2017. 07. 22. szombat - Magdolna 20°C | 34°C Még több cikk.

Második helyen fordulnak: Szeged 2011 GA-Maglód 7-1

Gyula – Az utolsó őszi fordulóban Gyulán a Szeged 2011 GA a Maglód ellen lépett pályára, és 7-1-re győzött.

Szeged 2011 GA–Maglód 7-1 (6-0)

NB III Közép csoport, 15. forduló, Gyula, Grosics Akadémia Sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette: ifj. Szilágyi Sándor, asszisztensek: Kövér Tamás, Berecz Attila.
Szeged 2011 GA: Molnár – Kéri, Markovic, Kapic, Zabari - Gadó, Dombai - Ács L., Kis R., Csányi - Germán. Vezetőedző: Nyilas Elek.
Maglód: Gecse – Lanczkor, Szőke, Prókai, Murinai - Budafai, Németh, Bornemissza, Baranyai, Polyák - Rábold. Vezetőedző: Gyurik József.
Gólszerzők: Germán (5., 8., utóbbit 11-esből, 29., 39.), Dombai (14.), Markovics (23.), Geiger (47.), ill. Lanczkor (85.).
Kiállítva: Prókai (62.).

Nyilas Elek: - A tabella hátsó felében található csapatok ellen voltak problémáink, éppen ezért, mivel fizikálisan rendben vagyunk, elsősorban mentálisan kellett készülnünk. Az első félidő alapján úgy gondolom, ez jól sikerült. A második félidőben már nem voltunk annyira tüzesek, de ez a szünet előtt játék után nem volt meglepő.

Gólcsúcs Gyulán: a Szeged 2011-Grosics Akadémia egy félidő alatt eldöntötte a találkozót, és magabiztosan őrizte meg a második helyét.

87. perc: Kovács B. lő, Dezső repül, mellé.

85. perc: 7-1, Lanczkor. Két hazai védő vár egymásra, közéjük ugrik Lanczkor, elhúzza a labdát a kapus mellett, és az üres kapuba gurít, 7-1.

77. perc: Germán helyett Kovács B.

74. perc: Ács L. jobbról bead, Geiger egyedül fejel, a kapus lábbal véd.

72. perc: hazai 11-es kezezés miatt. B. Kapic erőből fölérúgta.

68. perc: Vincze L. is sárgát kap.

65. perc: Lanczkor lerántotta Zabarit, sárga.

64. perc: Pászka átvette, rászúrta, kapus fogta.

63. perc: Gadó szabadrúgásból 24 méterről éppen mellébombáz.

62. perc: Prókai a második sárgáját kapta meg, így járt neki a piros.

60. perc: saját térfelén tartja a labdát a hazai csapat.

55. perc: Baranyai helyére Vincze L. érkezett.

54. perc: Németh Zs. kapott sárgát.

51. perc: Pászka szöglete után B. Kapic bólint mellé nyolc méterről.

49. perc: megint Geiger, de most a 16-oson belül egy védő hátát találja el.

47. perc: 7-0, Geiger. Így kell beállni: Dombai indítja Geigert, aki egy csellel becsapja a védőt, majd az ötös vonaláról a rövidbe bombáz, 7-0.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

Mindkét csapat cserélt: Kis R. helyett Pászka, Csányi helyett Geiger érkezett hazai oldalon, míg Polyák helyén Makovi folytatja.

Vége az első félidőnek. Ehhez nincs is mit hozzáfűzni: Szeged 2011-GA 6-Maglód 0.

Elvonulnak az ultrák egy kis utcában.

42. perc: Polyák rátartott Dombai lábára, befelé labdarúgás. Mégse. Akkor miért nem sárga?

39. perc: 6-0, Germán. Szöglet után Germán a 11-es pontról fejelt a hálóba, 6-0.

38. perc: Kéri elindul a jobb oldalról, majd kerezstbe a 16-oson belülre ér, szögletre szerelik.

36. perc: szegény Gecse: a vendégkapus félóra alatt kapott ötöt, most meg lecserélték, helyette Dezső érkezett.

35. perc: Polyák kap sárgát utánrúgásért.

32. perc: az első maglódi helyzet, amelynek végén a hosszún Szőke nem találta el a labdát.

