Neptun VSC (4.)–SZVPS (3.) 9–9 (1–2, 3–2, 3–3, 2–2)
Férfi vízilabda OB I/B, Fehér csoport, 6. forduló. Budapest, Szőnyi uszoda, 50 néző. Vezette: Németh A., Vojvoda.
SZVPS: NAGY P. – Katona 2, Nagy G., MÓD 2, Nádasdi Z., Major 1, NÉMETH Z. 3. Csere: Tóth Á., Palotás, Szabó G., Tóth D., Makra 1, Barna, Nagy M. Edző: Éles Vilmos.
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 6/1.
Éles Vilmos: – Küzdelmes meccsen a hajrában szerzett egyenlítő góllal nagyon fontos pontot szereztünk.

Majdnem sikerült

HVSC (5.)–AVSE (2.) 9–10 (1–3, 1–3, 3–1, 4–3)

Férfi vízilabda OB I/B, Fehér csoport, 6. forduló. Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső uszoda, 50 néző. Vezette: Pásztor, László.
HVSC: MESZLÉNYI – Párkányi 2, Kristó, Hajdú 1, PÖLÖS, Szabó J. 4, KASZA 1. Csere: Vigh Sz., Miskolczi, Rácz V. 1, Versegi, Rácz T., Könyves. Edző: Török Sándor.
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 8/2. Ötméteresből: 2/2, ill. 2/2.
Török Sándor: – Az előző bajnokságban 20 góllal kaptunk ki ellenfelünktől, most viszont közel álltunk a pontszerzéshez.

OB II-es gólparádé

Szolnoki Rozmárok (2.)–Csongrád VVSE (5.) 13–12 (3–2, 3–5, 4–2, 3–3)
Férfi vízilabda OB II, D csoport, 2. forduló.
Csongrádi gólszerzők: Lantos 7, Veres 2, Kozák, Huszka, Kertes.
Szegedi VTK (1.)–Szentesi Öregfiúk (3.) 7–8 (2–1, 1–3, 2–1, 2–3)
Gólszerzők: Lihotzki, Zsarkó 2-2, Barna, Bük, Csernus, ill. Torday 4, Hézer, Czirok, Szécsényi, Bíró D.
Csongrád VVSE–Kecskeméti SI (4.) 7–8 (1–2, 3–2, 2–3, 1–1)
Csongrádi gólszerzők: Lantos 3, Huszja 2, Kertes, Veres.
Szentesi Öregfiúk–Szolnoki Rozmárok 7–14 (1–3, 0–4, 3–3, 3–4)
Szentesi gólszerzők: Csendes, Vajda 2-2, Szécsényi, Bíró D., Torday.
Kecskeméti SI–Szegedi VTK 6–12 (1–2, 1–3, 2–3, 2–4)
Szegedi gólszerzők: Zsarkó 7, Pördi, Lihotzki 2-2, Klippel.
Szegedi UVTE (3.)–Szolnoki UP (1.) 15–29 (1–3, 3–6, 5–7, 6–13)
Férfi vízilabda OB II, E csoport, 2. forduló.
Szegedi gólszerzők: Varga Á. 5, Szegi 4, Avar 3, Boros 2, Rigó 1.
Csabai Öregfiúk (4.)–SZTE EHÖK (5.) 10–9 (0–4, 3–2, 5–1, 2–2)
Szegedi gólszerzők: Retkes 4, Héjja 2, Martonosi, Szabó, Koczor.
HVSC II. (6.)–Szarvas (2.) 10–10 (1–3, 4–4, 5–1, 0–2)
Vásárhelyi gólszerzők: Bíró G., Bodrogi 3-3, Csapó 2, Vékony T., Fehér.
SZTE EHÖK–Szolnok UP 8–18 (1–6, 3–2, 2–5, 2–5)
Szegedi gólszerzők: Héjja 3, Koi, Matiasvili, Retkes, Martonosi, Tóth M.
Szarvas–Szegedi UVTE 10–20 (4–6, 2–5, 3–4, 1–5)
Szegedi gólszerzők: Varga Á. 5, Rigó 4, Avar, Horváth G. 3-3, Szegi 2, Kővári, Boros, Donauer.
Csabai Öregfiúk–HVSC II. 10–5 (2–1, 1–3, 3–0, 4–1)
Vásárhelyi gólszerzők: Bíró G. 2, Mérai, Kiss L., Vékony T.

Idegenbeli bravúr

Főgáz (6.)–Szeged KKSE-Algyő (10.) 25–32 (9–18)

Női kézilabda NB I/B, 8. forduló. Vezette: Kóbor, Tasnádi.
Szeged KKSE-Algyő: DOBÓ – Mészáros, VARGA 14, ASZTALOS 3, DÁVID 5, SZOMBATI 5, GAÁL 5. Csere: Márton, Vadászy, Ács, Szijj, Vér, Farkas. Edző: Dankó Ervin.
Dankó Ervin: – Az utóbbi időben jó formában kézilabdázunk, a bajnokesélyes otthonában remek győzelmet arattunk. Végig a mi akaratunk érvényesült, összeszedett, attraktív csapatjátékot produkáltunk.

