2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda -1°C | 9°C Még több cikk.

Második félidei henger: Pick Szeged-Mezőkövesd 34-24

A második félidőben remekül játszva győzte le a Mezőkövesdet a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Butenko kilenc gólig jutott.
Pick Szeged-Mezőkövesd 34-24 (15-14)
Férfi kézilabda NB I, 22. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.
Pick Szeged: Mikler - Butenko 9, Baláz 2, Lékai 6, Zubai, Sulc 4/2, Vadkerti 4. Csere: Tatai, Tóth M. (kapus), Herbert 2, Bajorhegyi, Teimel 1, Törő 4/1, Grünfelder 2/1, Kupcsik. Vezetőedző: Skaliczki László.
Mezőkövesd: Tóth K. - Papics, Horváth Sz. 1, Milicsevics 4, Bécsi 1, Fekete 5/5, Juhász 5. Csere: Szabó (kapus), Rosta M., Nyeste, Rácz 1, Papp 2, Molnár 2, Nyikes 1, Barta 1, Zele 1. Vezetőedző: Rosta István.
Hétméteres: 4/4, ill 7/5.
Kiállítás: 4, ill 2 perc.

60. perc: Lékai ismét tízre hízlalja a különbséget 33-23. Grünfelderé a slusszpoén, 34-24 a vége.

59. perc: Papp Márk második gólja 32-23.

58. perc: Molnár Ferenc 32-22.

57. perc: Törő marad egyedül, majd büntet 32-21.

56. perc: örömjáték, Grünfelderé a gól 31-21.

55. perc: Tóth Mihály is védéssel kezd.

54. perc: Bajorhegyi két perc, vendéghetes. Tatai ezt mostmár teljesen kivédi!

53. perc: Szabó Péter talál be, 30-21.

52. perc: Grünfelder és Teimel is a pályán.

51. perc: Nyikes góllal kezd 30-20.

50. perc: Vadkerti edik nagyot, áll a játék.

49. perc: ilyen nincs: Fekete hetesét megint védi Tatai, a felrúgott labda pedig megint a hálóba hullik. Nagy taps a szegedi kapus jutalma, nem tehetett róla 30-19.

48. perc:
focimeccs: mindkét kapus lábbal véd.

47. perc: most átlövésból talál be Butenko 30-18.

46. perc: most a szélről Vadkerti, tizet számol a szegedi drukkerhad. Nem érnek végig, Törő góljával már 11 az előny 29-18.

45. perc: Vadkerti ejti át szépen Szabót, ez a harmadik gólja 27-18.

44. perc: egészen elképesztő a kövesdi B-közép: egy fiatal srác egymagában veri a narancssárga dobját...

43. perc: Tatai fog hetest. Törő dobja a nap gólját 26-18.

42. perc: Molnár Ferenc (nem Caramel) veszi be tatai kapuját. Lékai felel 25-18.

41. perc: mostnem hibázik Maros Baláz 24-17.

40. perc:
Butenko, ki más 23-17!

39. perc:
hetesből Törő, hat az előny 22-16. Juhász lassan összejátszik egy szegedi szerződést, tavaly Bajorhegyinek is bejött, hogy megszórta a Picket 22-17.

38. perc: megint Butenko 21-16.

37. perc: Butenko ismét, jól játszik a moldáv 20-16.

36. perc:
Fekete hetesből, Herbert beállóból. Bécsi találatával 19-16.

35. perc: Tatai zseniális indítása és Törő passza után Baláz lő az üres kapu fölé.

34. perc: nem akar lemaradni Butenko sem, most ő vezet a hazai gólversenyben 18-14.

33. perc: beindult: megint Lékai, ez is nagy gól 17-14.

32. perc: Lékai durrant az alsóba 16-14.

31. perc: a szünet után Szabó Péter jön a vendég-, Tatai a hazai kapuba.

Pick Szeged-Mezőkövesd 34-24. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Harminc percnyi játék után szoros a Pick bajnokija, nem mondhatnánk, hogy teljes hőfokon pörög Skaliczki László csapata. A Kövesd jól használja ki helyzeteit, bár nagyobb összegben mernénk fogadni, hogy azért a második félidőben bedarálja őket a Pick.

30. perc: egyenlő: Vadkerti a gólszerző 14-14. megint ő, egyéni akciójával vezetünk 15-14. Félidő.

29 .perc: Sulc lövését blokkolják.

28. perc: Mikler fontos pillanatban véd.

27. perc: Teimel ziccerét Tóth védi, Papp betalál 13-14.

26. perc: Rácz góljával ismét a vendégeknél az előny. Eddig: Butenko egalizál 13-13.

25. perc: Fekete hetesét védi Tatai, ám a nagy ünneplés közben a kapuba hullik a laszti 12-12.

24. perc: Butenko két emberen verekszi át magát a gólért 12-11.

23. perc: most a Szeged kér időt.

Galéria kép

22. perc: Milicsevicsnek nagyon megy 11-11.

21. perc:
kövesdi időkérés. Teimel a szélről, Juhász indulából 11-10.

20. perc:
na nem sokáig, Lékai egyenlít 9-9. Sőt Herbert gólja után ismét itt az előny 10-9.

19. perc: Milicsevics góljával először vezetnek 8-9.

18. perc: Juhász Zoltán nagyot játszik, most knaiból köszön be 8-8.

17. perc: Papics lő szépen, Mikler véd. A kövesdi szélső egyébként remek párost alkothatna az egykori Pápa- és FTC-labdarúgóval, Bojan Mamiccsal...

