2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Második, harmadik vonalbeli csapataink eredményei

Csongrád megye - Eredmények a női futballtól a kosárlabdán és a vízilabdán át a kézilabdáig: így vitézkedtek alsóbb osztályú csapataink.
Egy félidő kevés
FTC (5.)–Szegedi AK (6.) 4–1 (4–0)
Női labdarúgó NB I, rájátszás a 6-10. helyért, 3. forduló. Budapest, Albert- stadion, 100 néző. Vezette: Bartkó.
SZAK: Horváth M. (Németh Zsa.) – Dóczi (Fehér Zs.), Kardos, Boros, Lévai, Miklós (Galicz), Szil, Szalai, Horváth H., Zimányi Kovács, Baksa. Edző: Cserenkó Szabolcs.
Gólszerzők: Zeller (4., 9.), Solymos (24.), Csiszár (43.), ill. Zimányi Kovács (59.).
Cserenkó Szabolcs: – Az első játékrész katasztrofális játéka után a második félidőben azt nyújtotta a csapat, amit vártam.

Kilencgólos zakó
Gyöngyös (7.)–SZTE EHÖK (8.) 14–5 (7–5)
Férfi futsal NB II, Keleti csoport, alsóházi rájátszás, 8. forduló. Gyöngyös,
vezette: Varga L., Tóth Z.
SZTE EHÖK: Kulisits – Herczeg, Major, Kalános, Berndt. Csere: Hegedűs. Megbízott edző: Gombos Viktor.
A szegedi gólszerzők: Herczeg (3.), Hegedűs (6.), Kalános (14.), Berndt (18.), Major (20.).

Nem várt remeklés
Tiszaújváros–EnterNet Vásárhelyi Kosársuli 69–95 (26–18, 19–25, 6–29, 18–23)
Férfi kosárlabda NB I B csoport, rájátszás a 13.-16. helyezésért, 1. mérkőzés. Tiszaújváros, 200 néző. Vezette: Sallai, Torzsa, Szabó Z.
Kosársuli: VEJINOVICS 13/3, Utasi 3/3, VAS P. 19/9, SCHÉDA 10, KUKLA 10. Csere: MÓCSAI 14/3, CZIBERE 24/9, Kis G., Rácz, Czuprák Á. 2. Edző: Elek András.
Elek András: – Büszke vagyok a csapatra: bebizonyították, hogy igenis tudnak kosarazni. Utasi sérülése után mindenki kettőzött erővel hajtott, és kiválóan védekezett. Czibere és Vas végre jó százalékkal dobott. Idegenben megverni egy ilyen erős Tiszaújvárost bravúros teljesítmény. Pénteken, hazai pályán remélem ugyanígy folytatjuk.

Oda a dobogó
SZVPS–Neptun VSC 8–8 (2–3, 1–0, 2–2, 3–3)

10. Békéscsaba 18 0 4 14 149-255  4

Férfi vízilabda OB I/B, A csoport, 18. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Horváth Cs., Marnitz M.
SZVPS: Molnár D. – NÁDASDI Z. 1, Palotás 1, Németh Z. 1, Tóth D., Makra Zs., Barna T. 2. Csere: Török A. 1, Hulmann, Katona, Zsigri, Nagy L. 1, NÁDASDI G. 1. Edző: Éles Vilmos.
Gól – emberelőnyből: 9/3, illetve 8/1
Ötméteresből: 1/1, illetve 1/1.
Éles Vilmos: – Pontvesztésünk a gyenge támodójátékunknak volt köszönhető. A döntetlen miatt csak az alapszakasz negyedik helyén végeztünk, így a B csoportból a legnehezebb ellenfelet, az Egri Főiskola csapatát kaptuk a szombaton rajtoló rájátszásban.

Rossz kezdés=vereség
HVSC–Kecskeméti Sportiskola 9–14 (2–4, 1–5, 2–4, 4–1)
Férfi vízilabda OB I/B, A csoport, 18. forduló. Hódmezővásárhely, Gyarmati-sportuszoda, 100 néző. Vezette: Csanádi, Marjay.
HVSC: Bodor – Vígh Sz., Szabó J. 1, Kristó G. 1, HAJDÚ J. 4, Pölös 1, Vígh Cs. Csere: Frankó (kapus), FODOR 2, Orosz, Kristó V., Gallyas, Könyves. Edző: Török Sándor.
Gól – emberelőnyből: 10/4, illetve 8/4.
Ötméteresből: –, illetve 1/2.
Török Sándor: – Rossz első negyedet még rosszabb második követett, így nem lehetett esélyünk a győzelemre.