Kiütéses győzelem

Kézilabda Szeged SE (1.)–Újkígyós (7.) 40–20 (18–13)

Női kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 8. forduló. Szeged, Etelka sori sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Gábor, Takács.
KSZSE: Almási – PUHALÁK 5, FORGÓ 9, Homoki 4, Szabó 1, SZALMA N. 4, DOBÓ 5. Csere: SZALMA D. (kapus), Török 1, POCSAI 2, TÓTVÁRADI 5, Horváth 1 , Kovács 3. Sebestény. Edző: Gera Norbert.
Gera Norbert: – Az első félidőben a mezünkön rajta maradt a nagy mellény, amit a szünetben a fejmosás hatására sikerült levetkőzni. Az őszi fordulók eredményeihez gratulálok a lányoknak, hiszen a tavalyi bajnokságban 22 forduló alatt szereztünk 18 pontot, most 8 forduló alatt 14-et. Azonban a neheze csak most jön!

Jól védekeztek

Kisteleki KK (4.)–Túrkeve (9.) 28–17 (13–11)

Női kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 8. forduló. Kistelek, 100 néző.
Kistelek: Lunger – KÜRTI 3, FEKETE 1, ARON 5, Lajos 2, Bárkányi 5, GYAPJAS 4. Cserék: Buknicz, Jeremiás 5, Verbai, Hajdu, Kertész 3, Lévai, Sándor. Edző: Onozó István.
Onozó István: – Végig jól védekeztünk, ami az első félidőben gyenge, a másodikban jó kapusteljesítménnyel párosult. A támadásainkra ugyanez nem mondható el, még mindig nem találjuk azt a frekvenciát, amelyen hatékonyan tudnánk játszani.

Simán nyertek

Makói KC (1.)–Kiskunhalas 41–37 (21–17)
Férfi kézilabda NB II, Délkeleti csoport. Makó, Erdei János sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Moldován, Ökrös.
Makó: Avramov – Dombegyházi 4, Papp D. 2, Szabó P. 3, Pardi 5, Madár 3, FEKETE-SZABÓ 7. Csere: Gera (kapus), Sárosi 2, Csöndes, Matics 1, Sándor 2, CSELOVSZKI 6, Szepesi 6. Edző: Nagy Zoltán.
Nagy Zoltán: – A meccsen olyanoknak adtam több lehetőséget, akik eddig kevesebbet játszottak. Azért nem nyertünk magabiztosabban, mert sajnos átvettük az ellenfél halogató taktikáját.

Élen a SZAK

Szegedi AK (1.)–Somogyjád (4.) 4–2 (0–0)

Női labdarúgó NB II, 9. forduló. Szeged.
SZAK: Horváth M. – Szalai (Dóczi), Kardos, Papp, Miklós, Horváth H., Molnár, Szil (Hajka), Zimányi Kovács, Baksa (Harcel), Vékes (Németh). Edző: Hódi Zsuzsa.
Gólszerzők: Zimányi Kovács (2), Baksa, Szil, ill. Mátyás, Csepregi.
Hódi Zsuzsa: – Nehezen indult a mérkőzés, az első félidőben saját magunk árnyékai voltunk. A második játékrész teljesítménye alapján rászolgáltunk mindhárom pontra.

Közte tíz

Floratom Szeged II. (2.)–Szentkirályi ASK (8.) 14–4
Férfi asztalitenisz NB I, Keleti csoport. Szeged.
A szegedi győztesek: Kószó 4, Erdélyi, Szollár 3-3, Tarkó 2, a Tóth, Szollár és az Erdélyi, Kószó páros.

Veretlen hétvége

Földeák TC (6.)–Budapesti Erőmű (3.) 6:2 (3207:3106)
Férfi teke NB I, Keleti csoport.
A Földeák pontszerzői: Veres, Farkas, Hajdú, Ács.
Gold Boys (10.)–Kazincbarcika (8.) 6:2 (3174–3126)
A Gold Boys pontszerzői: Szabó G., Nagy J., Menyhárt (Csanki), Szabó L.
Mezőtúr (6.)–Szentes (1.) 4:4 (2698:2718)
Férfi teke NB II, Délkeleti csoport.
A szentesi pontszerzők: Mladin, Kratochwill.
HFTK (5.)–Somos (7.) 6:2 (2874:2800)
A HFTK pontszerzői: Czékmán, Katona, Oláh, Márkus.

Szegedi AK: papírforma vereség

A várakozásnak megfelelően vendégrohamokkal kezdődött a Szegedi AK Boszorkányok és a bajnoki éremre… Tovább olvasom