2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Maradt a tisztes helytállás: Szedeák-Atomerőmű 62-87

A férfi kosárlabda magyar kupa negyeddöntőjében az Atomerőművet fogadta a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák ma az újszegedi sportcsarnokban. A párharc nagy valószínűséggel eldőlt, hiszen a vendégek 25 ponttal, 87-62-re nyertek.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák-Atomerőmű 62-87 (13-25, 16-18, 17-24, 16-20)
Férfi kosárlabda magyar kupa, negyeddöntő, első mérkőzés. Újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: dr. Valovics, Király, Gál.
Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Drahos 3/3, Rubin 10/6, Nyilas, Dukics 14/3, McKenzie 11. Csere: Tanács 3/3, Vida 9, Molnár M. 5/3, Szabad 5/3, Simándi, Mészáros 2. Edző: Fodor Péter.
Paks: Kovács Á. 4, WINTERS 15/12, KÖRTÉLYESI 13, Johnson 10, SALES 22/6. Csere: PAVLIK 13/9, Faragó 3/3, Tóth P. 4, Morgen 3. Edző: Horváth Imre.

Fodor Péter: - Ez a mérkőzés az elős félidőben, de inkább már az első negyedben eldőlt. A nagyszünetig keveset faultoltunk, a gyűrű alól próbáltunk pontokat szerezni, a középtávoli dobásaink pedig nem jöttek be. A fordulás után már voltak biztató momentumok.

Horváth Imre: - Nagyon örülök, hogy ennyire motiváltan kosaraztunk, zömében jól is játszottunk. Védekezésben elég jó teljesítményt nyújtottunk.

IV. NEGYED

40. perc:
Faragó hármasa, 61-85. Tóth P. büntetők, 61-87. Vida kihagyja az első büntetőt, majd a másodikat is. Dukics a soros faultot szenvedő, Farkas vállát eközben megpróbálják helyre rántani. Dukics az elsőt bedobja, a második kimarad, 62-87. Itt a vége.

39. perc: Szabad kedve megjött, jön egy tripla tőle, 60-82. Vida a büntetővonalon, az elsőt kihagyta, a másodikat ne, 61-82.

38. perc: Szabad is büntetőzik, az első kiváló, a második is, 57-80. Büntetőpárbaj, ezúttal Tóth P. a soros, 57-82.

37. perc:
Körtélyesi pontjai után szegedi időkérés, 53-80. Simándi is pályára lép. Három paksi személyi egymás után, hazai oldalon Mészáros is bejön, dobhat két büntetőt, jók, 55-80.

36. perc:
McKenzie-dupla után Sales-tripla, 53-78.

35. perc:
Pavlik véleményes triplát dob, Fodor Péter edzőnek már sok, amit a bírók művelnek, egy kis vita, de megy a játék tovább, 51-73. Pavlik ráadásul dobhat büntetőt is - kettőből kettő, 51-75 -, és technikai a Szeged ellen...

34. perc: az időkérés után szegedi oldalon Szabad is pályán, Sales pedig két pontot szerez, 51-70.

33. perc:
Pavlik kilépett a pályáról, pedig hármast hintett, viszont Drahos nem lépett ki, de ő is triplát dob, 51-68. A vendégek időt kértek.

32. perc: McKenzie harcol ki két büntetőt, az első jó, a második is, 48-67. Morgen egy büntetőt bedob, 48-68.

31. perc: Tanács lepattanót szed, Rubin dobást hibáz.

III. NEGYED

30. perc:
Johnson két büntetője jó, 45-65. Pavlik hozzátesz még kettőt, 45-67. McKenzie az első büntetőt kihagyja, a másodikat nem, 46-67.

29. perc: Winters a változatosság kedvéért ismét hármas, 42-63Molnár M.-tripla jön, 45-63.

28. perc:
Pavlik-tripla 39-60, de Rubin is tud ilyet, 42-60.

27. perc: Sales a palánk alatt, 37-55. Vida válaszol gyorsan, de Sales is, 39-57.

26. perc: Johnson nagyon egyedül maradt, 37-53, szegedi időkérés.

25. perc: megint a Paks jöhet, Vida ellen gyanús fault, Winters első büntetője jó, a második nem, 37-51.

24. perc:
Vida révén már csak tíz van közte, 37-47. Körtélyesi büntetőzik, az első kimarad, a második nem, 37-48. Rubin tempót ront, Dukics lepattanót szerez, Molnár M. dobást hibáz, Sales betalál, 37-50.

23. perc: Körtélyesi másodszorra nem hibáz, 33-47. Molnár M. veri át ellenfelét, 35-47.

22. perc: McKenzie majdnem leszkítja a palánkot, 31-45. Dukics is betalál, 33-45.

21. perc:
a Szeged hozza a labdát. Molnár triplakísérlete kimarad, McKenzie labdát szerez, most Vida, majd Winters is triplát hibáz, Körtélyesi zárja az őrült futamot egy ziccerrel - szegedi labdavesztés után, 29-45.

