2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 26°C Még több cikk.

Második, harmadik vonal

A kosárlabdától a kézilabdán át a tekéig.
Értékes siker

Vasas (8.)–EnterHód Vásárhelyi Kosársuli (5.) 73–76 (24–20, 19–21, 15–15, 15–20)

Férfi kosárlabda NB I/B, Keleti csoport, 20. forduló. Budapest, 50 néző. Vezette: Jakab, Dernei, Győrki.
EnterHód Vásárhelyi Kosársuli: VEJINOVICS 11/3, CZIBERE 22/18, Vas 6, Varga 8, GRUDA 6. Csere: Kukla 8, Nyilas 4, MÓCSAI 8, Széll 3/3. Edzők: Elek András, Utasi Gábor.

Elek András: – Nagyon értékes ez a siker, amely elsősorban csapatunk küzdeni tudásának köszönhető. A Vasast csak dicsérni lehet remek játékáért, gratulálok az edzőinek!

Remek teljesítmények

Szeged KKSE Chance-Exicom (1.)– Kiskunhalas (14.) 37–12 (19–5)

Női kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 18. forduló. Szeged-Kiskundorozsma, 150 néző. Vezette: Sándor, Szikszay.
Szeged KKSE Chance-Exicom: DOBÓ M. – GRANDJEAN 3, SELMECI 3, HUSZKA 2, Karsai 6/2, Aron 2, ZSILÁK 6. Csere: KOVÁCS G. (kapus) VÉR 1, Dávid, Zsibrita 3, Zsikó 1, Varga 1, HÓDI 1, Kovács R. 2/1, KHOUILED 6. Edző: Marosán György.

Marosán György: – Elégedett vagyok a látottakkal, voltak jó egyéni teljesítmények.

Karsai Roberta hat gólt lőtt a Kiskunhalasnak. Fotó: Frank Yvette

Fontos győzelem

Kézilabda Szeged SE-Algyő (8.)–Gyula (11.) 31–23 (15–10)

Női kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 18. forduló. Algyő, 250 néző. Vezette: Medve, Nagy.
KSZSE: ALMÁSI – Lőrincz 1, HÁMORI 8, Homoki 2, Farkasinszki 2, FORGÓ 9, DRAXLER O. 6/2. Csere: Varga (kapus), Lengyel, Kiss, Draxler D. 2/1, Sebők 1, Martus, Faragó, Szénási. Edző: Buchholcz Huba Dóra.

Buchholcz Huba Dóra:
– A tavaszi szezon talán legfontosabb győzelmét arattunk javuló játékkal.

Hiányzott az akarat

Túrkeve (9.)–Kisteleki KK (7.)36–29 (21–15)

Női kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 14. forduló, Túrkeve. Vezette: Oláh, Szikszay.
Kisteleki KK: Gera – Sándor L. 4, Sándor P. 10, Nagy 1, Sándor F. 5, Kertész 8, Tóth. Csere: Száva, Sutka (kapusok). Edző: Onozó István.

Onozó István: – Alacsony színvonalú mérkőzésen sajnos nagyon gyenge játékot nyújtottunk. Hiányzott a csapatból az akarat, a küzdeni tudás és a harcosság, ebből következett a vereség.

Óriási szívvel

Marosmenti NKSE (3.)–Szarvas (1.) 27–26 (12–9)

Női kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 14. forduló. Makó, 200 néző. Vezette: Fogl, Tomkovics.
Marosmenti NKSE: Dani – SÁRKÁNY 7, KOVÁCS 10/7, SZEBEHELYI 4, KÜRTI , Kozserán B. 3, Matyi 2. Csere: Kozserán K., Cseh (kapusok), FODOR 1, Práger, Nagy, Molnár, Méreg. Edző: Baunok Bernadett.

Baunok Bernadett: – Óriási szívvel és győzni akarással sikerült két pontot szereznünk a jelenlegi éllovas ellen.

Elfogyott az erő

Eger (2.)–Pick Szeged II. (6.)34–23 (16–15)

Férfi kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 18. forduló. Eger, 200 néző. Vezette: Bócz, Wiedermann.
Pick Szeged II.: Tóth M. – Fenyővári 1, Sztojanov 2, Molnár B. 4, Gazsó 2,
Magyar 4, Velki P. 2. Csere: Manojlovity (kapus), Árpási 2, Szabó B. 1, Mezei 3, Patyi 2, Stefán. Edző: Velky Mihály.

Velky Mihály: – Tartalékos csapatom az első félidőben még vezetett, a végére azonban elfogyott az ereje.

Egy félidő előnyt adtak

Hajdúszoboszló (9.)–Contitech Makói KC (6.) 31–30 (16–10)

Férfi kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 14. forduló. Hajdúszoboszló, 100 néző. Vezette: Tóth G., Tóth I.
Contitech Makói KC: Avramov – Morva 3, Papp 3, Sárosi 3, Zöldy 3, Csöndes 2, VIKOR 4. Csere: Patakfalvi (kapus), Kander, Sóti, Ormándi, KOVÁCS 7, VOJKOVICS 5. Edző: Gera Norbert.

Gera Norbert: – Sajnos rosszul kezdtük a mérkőzést, de a játékvezetők még inkább. Hiába játszottunk a második félidőben nagyon jól, ahhoz még karcsúak vagyunk, hogy bármelyik ellenfelünknek egy félidőnyi előnyt adjunk. Egymás után a második mérkőzésen vesztünk értékes pontokat
a végjátékban kiütköző rutintalanságunk miatt.

Elhitték, hogy a bab is hús

Orosháza II. (7.)– FKSE Algyő (1.) 26–31 (10–17)
Férfi kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 14. forduló. Békéscsaba, 200 néző. Vezette: Kiss, Kuklis.
FKSE-Algyő: Gera – Teimel 3, Major 5, Kocsis 3/2, Kiss, Valaczkai 5, Bolvári 3. Csere: Deák (kapus), Béleczki 3, Varga 3, Berta T. 1, Szepesi 1, Szögi Z. 3, Berta L., Kupcsik, Szélpál 1.Edző: Barok István.

Barok István: – A félidőben elhittük, hogy a bab is hús, és majdnem ráfáztunk. De nem csak akkor az én csapatom, ha jól játszik. Már csak hét lépésre vagyunk a célunktól.