2017. 02. 19. vasárnap - Zsuzsanna -1°C | 7°C Még több cikk.

Második félidő: katasztrófa

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata – teljesen szétesett második félidei játékkal – kiütéses, 22–36-os vereséget szenvedett a Ferencvárostól.
HNKC SE–Ferencváros 22–36 (14–16)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Herczeg, Südi.
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi 2, Jókai 1, Gaál 2, SIPOS 6 (1), Wolf 7 (5), Ancsin. Csere: Scholtz (kapus), Jenőfi, Nyikolajenko 2, Miklós 2, Sztupakova, Bloj, Dobó. Edző: Buday Ferenc.
Ferencváros: Pastrovics – MRAVIKOVÁ 9, LALUSKA 5, SZUCSÁNSZKI 10 (2), Uhraková 2 (1), Tóth T. 4 (1), Kirsner 3. Csere: Harisová (kapus), Szamoránsky P., Kapmper 3, Valovics, Szamoránsky A., Palotás. Edző: Németh András.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 6/4.
Az eredmény alakulása, 2. perc: 1–0, 5. p.: 1–2, 11. p.: 2–4, 19. p.: 8–9, 22. p.: 8–13, 27. p.: 12–14, 31. p.: 15–16, 40. p.: 17–24, 51. p.: 20–31. 58. p.: 21–35.

– Örülök neki, hogy izgalmas és szoros a bajnokság és idegenben szinte senki sem mehet biztosra. Ennek a tételnek szeretnénk mi is megfelelni, a lányok sokat és lelkiismeretesen dolgoztak, bízom benne, hogy jó formában vannak – mondta a találkozó előtt Buday Ferenc, a hazaiak trénere.

Az összecsapás előtt Asztalos Judit és Mihucz Tibor ajándékkal és virággal köszöntötte a vb- bronzérmes Tóth Tímeát és a szövetségi kapitányt, Németh Andrást. Körmöczi viszont hetesvédéssel kedveskedett Uhrakovának, Wolf pedig góllal Pastrovicsnak. Vezetett – először és utoljára – a kék-sárga alakulat. A házigazdák az első félidőben jól tartották magukat, küzdelmes, színvonalas meccset vívott ekkor egymással a két gárda. A 19. percben a szoros eredmény mellett (8–9) annak is örülhettek a drukkerek, hogy Miklós Gizella belőtte első NB I-es gólját. Majd kisvártatva a másodikat is. Az ezt követő hajrá – a kettős emberelőnyt is kihasználva – azonban zöldeknek sikerült jobban, 8–13. „Nem baj lányok, gyerünk, gyerünk!" – biztatta övéit Mihucz. Sikerült is faragni a különbségből hármat.

A szünet utáni első percek remekül alakultak, kétszer is minimálisra (15–16, 16–17) olvadt a hátrány. A hazaiak játéka ezután fokozatosan szétesett, a szigorúbb és hatékonyabb Fradi-védekezés okán is. A fővárosiak jobb oldalával, vagyis Mravikovával, Laluskával és Szucsánszkival nem bírtak a Buday-lányok. Ők hárman kilenc, öt, tízes elosztásban huszonnégy gólt „vágtak". Ekkor már semmilyen tanács, korholás, buzdítás nem használt, nem segített. Már csak az volt a kérdés, mennyivel nyer a Fradi? Tizennéggyel. Úgy, hogy a második etapot 20–8-ra vitte... Ennél lényegesen jobb teljesítményre lesz szükség a folytatásban, amennyiben a csapat valóban a legjobb nyolcban akarja zárni az alapszakaszt.

Buday Ferenc: – Az első félidőben jól tartottuk magunkat, a másodikban viszont már érvényesült a Ferencváros nagyobb rutinja, tudása.
További eredmények: Békéscsaba–Cornexi 17–26 (9–16), Kiskunhalas–Debrecen 23–25 (14–10), Vác–Bp. Kőbánya-Spartacus 35–29 (14–14).

1. Győr 13 13 – – 477 – 292 26
2. Debrecen 15 12 – 3 430 – 381 24
3. Ferencváros 14 11 – 3 457 – 332 22
4. Dunaferr 14 10 – 4 421 – 362 20
5. Cornexi-Alcoa 14 8 1 5 404 – 370 17
6. Vasas 14 5 2 7 391 – 412 12
7. Váci NKSE 15 5 – 10 421 – 452 10
8. Kiskunhalas 15 4 2 9 372 – 414 10