Egy kis statisztika: két negyed után a vendégeknél Sales 15, Winters 13, Körtélyesi 10 pontos, szegedi oldalon pedig Dukics 9, Rubin 9, Vida 8 pontot szerzett. IBM: 35, ill. 60, lepattanó: 11, ill. 16, mezőnyszázalék: 38, ill. 53 %, 2 pontos: 38, ill. 55 %, eladott labda: 7, ill. 5.

II. NEGYED

20. perc:  nem sikerül tízen belülre jutni, sőt Körtélyesi zsákol egyet, 29-43. A félidő utolsó támadása, eredmény nélkül, két negyed után: 29-43.

19. perc:
Sales szemfüles a gyűrű alatt, 26-39. Körtélyesi dobhat két büntit, nem bakizik, 26-41. Dukics betör, dupla plusz szabálytalanság után jó büntető, 29-41.

18. perc:
paksi lépéshiba, az ellentámadásból Tanács-tripla, 26-37.

17. perc: Vida kap kihagyhatatlan labdát, 21-35. Morgen beköszön, 21-37. Rubin büntetőzik, az első jó, a mésodik is, 23-37.

16. perc: Körtélyesi egyedül, ziccer, 19-35. Szegedi időkérés.

15. perc: Rubin dobása beszorul a palánk és a gyűrű közé. Érhetne mondjuk tíz pontot, úgyis ritkán fordul ez elő... A realitás: helyette Sales duplát dob, 19-33.

14. perc: Dukics a támadóidő végét jelző dudaszó pillanatában dob pontokat, 19-31. Paksi időkérés.

13. perc: Wintersszel nem bírunk, tripla, 15-31, McKenzie zsákol, 17-31.

12. perc:
McKenzie-sapka Tóth P.-nek, Vida-pontok, végre... 15-28.

11. perc: a pontszünetet Pavlik szakítja meg, triplával, 13-28.

I. NEGYED

10. perc:
hazai labdaszerzés, de kigurul. Kár érte. Most megállt a paksi pontgyár - sajnos a szegedi is. Dukics újra beszáll. Ennyi az első negyed, 13-25.

9. perc: Molnár M. is pályán.

8. perc: Johnson, 13-25, Dukics hármasa kiszédül a gyűrűből.

7. perc:
Rubin duplája, 13-23.

6. perc: Sales triplája akad be, 9-23, McKenzie szépít, jön Vida és Tanács, valamint a Pakstól Farkas, 11-23.

5. perc: Dukics-dupla plusz büntető is, 9-16. Winters, 9-18, utána labdavesztés, és megint Winters, 9-20.

4. perc:
szegedi időkérés. A Paksé a labda, Winters pedig triplát dob, 6-14. Sales büntetőzik, az első jó, a második is, 6-16.

3. perc:
Dukics, ez is tripla, 6-6. Jön Johnson, 6-8, majd Winters hármasa, 6-11.

2. perc: Sales-ziccer, 3-4. Kovács Á. is betalál, 3-6.

1. perc: paksi büntetők, Kovács Ákos értékesítette mindkettőt, 0-2. Rubin-tripla, 3-2.

A szegedi együttes három éve, 2008-ban B csoportosként már összecsapott a paksiakkal, akkor simán jutott tovább a magasabb osztályú együttes – idén viszont már mindkét gárda az A csoportban szerepel.

– Ettől függetlenül a Paks a párharc esélyese, bár az is igaz, hogy hazai pályán, főleg egy kupameccsen bármi megtörténhet – mondta Fodor Péter, a Szedeák vezetőedzője a tegnapi videózás és edzés előtt. Volt mit visszanéznie a csapatnak, a bajnokságban ugyanis egy fantasztikus mérkőzésen a Szedeák 76–72-re legyőzte az Atomot.

– Azzal a különbséggel most is elégedett lennék, nagy dolog lenne, ha előnnyel utazhatnánk a jövő heti visszavágóra. A lényeg azonban az, hogy a legjobbunkat nyújtsuk, szolgáljuk ki a közönségünket, és tegyünk meg mindent a négy közé jutásért – tette hozzá.

A Szedeáknak egyébként két hiányzója lesz, Kiss Zsolt mellett az influenzás Hájer Ádámra sem számíthat Fodor Péter, ám a többiek már túl vannak a csapatot sújtó betegséghullámon.

• 3. Hód 2011. február 16. 21:10
    „Én eddig minden meccsen kifizettem a közel 1000 Ft-os belépőt, de egy ilyen meccs után elgondolkodhatna azon a vezetés, hogy kicsit kedveznek a nézőknek és lejjebb viszik a belépők árát...hogy tovább már ne is menjek.
    Egyébként nem tudom, mi lehet ezzel a csapattal, ezt a produkciót már nem lehet csak Kiss hiányára fogni, valamiért nagyon motiválatlanul játszanak a fiúk, pedig milyen szépen kezdődött az idény.”
  • 2. kotor_mán_a_csabi 2011. február 16. 20:52