2017. 06. 22. csütörtök - Paulina 18°C | 33°C Még több cikk.

Marad a bronzcsata: Mediteam-Sopron 66-82

Az első félidőben szépen tartotta magát a Mediteam Szeged, de a 3. negyedtől kezdve a Sopron vette át az irányítást, és így kettős győzelemmel bejutott a női kosárlabda bajnokság döntőjébe.
Mediteam Szeged-MKB-Euroleasing Sopron 66-82 (19-22, 15-19, 17-19, 15-22)
Női kosárlabda NB I A csoport, elődöntő, 2. mérkőzés.
Újszegedi sporcsarnok, 200 néző. Vezette: Györffy P. A. Bognár T. Király L.
Mediteam Szeged: Laklóth 9/3, Szazonenko 7/3, Rasheed 15, Roglics 11, Zserzserunova 13. Csere: Fejes 4, Kováts 3/3, Farkasinszki 4, Békefi. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
Sopron:  Honti 7, Németh 6, Holt 22/3, Krivacsevics 15, Horti 16/3. Csere: Eördögh 8, Fűrész 3, Varga Zs. 1, Coleman 4, Szabó F., Licskai. Vezetőedző: Székely Norbert.

Kettős győzelemmel jutott tovább az MKB-Euroleasing Sopron a női kosárlabda bajnokság döntőjébe.

Mészárosné Kovács Andrea: - A negyeddöntő fáradtsága még mindig látszott a lányokon, a bővebb kerettel rendelkező Sopron pedig kihasználta a holtpontjainkat. Minden erőnkkel elkezdünk készülni a ZTE ellen, szeretnénk megnyerni a bronzérmet.

4. negyed (15-22)

10. perc:
Fürész dobására Fejes és Laklóth válaszol. 63-82. Laklóth még egy triplát elenged a végén, 66-82-re győz a Sopron.

9. perc: Varga Zsófia is bevarrja az első büntetőt, Békefi viszont hibázik. 59-80.

8. perc: Farkasinszki küzd Fűrésszel, de a vendégeké a labda. Hát, már a szerencse is elpártolt tőlünk!

7. perc: Ha beleérünk egy átadásba, az is a vendégeknél landol. Holt 22 pontnál jár. 57-77. Hosszú idő után Farkasinszki töri meg a hazai gólcsendet. Horti válaszol. 59-79.

6. perc: Elszállt az akarás a Szegedből, Holt tisztán dobhat. 57-74.

5. perc:
Eördögh is pokollá teszi az életünket. 57-72.

4. perc: Holt csak úgy termeli a pontokat és a lepattanókat. Németh is társul. 57-70.

3. perc:
Roglics egyedül a tömegben, de megoldja. Ahogy Németh és Zserzserunova is. 57-66.

2. perc: Hosszan támad a Sopron, Honti távoli dobása a végszó. 53-64.

1. perc: Rossz szegedi kezdés után Horti majd Zserzserunova gólváltás. 53-62.

Mediteam-Sopron 66-82. Fotó: Frank Yvette (galéria)

3. negyed (17-19)

10. perc:
Szép betörés, de Rasheednál fújnak lépést. Eördögh nem kegyelmez a hibáért. 49-59. Zserzserunova duplája után kimarad a büntető, Németh viszont nem hibázik. 51-60.

9. perc:
Roglics tör be szépen, majd jön a megszokott büntető. 47-54. Coleman se hibázik, ahogy Szazonenko és Németh sem büntetőből. 49-57.

8. perc: Hol, majd Laklóth válaszol. 44-52. Aztán megint Holt. 44-54.

7. perc: Milyen összjáték? Zserzserunova a háta mögött adja a labdát Roglicsnak, bent is a ziccer. 42-50.

6. perc:
Rasheed a szélről, de csak a palánk csücskét találja el. Kicsit megállt a játék, a Sopron tartja biztos előnyét.

5. perc: Holt tuszkolja be a nagy kapkodásban a labdát, ezzel már 38-50. Időt kér a Szeged. Roglicsnak használt is az időkérés. 40-50.

4. perc: Zserzserunova is társul most már, jön vissza a SZeged. Horti középtávolija is bent. 38-47.

3. perc: Rasheed üresen középen, de így se megy most. Roglics labdaszerzését követően Laklóth szerzi a félidő első szegedi kosarát. 36-45.

2. perc:
Krivacsevics és Honti gyorsan javít, a Szeged 2 támadásból nem dobott pontot. 34-45. Roglics és Krivacsevics közd a labdáért, a zöld-sárgáké lett végül.

1. perc: A vendégek kezdhették a második félidőt, de Fűrész próbálkozása messze elkerüli a palánkot.

Az utolsó két büntetővel hat pontot szerzett a Sopron, a félidei különbség ennek tudható be. Egyik fél se tud elszakadni, a Mediteam nagyon jól tartja magát. Zserzserunovának vigyáznia kell a továbbiakban, 4 faultjával nem biztos, hogy végig bírja a találkozót.

