2017. 10. 18. szerda - Lukács 10°C | 24°C Még több cikk.

Második, harmadik vonal – a kosárlabdától a kézilabdán és a vízilabdán át a tekéig

Óriásit küzdöttek a kosarasok, pont ötszáz néző előtt játszottak a kézisek, jót tett a szünet a makóiaknak.
Óriásit küzdöttek

Vásárhelyi Kosársuli SE (1.)– Szolnoki Olaj U23 (10.) 90–87 (14–26, 31–26, 22–13, 16–18, 7–4) – hosszabbítás után
Férfi kosárlabda NB I B csoport, alapszakasz, 4. forduló. Hódmezővásárhely, Hódtói sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Lövész Cs., Mester F., Csallóközi G.
Kosársuli: VEJINOVICS 24/12, ROSTÁS I. 12/3, VAS 14/3, VARGA 20, Nyilas 2. Csere: Czibere 6, Genal, Kelemen 6, Gruda 2, Kukla 2, Mócsai 2. Edzők: dr. Elek András és Utasi Gábor.
Dr. Elek András: – Óriásit küzdöttünk, gratulálok úgy a csapatnak, mint a közönségnek. Minden dicséretet megérdemel a Szolnok, hihetetlenül jól játszott.

Egyértelmű siker

Gödöllő (9.)–Szeged KE (6.) 24–78 (6–24, 9–19, 9–23, 0–12)

Női kosárlabda amatőr bajnokság, Keleti csoport, 6. forduló, Budapest. Vezette: Györki I., Czupi M.
Szeged KE: MÉSZÁROS V. 6, SZABÓ B. 27/15, Tóth C. 2, KECSKÉS 10, FÖLDI 17/3. Csere: Nagy L. 3/3, Kőházi 4, SOÓS 6, Barabás 3. Edző: Mészárosné Kovács Andrea.
Mészárosné Kovács Andrea: – A kezdetektől egyértelmű volt a sikerünk egy edzőmeccs színvonalát sem elérő mérkőzésen. Örülök, hogy sorrendben harmadszor is nyertünk, de nem szeretnénk megállni.

Pont ötszáz néző előtt

Kézilabda Szeged SE (10.)–Szent István SE (8.) 19–19 (7–9)

Női kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 8. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Sándor Gy., Szabó B.
KSZSE: RÉPÁS – Farkas, Sebők 2, Homoki 3 (1), Huszka 1, Velky 6, Draxler O. 3 (2). Csere: Varga (kapus), Mihálffy, Debreczeni, Draxler D., Faragó 1, Forgó 3 (2), Farkasinszky, Sebestyén. Edző: Buchholcz Huba Dóra.
Buchholcz Huba Dóra: – Örülök a sok nézőnek, a sírból visszahozott egy pontnak. Remélem, hogy elindulunk felfelé és sikeresebbek leszünk a hátralévő őszi fordulókban.

Sajátos bírói felfogás

MOL-Pick Szeged II. (10.)–Kecskemét (4.) 28–27 (13–12)

Férfi kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 8. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Szécsi, Szőke.
MOL-Pick Szeged II.: Pásztor I. – Urbán 3, FEKETE B. 11, PATYI 8, Szabó B. 2, Magyar D., Velky 1. Csere: Manojlovics (kapus), Árpási, Kovács M., Sztojanov 1, Haszilló 1, Stefán 1, Dolezsál, Papp G., Árokszállási. Edző: Szabó Levente.
Szabó Levente: – Kiélezett, küzdelmes, kemény mérkőzés volt, amelyen mi egyetlen hétméterest lőhettünk, az ellenfelünk viszont jóval többet. Jól védekeztünk, jól támadtunk, ennek eredményeként öt góllal is vezettünk, de a sajátos bírói felfogás miatt szoros maradt a meccs. Ebben felőrlődtünk, éppen ezért a végeredmény nem tükrözi hűen a két csapat közötti különbséget.

