2017. 02. 22. szerda - Gerzson 2°C | 13°C Még több cikk.

Mariborban oktatta a mezőnyt Susányi Zsófia

Susányi Zsófia, a Gellért Tenisziskola utánpótlás válogatott játékosa ismét szép sikereket ért el.
Továbbra is remek formában teniszezik Susányi Zsófia, a Gellért Tenisziskola utánpótlás válogatott játékosa. Hajnal István tanítványa Szlovéniában állt rajthoz két versenyen.

Előbb a 16 éveseknek kiírt második kategóriás viadalon diadalmaskodott, méghozzá úgy, hogy szettet sem veszített. A döntőben a szerb ranglistavezetőt győzte le.

Ezután egy IV. kategóriájú ITF-viadalon vette fel a küzdelmet. A selejtezőben kezdte meg a szereplést, és verekedte magát a főtáblára. Itt is jöttek a sikerek, egészen a döntőig menetelt. Mivel már ez volt zsinórban a nyolcadik meccse, ezért a fináléban nagyon fáradt volt. Susányi hiába küzdött, végül nagy csatában 7:6, 6:4-re vereséget szenvedett.

Hajnal István értékelte tanítványa teljesítményét:
– Zsófi fárasztó sorozaton van túl, mindenképpen dicséret illeti a teljesítményét. Az ITF-viadalon szerzett második helyének köszönhetően biztos, hogy 30-40 helyet javít világranglistás helyezésén.

Lékó Péter a világbajnoki döntőben - interjú

Lékó Péter Elisztában, a sakkvilágbajnok-jelöltek tornáján előbb a török Gurevicset, majd az orosz… Tovább olvasom