2. negyed (15-19)

10. perc:
Holt labdaszerzése után Eördögh triplája jön le a gyűrűről, a lepattanóért nagy a harc, Holt nyer. És dobhat kettőt. Egy bent, a lepattanót Horti tuszkolja vissza, majd ő is büntetőzik. Ilyen támadást?! 34-41. Fejes középről, majd Szazonnenko távolról, de egyik sincs bent. Kováts kísérlete se jobb, de a lepattanóval már nem ér fel a Sopron. A félidőben 34-41.

9. perc:
Fürész első büntetője beszédül a gyűrűbe, a második hosszú. De marad a labda a vendégeknél. 33-34. Zserzserunova is egyet jegyez. 34-34. Hold duplája után a büntető is jó. 34-37.

8. perc:
Hortinak a legrosszabbkor jön össze a tripla, egy dobással egalizál a Sopron. 33-33.

7. perc:
Most nem mennek a triplák, Kováts kísérlete rövid. Időt kér a Sopron. Rasheed megállíthatatlan. 33-30.

6. perc: Fejes szedi le Fűrész lepattanóját, Rasheed egy duplával köszöni meg. 28-28. Németh-Holt összjáték, majd Rasheed egyedül tör be. És még jön egy büntető is. 31-30.

5. perc:
Kováts igyekszik, de lejön a gyűrűről a labda.

4. perc: Krivacsevics úgy megy át a Mediteam védelmén, mint kés a vajon. 24-28. Fűrész nézi el a triplát, Fejes viszont a biztosra megy nálunk, szép a ziccer. 26-29.

3. perc:
Kováts hármasa viszont szép, nem hagyja magát a Szeged. 24-26.

2. perc:
Zserzserunova távolija csak a palánkot éri, Fűrészt Farkasinszki állítja meg. Krivacsevics forgatja be az emberét, nő a szegedi hátrány. 21-26.

1. perc: Holt labdaszerzését követően betör a szegedi védelembe. Farkasinszki labdája is becsorog, legalább most szerencsénk volt. 21-24.

1. negyed (19-22)

10. perc:
Coleman és Rasheed a végén, mindössze hárompontos soproni előnnyel ér véget az első negyed. 19-22.

9. perc: Farkasinszki első kísérlete a gyűrűből jön ki, de a másik két próbálkozását se sikerül betuszkolni. Krivacsevics viszont bátran - és pontosan - enged el messziről egyet. 17-20.

8. perc: Rasheed elemében, a duplája mellé még a büntető is bent. 17-15. Krivacsevics tesz hasonlóképp. 17-18.

7. perc: Rasheed hármasa hosszú, de Laklóth visszaszerzi a labdát. 3 másodperces támadás után Rasheed a vonalnál, mindkettő bent. De jön a soproni válasz. 14-15.

6. perc:
Rasheed és Holt dobása pontatlan, sajnos Roglics is társul. Honti büntetőiből csak az egyik van bent, de elég az 11-11. Rasheed is egyet értékesít. 12-11.

5. perc: Szazonenko is nekiállt a triplagyártásnak, vezet a Mediteam, de csak Eördögh büntetőiig. 9-10. Az előbb Zserzserunova ellen fújtak, most ő dobhat kettőt. Meg is teszi. 11-10.

4. perc:
Horti távolról, de szerencsére csak kettőt ér. 4-6. Roglics gyorsan válaszol. 6-6. Krivacsevics büntetői is beakadnak. 6-8.

3. perc: Zserzserunova próbálja betenni a gyűrűbe, de Holt indul meg a labdával. Szazonnenkó labdaszerzését követően Rasheed egyenlít. 4-4.

2. perc:
Roglics próbálkozik egy triplával, de rövid. Krivacsevics középről, már 0-4. Zserzserunova büntetői jók. 2-4.

1. perc: A vendégek kezdhetik a mérkőzést, de Horti és Németh igyekezete sem eredményezett soproni pontot. Szazonenkót szerezli Németh, Horti betörésből eredményes. 0-2.

Tizenegy nap alatt ötödik mérkőzésére készül a Mediteam Szeged női kosárlabdacsapata, amely az NB I A csoportos bajnokság rájátszásában az MKB-Euroleasing Sopron elleni elődöntőben készül a hazai összecsapásra. A soproniak 1:0-ra vezetnek a párharcban, a Szegednek így a harmadik meccs kiharcolásához győznie kell hazai pályán.

Ez a bravúr egyszer már sikerült a szezonban, a Sopron mindössze két alapszakaszbeli veresége közül az egyiket Újszegeden szenvedte el.
A Szeged számára vereség esetén sem dőlne össze a világ, hiszen a Mediteamnél kimondva is a bronzérem megszerzése a cél.

Roglics (14) pontjaira vasárnap is szükség lesz.  Fotó: Kisalföld
Roglics (14) pontjaira vasárnap is szükség lesz.
Fotó: Kisalföld

Előbb azonban a hatszoros magyar bajnok ellen lépnek pályára Laklóthék, akik az első meccsen 83–58-as vereséget szenvedtek. Azon az összecsapáson megsérült a soproniak lett válogatott klasszisa, Tamane, akinek meg is kellett műteni az ujját, és legalább 9–10 napos pihenőre kényszerül.

A Mediteamben is van hiányzó, Lengyel még Győrben szenvedett szemsérülést, ő a jövő héten megy vissza kontrollra.

• 1. fcsopron60 2011. április 03. 12:15