Állandósult a forma
Kistelek (2.)–Lajosmizse (11.) 37–18 (19–11)

Női kézilabda NB II, délkeleti csoport, 19. forduló. Kistelek, 150 néző. Vezette: Őry, Sajti.
Kistelek: VARGA – ARON 11, JEREMIÁS 8/2, SÁNDOR F. 5, Lajos 2, Kertész Anasztázia 2, DEÁK 6. Csere: Kertész Anna 1, Bárkányi 1, Dóka, Sándor L. Edző: Onozó István.
Onozó István: – Állandósítottuk a Szeged ellen mutatott formát, ennek volt köszönhető a nagy különbségű győzelem. Jó lenne ezt a játékot és hozzáállást megtartani a bajnok Abony ellen is, akkor akár meglepetést is okozhatnánk.

Győztes búcsú
Contitech-MNKSE (3.)–Dabas (6.) 33–29 (15–14)
Női kézilabda NB II, 19. forduló. Makó, 180 néző. Vezette: Kiss, Varga.
MNKSE: Kozserán K. – SÁRKÁNY 5/1, Kovács 4, Fodor 1, KÜRTI 3, KOZSERÁN B. 5, LOVISTYÉK 8. Csere: DANI, Cseh (kapusok), SZEBEHELYI 3, MATYI 4, Práger. Edző: Baunok Bernadett.
Baunok Bernadett: – A bajnokság utolsó hazai mérkőzésén mindenképp győzelemmel szerettünk volna búcsúzni hűséges közönségünktől, és ez jó játékkal egy jó ellenféllel szemben sikerült is. Gratulálok a csapatomnak!

Nagyon nyertek
Jászberény (12.)–K. Szeged SE-Algyő-Tisza Volán (4.) 15–28 (8–11)

Női kézilabda NB II, 19. forduló. Jászberény 120 néző. Vezette: Bajusz Zs., Ubornyák.
KSZSE: ALMÁSI – GRANDJEAN 4, Forgó 3, Homoki 4, POCSAI 9, Horváth 2, Miklós. Csere: SZALMA (kapus), Gombos 1, Kormány 3, Török 1, Kis 1, Német, Tótváradi. Edző: Marosán György.
Kiállítás: 8, illetve 12 perc.
Hétméteres: 3/2 illetve 4/2.
Marosán György: – Győzelmünk nem forgott veszélyben, már a mérkőzés első percétől vezettünk, azonban támadásaink zöme nem az általam várt dinamikával folyt. A győzelemnek örülök, de azért maradt bennem némi
hiányérzet.
Ifjúságiak: Jászberény–KSZSE-Algyő 29–30 (16–14)

Bajnokavatás elhalasztva
Contitech-Makó (1.)–Kiskunmajsa (10.) 29–33 (17–14)
Férfi kézilabda NB II, délkeleti csoport. Makó, 100 néző. Vezette: Ökrös L., Moldován.
Makó: Gera – DOMBEGYHÁZI 6, Major I. 4, Sárosi, Szabó P. 2, VALACZKAI 7, CSÖNDES 6. Csere: Avramov (kapus), PARDI 3, Veréb, Szepesi, Vörös Á. 1, Nagy D. Edző: Nagy Zoltán.
Nagy Zoltán: – Lélektelen játék eredménye volt ez a vereség, sem akaratban, sem lélekben nem tudtuk felvenni velük a versenyt, az ellenfél megérdemelten nyert. Másfél éves hazai veretlenségi sorozatunk szakadt meg ezzel.
A Contitech-Makó csütörtökön 19 órától (ifik: 17) a második Törökszent-
miklóst fogadja.

Jobb erőnlét, gyorsabb játék
FKSE Szeged-Algyő (7.)–Kiskőrös (9.) 35–29 (19–14)
Férfi kézilabda NB II, délkeleti csoport, 20. forduló. Algyő, 100 néző. Vezette: Bozó Z., Nika.
FKSE Szeged-Algyő: DEÁK – Kiss Cs. 3, Kovács L. 4, Szögi 4, NAGY G. 8, CZIRJÁK 6, Berta T. 2. Csere: Kertész (kapus), Tóth M. 2, Pádár 1, Zöldy 5, Sárkány, Horváth. Edző: ifj. Vágó Attila.
ifj. Vágó Attila: – A jobb erőnlétünknek és a gyorsabb játékunknak köszönhetően nyertük meg a találkozót, a sikerhez gratulálok a csapatomnak.

UTC: rájátszás a Gödöllővel

Befejeződött a férfi futsal NB I alapszakasza. A 22 forduló alapján az újonc UTC Futsal Team a hatodik helyet szerezte meg, így a harmadik Gödöllővel került össze a rájátszásban. Tovább olvasom