), Kelemen, Nagy L., Kovács A. – Nádasdi, Kádár (Újvári), Péntek, Fricska – Szabó T. (Lengyel), Szabó A. Edző: Gyurik József.
HFC: Bíró – Szűcs, Dálnaki, Pécsek, Borbás Zs. (Ruzsinszki) – Varga M., Antal (Gyenes), Keller, Marton – Végh (Nagy A.), Bernáth. Edző: Rostás Károly.
Gólszerzők: Kádár, Szabó T., Lengyel, ill. Gyenes, Varga M.
Jók: Nagy L., Kelemen, Kádár, Szabó T., ill. Pécsek, Varga M., Keller.

Kiegyenlített első negyedóra után Kádár 18 m-es lövésével szerzett vezetést a hazai csapat – váratlanul. A gól után próbálkozott a vendéggárda, de csak helyzetekig jutott. Fordulást követően a HFC-támadások közepette kontrából újra betalált a Félegyháza. Jött a hármas vásárhelyi csere, amely jótékonyan hatott a HFC-re, hiszen a 77. percben Gyenes révén faragott a hátrányból. Vásárhelyi mezőnyfölényben hazai kontragól született – eldőlt a három pont sorsa. Varga Máté fejese szépségtapasz volt.

Rostás Károly: – A cserék után feljavultunk, de ez kevés volt a pontszerzéshez, hiszen sokkal gyengébben játszottunk, mint a korábbi hetekben.

További eredmények: Újszász–Örkény 1–1, Szarvas–Mezőtúr 1–3, Túrkeve–Monor 2–1, Baja–Gyula 1–2.