Második, harmadik vonal

Csongrád megyei eredmények a második, harmadik vonalból. Részletek a cikkben.
Hazai rutin

Kecskeméti KC (2.)–Szeged KE (6.) 71–63 (20–19, 25–15, 13–14, 13–15)
Amatőr női kosárlabda nemzeti bajnokság, Keleti csoport. Kecskemét, 100 néző. Vezette: Vida J., Gyurka T.
Szeged KE: MARTONOSI 11, SZABÓ B. 13, Ódry 9, FÖLDI 14, ZSÍROS 12. Csere: Boros, Barabás 4, Sárközi, Nagy L., Horváth Zs. Edző: Mészárosné Kovács Andrea.
Mészárosné Kovács Andrea: – Jó játékerőt képvisel a Kecskemét, nálunk viszont két ember, Tóth C. és Kecskés hiányzott. Csak a második negyed ne lett volna... A saját csapatom erősségét mutatja, hogy a nagy különbség ellenére is visszajöttünk három pontra. A rutin azonban még a hazaiak mellett volt.

Méltó ellenfelek

Szegedi VPS (5.)–Újpest (2.) 12–16 (2–3, 4–4, 3–5, 3–4)
Férfi vízilabda OB I/B, B csoport, 6. forduló. Szeged, 100 néző. Vezette: Füzesi, Kovács Cs.
SZVPS: Balogh Á. – Jansik Sz. 4, Sánta 2, Vincze M., Varga P. 1, Lehmann, Németh Z. 2. Csere: Makra, Tóth D., Éles V. 1, Lakatos M. 2, Török A. Edző: Éles Vilmos.
Éles Vilmos: – A nagyon jó erőkből álló, a bajnoki címre pályázó csapatnak méltó ellenfelei voltunk, amíg a kondíciónk bírta.

Alapvető hibák

Neptun (1.)–HVSC (6.) 19–9 (3–3, 5–2, 5–1, 6–3)
Férfi vízilabda OB I/B, B csoport, 6. forduló. Budapest, Hajós Alfréd Uszoda, 100 néző. Vezette: Tordai, Homonnai.
HVSC: Arany – Szabó J. 2, Varga M., Pölös, Orosz R., Kristó V., BARNA T. 5. Csere: Balog Z. (kapus), Kapu, Gallyas, CSUKA 2, Fodor Á., Vígh Cs., Könyves. Edző: dr. Bertók Gyula.
Dr. Bertók Gyula: – A kezdeti biztató indulás után sajnos a csapat meghatározó játékosai is elkövettek olyan alapvető hibákat, amivel nem tudtuk megakadályozni a nagy különbségű vereséget.

Bravúros hajrá

Pick Szeged II. (6.)–Nyíregyháza (5.) 31–31 (15–15)
Férfi kézilabda NB I/B, Keleti csoport,
7. forduló. Szeged, 150 néző. Vezette: Szécsi, Szőke.
Pick Szeged II.: TÓTH M. – GIDAI 8, Fekete 3, HEGEDÜS 7, Molnár 2, CZINA 5, Velky 2. Csere: Vikor (kapus), Tóth B. 4, Kardos, Patyi, Gazsó, Szabó B., Kun, Magyar, Kovács M. Edző: Velky Mihály.
Velky Mihály: – Tíz NB I-es múltú játékosuk van a nyírségieknek, ebből öten a régi csapatból maradtak: Bécsi, Kaplonyi, Nagy Cs., Braun és Tarnavölgyi, illetve a Gyöngyösből kettős játékengedéllyel Debreczeni és Tamási is komoly erősítést jelentett. Az első félidő alapján vesztettünk egy pontot, a második alapján viszont bravúros hajrával megmentettük a döntetlent.

Vihar után szellő

Újkígyós (10.)–FKSE Algyő (3.) 26–31 (13–16)
Férfi kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 6. forduló. Újkígyós, 200 néző. Vezette: Horváth, Simó.
FKSE Algyő: DEÁK – TEIMEL 8, MAJOR 5, KOCSIS 5, SZEPESI 2, SZÖGI Z. 5/3, BOLVÁRI 2. Csere: SZÖGI CS. (kapus), KISS 2, NAGY, VARGA 1, Juhász 1, Morva, Zombori, Kazi. Edző: Barok István.
Barok István: – A meccs első tíz percében óriási „ellenszélben" küzdöttünk, de a hathatós védőjátékkal szellőcskévé csendesítettük a „vihart". A hazai edzőnek, Skaliczki Lászlónak nem segítettek a játékosai.

Ötven perc kontroll

Martfű (5.)–ContiTech-Makó (8.) 27–27 (15–18)
Férfi kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 6. forduló. Martfű, 150 néző. Vezette: Tóth G., Tóth I.
ContiTech-Makó: AVRAMOV – ÁROKSZÁLLÁSI 3, PAPP D. 6, Vikor, VALACZKAI 8, Csöndes 3, KOVÁCS M. 3. Csere: Patakfalvi (kapus), Sóti, Veréb G., Sárosi G. 2, Vojkovics 2, Kander. Edző: Gera Norbert.
Gera Norbert: – Az ötvenedik percig kontroll alatt tartottuk a nagy fizikai fölényben lévő és a játékvezetők által maximálisan támogatott hazai csapatot. A második félidőben sokat kézilabdáztunk emberhátrányban, ám nagyot küzdöttünk, és ez biztató a jövőre nézve.

Okosan, figuratívan

SZTE EHÖK SE (2.)–Agria RC Eger (5.) 3:0 (7, 24, 20)
Női röplabda NB II, 5. forduló. Szeged, Egyetemi Sportközpont, 100 néző. Vezette: Oláh B., Varjasi M.
SZTE EHÖK SE: CSINTALAN, MOLCSÁNYI, HORUCZI, KRCELIC, NEIZER, FÜRDÖK. Csere: Ádám (liberó), Morvai, Matics. Edző: Csíkos Szilárd.
Csíkos Szilárd: – Örülök, hogy elkezdtünk végre okosan és figuratívan játszani. Az összeszedett röplabdánkkal nem tudott mit kezdeni az Eger, még a második szettben sem, amikor a végjátékban kicsit bajba kerültünk. Pontosan ezek miatt vagyok elégedett a lányokkal, és megérdemelten szereztük meg a három pontot.

Csapatmunka

Apagy SE (6.)–ATSK Szeged (3.) 8:10
Férfi asztalitenisz NB I, Keleti csoport, 5. forduló, Apagy.
Az ATSK győzelmeinek szerzői: Csetle Z., Márki R., Ferencz V. 3-3, valamint a Márki R., Lele V. páros.
Márki Ernő: – Igazi csapatmunka volt az idegenbeli győzelem, annál is inkább, mert három játékosunk is vírusos gyomorrontással küszködött a mérkőzés során.