29. perc: 5-0, Germán. Kéri jobb oldali beaádására Germán érkezett, és az ötösről a hálóba csúsztatott, 5-0.

Megérkeztek a rendőrök, az ultrák elvonulnak. Vajon hova?

26. perc: Germán lép ki egyedül, a maglódi lestaktika csőd, passzolna Csányinak, de hosszú a keresztpassz.

23. perc: 4-0, Markovics. Kis R. szöglet után lőtt kapura a 16-osről, mellément volna, de Markovics belesarkazott, a labda pedig Gecse lábai között jutott a hálóba, 4-0.

21. perc:
Kéri és Polyák akad össze, Germán és Dombai nyugtatja a szegedit.

Az ultrák és a biztonságiak beszélgetnek, utóbbiak feszítették ki a transzparenst. Egy füstbomba a pályán, áll a játék, Markovics kidpbja, majdnem felrobban a kezében...

15. perc: Dombai tüzelt jó 25 méterről a jobb felső mellé.

14. perc: 3-0, Dombai. Pazar akció, amelynek végén Zabari lép ki a lesre állító védők közül, öntelenül középre passzol, Dombai pedig féltéáden passzol a jobb sarokba, 3-0.

13. perc: éledezik a Maglód, de egyértelmű a Szeged 2011-GA fölénye.

Az ultrák most lejöttek a falról, és elsétálnak az öltözőtől távolabbi kapu mögé.

8. perc: 2-0, Germán (11-esből). A cséká magabiztos ítéletvégrehajtó, 2-0.

7. perc: Germán kilépett, lerántják a 16-oson belül, 11-es!

5. perc: 1-0, Germán. Ács a bal oldalról beadott, Germán a 11-es pontról megcsúsztatta a labdát, amely a bal felsőbe hullott, 1-0.

Vannak makóiak is az ultrák között.

3. perc: Kéri megy el a jobb oldlaon, laposan a 16-osra gurít vissza, Zabari jobbos lövését blokkolják.

1. perc: elkezdődött a meccs. Durrognak a oetárdák, egy kis fénytechnika is bejátszik, az edzőpályán landolnak az ultrák.

Megérkeztek az ultrák. Énekelnek a kapunál. Majd felültek a kerítésre. És biztatják a csapatot: Hajrá, Szeged!

Az idő gyönyörű, kár, hogy az idényben már másodszor zárt kapuk mögött rendezik a találkozót. Ha minden, igaz, nagyjából nyolcvan főnyi szegedi ultra a meccs helyszínére tart. Nem tudni, mi lesz velük a meccs alatt, ha tényleg ideérnek...

A labdarúgó NB III Közép csoportjának őszi utolsó fordulójában elvileg kellemes ellenfél jutott a második Szeged 2011-Grosics Akadémiának: az utolsó előtti Maglód érkezett Gyulára, a Grosics Gyula Katolikus Labdarúgó Akadémia létesítményébe.

• 2. Együgyű 2013. november 24. 09:54
    „,,Második helyen fordulnak: Szeged 2011 GA-Maglód 7-1"
    Élet halál harcban a fergeteges Maglód ellen győzött a GA! Reménykedhetünk megint, mint már sokadszor! Bizonyára százezer labdarúgó virtuózokat szerető család nézte végig a gigászi küzdelmet! Elő a farbával befektetők! Most már támogatni az eredményes csapatot és a leendő stadionját! Most vagy soha! Támogassátok a csapatot!!! Micsoda eredmény és hol! (NB III Közép csoport!) Történelmi sikertörténetet ért el a mi GAnk! Ilyen még nem volt negyven éve! A Nemzeti Stratégiánk most eredményes volt! Bizonyára évégére is Nemzeti Stratégiai megállapodás köttetett! Zárolunk a szegedi egyetemnek megadott büdzséből a fiaink miatt, fiainkért talán még a Szegedi 2014-es büdzséből is?
    Hajrá Szeged 2011 GA!”
  • 1. Tisza 2013. november 23. 14:59
    „Jó, de ezért is 3 pontot adnak.
    Mi lesz viszont decemeber 5-én?
    Na , ez a legfontosabbb most.”

Továbbjutó pitvarosi floorballosok

Remek eredményt ért el a pitvarosi Petőfi Sándor Általános Iskola III. korcsoportos fiú floorballcsapata. Tovább olvasom