16. perc: Horváth is kiegyenlít 7-7. Sulc hetesei hibátlanok 8-7.

15. perc: mesterhármas, Sulc jegyzi 7-6. Butenko ront ziccert.

14. perc: Sulc forgácsolja a felsőlécet, Juhász egyenlít 6-6.

13. perc: hatalmas gólt ragaszt a felsőbe Maros Baláz 6-4. Rejtélyes hetest kap a Kövesd, Fekete bedobja 6-5.

12. perc:
Butenko szélsőként bizonyít 5-4.

11. perc: Mikler bravúr, már a második. A meccsen közben a szegediekért izgul Godova Gábor vízilabdaedző, akinek csapata 19 órától a Dunaújváros ellen játszik a "szomszédban".

10. perc: Milicsevics kiegyenlít 4-4.

9. perc:
Fekete László is betalál, Tóth Koppány véd nagyot 4-3.

8. perc: Sulc hetesből szerzi második találatát 4-2.

7. perc:
Milicsevics jár túl Mikler eszén 3-2.

6. perc: Juhász a kapufára ejt, Butenko a kapuba lő 3-1.

5. perc:
Butenko lő indítás után kisodródott helyzetből fölé.

4. perc: jól védekezünk, Vadkerti blokkját Mikler tapsolja meg.

3. perc: Sulc kap sárgát.

2. perc: Juhász, majd Lékai, előny itt 2-1.

1. perc: Fero Sulc szerez vezetést a Picknek 1-0.

17.56: a csarnokban itt van Dusan Beocsanin, a csapat szerb átlövője is, aki műtétje után egyelőre bőrkabátban és farmerben nézi a csapattársait.

17.53: hamarosan kezdődik az összecsapás. A vendégeknél több ismerős névvel is találkozhatunk, például a Szeged elleni meccseken rendszeresen remeklő egykori pickes, Fekete Lászlóval, vagy az egykori újvárosi válogatott beállóval, Rosta Miklóssal, esetleg a szintén kiváló játékos, ám mára edzővé váló Rosta Istvánnal.

– Kellemetlen stílusú ellenfél a Kövesd – nyilatkozta a tegnap esti edzés előtt Katzirz Dávid, a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának kapitánya, a szerda 18 órakor kezdődő Mezőkövesd elleni BB-liga-mérkőzés előtt. – Lassítják a játékot a Borsod megyeiek, szeretik hosszasan vezetni a támadásukat, rutinos játékosaik pedig gólerősek. Nem szeretjük a stílusukat, de a biztos győzelem ennek ellenére nem lehet kétséges. A héten már edzettem, edzőm, Skaliczki László dönti el, hogy pályára küld-e a mai bajnokin. A lábam rendbe jött, még nem tökéletes, de jól bírja a terhelést. A szombati, Veszprém elleni idegenbeli rangadóra viszont teljesen jó lesz.

A Pick Szeged a Mezőkövesdet fogadja ma este. Fotó Schmidt Andrea
A Pick Szeged a Mezőkövesdet fogadja ma este.
Fotó Schmidt Andrea

A magyar férfi kézilabda-válogatott sikerrel vette az Európa-bajnoki selejtezőt, két fordulóval a vége előtt kiharcolta a jövő évi szerbiai Eb-n való részvételt. A nemzeti együttesben szerepet kapott a Pick irányító-átlövője, Lékai Máté is.
Teimel 14 gól

A Szegedi TE férfi kézilbadacsapata magabiztos győzelemmel jutott tovább az egyetemi és főiksolai bajnoksában. Az SZTE a következő körben a Debrecennel csatázik. Kecskeméti Főiskola–SZTE 28–58 (13–29)
SZTE:
Boros – Csató 9, Füleki 2, Grünfelder 11, Komáromi, László 10, Szvétek 1, Teimel 14, Zöldy 11.

– Önbizalmat adott a két siker a macedón válogatott ellen, főként az, hogy magabiztosan harcoltuk ki a továbbjutást a csoportból. A második meccsen Veszprémben szoktam a légkört, az arénát, hiszen szombaton a klubcsapatommal lépek pályára az impozáns létesítményben. Jól jön a Mezőkövesd elleni bajnoki, hiszen lassan másfél hete nem játszottunk együtt, az aalborgi BL-találkozó volt az utolsó közös fellépésünk. Nem lehet gond a két pont begyűjtése, mindannyian arra törekszünk, hogy lelkes közönségünket kiszolgáljuk, jól szórakoztassuk a mai BB-liga-meccsen.

A csapattal kapcsolatos hír, hogy minden válogatott kézilabdás egészségesen, sérülésmentesen tért vissza. Tomás Stranovsky is már a társakkal edz, a szlovák válogatott szélső nagy valószínűséggel a Flensburg elleni hazai Bajnokok Ligája-meccsen pályára tud majd lépni. Dusan Beocsanin is egyre több mindent a társakkal végez, a jövő héttől pedig bekapcsolódik a munkába, így már csak hetek kérdése, hogy mikor tud újból csatasorba állni.

• 4. polgár 2011. március 16. 15:11
    „Elvileg lesz élő webkamerás közvetítés a webradio.hu oldalon, a VTV meg este 9-kor leadja felvételről a meccset.”
  • 3. Ettih 2011. március 16. 14:58
    „Nem tudja valaki hogy hol adják?Vagy online közvetítés lesz? O.o légyszi segítsetek”

Bronzérmes lett a Tisza Volán-Spartak

Eldőlt, hogy a Tisza Volán-Spartak jégkorongcsapata bronzérmesként zárt az OB I/B-s bajnokságban.… Tovább olvasom