Megvalósított cél

FKSE Algyő (7.)–Eszterházy Eger (1.) 26–29 (12–15)

Férfi kézilabda NB I/B, Keleti csoport, 8. forduló. Algyő, 400 néző. Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.
FKSE Algyő: DEÁK – Ambrus 2, ZÖLDY 6, László 2, Szepesi 1, KOCSIS 4, Béleczki 1. Csere: Farkas (kapus), Raffai 2, GAZSÓ 6, Pál, Kiss A., Valaczkai 1, Varga, Bolvári, Teimel 1. Edző: Dankó Ervin.
Dankó Ervin: – Jól küzdött a csapatom a szépszámú közönségünk előtt. Az alapvető célt, hogy szoros mérkőzést játsszunk a százszázalékos Egerrel, megvalósítottuk. Különösen tetszett a csapatjátékunk fejlődése.

Megnövelt adrenalinszint

FKSE-Algyő II. (8.)–Kiskunmajsa (7.) 27–21 (13–10)

Férfi kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 7. forduló. Algyő, 100 néző. Vezette: Hirth, Őry.
FKSE-Algyő II.: GERA – CZIRJÁK 4, VÖRÖS 4, SZÉLPÁL 7, Pádár, ZSADÁNYI, ZOMBORI 6/6. Csere: Pallér (kapus) Berta T. 1, Engi 2, Bozsák, Udvari, Szőri 3, Sárkány, Pál V., Tóbiás. Edző: Barok István.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 6/6, ill. 5/3.
Barok István: – Tartottunk a riválisunktól, és ez úgy megnövelte az adrenalinszintünket, hogy elléptünk 8–1-re. Szünetig felzárkózott a vendéggárda, de a vége előtt tíz perccel már kilenccel vezettünk, a végjátékot kicsit elkönnyelműsködtük, de ez most belefért. A nyáron tőlünk Majsára igazolt Szögi Zolinak ajánljuk a győzelmet és visszavárjuk.

Jót tett a szünet

Gyula (12.)–ContiTech-Makó (5.) 26–39 (10–22)

Férfi kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 7. forduló. Gyula, 160 néző. Vezette: Sándor, Szikszay.
ContiTech-Makó: AVRAMOV – PAPP D. 3, ÁROKSZÁLLÁSI 4, SÁROSI 2, VIKOR 2, PAPP K. 6, VERÉB 5. Csere: PATAKFALVI (kapus), KANDER 4, SÓTI 5, ORMÁNDI 1, KOVÁCS M. 5, VOJKOVICS 2, SZABÓ D. Edző: Gera Norbert.
Gera Norbert: – Jót tett nekünk a kéthetes szünet a bajnokságban. Tovább csiszolgattuk a repertoárunkat, amit remekül tudtunk alkalmazni a hazai csapat ellen. Az első félidőben kimondottan jól kézilabdáztunk.

Izgalmassá tették

HLKC (6.)–Gyula (10.) 31–28 (18–13)

Női kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 7. forduló. Hódmezővásárhely, Balogh Imsi Sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Papp T., Tajti.
HLKC: KOTHENCZ – HEGYI D. 7, TÓSZEGI 4, NÉMETH 7, Rozmann 4, Krumesz, Miklós. Csere: Balogh (kapus), JUHÁSZ 6, BECSEI 2, Blaskovics 1, Szabó, Fürcht, Bálint, Hegyi V., Sajtos. Edző: Gaál Adrienn.
Gaál Adrienn: – A múlt heti makói győzelmünk úgy ér valamit, hogy a Gyula ellen is diadalmaskodtunk. Ha nem engedünk ki a 45. perc körül, akkor hátradőlhettünk volna, de szeretjük izgalmassá tenni a végjátékot, és pár ősz hajszállal én is „boldogabb korú" lettem.

