2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Második a Vásárhely

Ezüstérmes lett az ASA-Hódmezővásárhely női kézilabdacsapata a nagybányai nemzetközi tornán.
Baia Mare–ASA-Hódmezővásárhelyi NKC 27–24 (12–8)
ASA-HNKC: Abramovics, Vörös (kapus), Koroknai 7, Jenőfi 4, Szepesi 4, Nikolayenko 4, Wolf 2, Borbély 1, Gerstmár 1, Nagy 1, Takács, Fülöp, Jókai, Sipos. Edző: Rapatyi Tamás.
A vásárhelyiek holnap edzőmérkőzést játszanak Szabadkán a helyi Spartacus ellen.

A HC Zalau elleni mérkőzés első tíz percében a nagy lendülettel játszó román csapat meglépett a vásárhelyiektől, a félidő derekára azonban egyenlő lett az eredmény. Vörös védései, Koroknai gólerős játéka (összesen tizet lőtt), valamint a sérülése után újra szerepet kapó Wolf vitte előre az ASA-HNKC játékát.

A második játékrészben a vásárhelyi csapat akarata érvényesült. Abramovics folytatta hálóőr társa remek teljesítményét, valamint egyre többször iratkozott fel a góllövők listájára Szepesi, Takács és Gerstmár is. Rapatyi Tamás vezetőedző három hét kihagyás után pályára küldhette Sipos Krisztinát, a védekezés kulcsfontosságú játékosát, akivel kiegészülve a vásárhelyiek rendkívül hatékonyan védekeztek a zilahi támadások ellen. A HNKC végül 30–24-re győzött.

A második találkozón, a Nagybánya B csapata ellen a felszabadult játék volt az elsődleges taktika. Ennek megfelelően magabiztos, huszonnégy gólos győzelmet aratott az ASA-HNKC (43–19). A csapat leggólerősebb játékosának a kilencgólos Koroknai bizonyult, míg Wolf hétszer mattolta a nagybányai kapusokat.

A Maramures-kupa döntőjében a házigazda Nagybánya magabiztosan irányította a mérkőzést. Annak ellenére, hogy a vásárhelyiek többször is felzárkóztak, nem tudták átvenni a vezetést. A védekezés a második félidőben hatástalan volt, a hazaiak sokszor hét méterről produkálhattak átlövéseket, ráadásul támadásban is sok hibát ejtett az ASA-HNKC. Rapatyi edző nem találta meg a hatékony felállást, az ellenfél harcos védekezése sok hibára kényszerítette a vendégcsapatot. A döntőbeli vereség ellenére a vásárhelyiek hasznos túrán vettek részt.