Tíz perc rövidzárlat

Békéscsaba II. (1.)–Marosmenti NKSE (11.) 33–29 (17–10)

Női kézilabda NB II, Délkeleti csoport, 7. forduló. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth V.
MNKSE: Dani – Sárkány 5, KOVÁCS 9/1, Szebehelyi, KÜRTI 7, KOZSERÁN B. 7, Nagy. Csere: Cseh, Kozserán K. (kapusok), Kiefer, Wöller, Furák, Molnár, Méreg 1, Práger, Brakszatórisz. Megbízott edző: Erdei Erika.
Erdei Erika: – A mérkőzés elejétől partiban voltunk a bajnokesélyes csabaiak otthonában. Sajnos volt tíz perc rövidzárlatunk, ekkor elhúzott az ellenfél. Ezután ismét fel tudtuk venni a játék ritmusát, de az már csak a szépítésre volt elég.

Bravúr Egerben

Eszterházy FSC Eger (7.)–Szegedi VPS (5.) 9–10 (3–3, 1–2, 2–1, 3–4)

Férfi vízilabda OB I/B, B csoport, 4. forduló. Eger, 100 néző. Vezette: Kórós, Németh.
SZVPS: BOGNÁR – LEHMANN 3, LAKATOS 3, BERKÓ, HEGEDŰS, BARNA 4, KOVÁCS M. Csere: NÉMETH, LÁZÁR, BÍRÓ. Edző: Molnár Péter.
Molnár Péter: – A csapat szívvel-lélekkel és taktikusan küzdve rászolgált a győzelemre, valamint a meccs utáni gulyáspartira, amelyet külön köszönünk a Kiss Pincészetnek és Kiss Csabának.

Előrelépés

SZTE-EHÖK (9.)–Békéscsaba (6.) 8–9 (1–2, 2–2, 2–2, 3–3)

Férfi vízilabda OB I/B, B csoport, 4. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 120 néző. Vezette: Dodog, Székely.
SZTE-EHÖK: Balogh Á. – Kormányos, Nádasdi 1, Szabó G. 2, Tóth D., Tóth Á. 1, Husztik. Csere: Katona 2, Werner 1, Páll, Major 1, Soós, Tóth M. Játékos-edző: Major Levente.
Major Levente: – Erős Békéscsaba volt, amellyel jó meccset játszottunk, és sok előrelépés történt az előző hazai meccshez képest. Szerencsével talán az egy pontot is megszerezhettük volna, amelyhez hiányzott egy-két kiemelkedő egyéni teljesítmény, de csapatként jól működtünk.

Mint a hegymászó

HVSC (10.)–Angyalföld (2.) 13–17 (2–4, 3–4, 5–5, 3–4)

Férfi vízilabda OB I/B, B csoport, 4. forduló. Hódmezővásárhely, 50 néző. Vezette: Keller, Tóth S.
HVSC: Újházi – Szabó J. 1, KRISTÓ 2, HAJDÚ J. 4, Pölös, Vígh Cs. 1, MAKRA 3. Csere: Kapu 1, Szabó T. 1, Kis L., Dombóvári, Tonnes, Könyves. Edző: Bertók Gyula.
Bertók Gyula: – Ezen a mérkőzésen úgy jártunk, mint az a hegymászó, aki már látja a csúcsot, de rosszul lép és a mélybe zuhan. Az Angyalföld szépen lassan elhúzott, de felkapaszkodtunk 11–10-re, végül azonban az elkapkodott támadások miatt újra ellépett a vendéggárda, és ez eldöntötte a bajnoki pontok sorsát.

Helytálltak

BKV Előre (3.)–Szentesi TE (9.) 5:3 (3157:3087)

Női tekecsapat-szuperliga, 9. forduló, Budapest.
A szentesi pontszerzők: Dóczi E. 504, Németh V. 526, Marsi M. 558 fával.

Baktai Zoltán a forduló gólvadásza

Rovatunkban az elmúlt futballhétvége legjobb Csongrád megyei gólszerzőjét mutatjuk be. Tovább olvasom