2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Második vonal

A második vonalban érdekelt Csongrád megyei együttesek a hét végén háromszor győztek és négyszer vereséget szenvedtek.
Németh Toll Makó–Túrkeve 29–24 (16–9)
NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés. Makó, 250 néző. Vezette: Herczeg, Sápi.
Németh Toll Makó: KLEMBUCZ – BAUNOK 4, BARTUCZ 10, Csendes 2, FEKETE 7, Sztupakova 4, Nagy G. 1. Csere: Kozserán (kapus), Zelei, Hegyi 1, Kürti, Nagy Sz., Szebehelyi. Edző: Száva Flórián
Száva Flórián: – A túrkevei csapat valószínűleg bármilyen küzdő sportágban jobb eséllyel indulhatna, mert ez nem kézilabda, amit próbáltak játszani!

Kisvárda–Szeged-Algyő NKC 22–30 (12–14)

NBI/B-s női kézilabda-mérkőzés. Kisvárda, 150 néző. Vezette: Gólya, Molnár.
Szeged-Algyő NKC: DOBÓ – BODOR 6, TÓTH SZ. 6, NAGY N. 7, BODÓCZKY, BAKSA 7, DÉKÁNY. Csere: Márton, Arany 2, Horváth 1. Ocskó 1. Edző: Dankó Ervin.
Dankó Ervin: – Csodálatos lányaim vannak. A recept egyszerű: végy egy jó kapust, elé egy jó védőfalat és fuss! A játék minden elemében felülmúltuk az erős Kisvárdát.

DVSC II.-Nyíradony– Szeged-Kiskundorozsma KSE 32–24 (15–16)

NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés. Nyír-
adony, 200 néző. Vezette: Dohány, Varga.
SZKKSE: Borosné – Horváth 1, Takács 4, Fülöp 2, Hódi 3, Asztalos 11, Vadászy 3. Csere: Tóth O. (kapus), Deák, Pocsai, Farkas, Kormány. Edző: Giricz Sándor.
Giricz Sándor: – Az első félidei játékot elfogadom, de folytatás buta hibáit elkerülhettük volna.

Szeged-Dorozsma–Orosháza 29–34 (13–16)

NB I/B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Szeged-Kiskundorozsma, Orczy-sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Herczeg, Sápi.
Szeged-Dorozsma: KISS O. – Fekete Szabó 1, Ignácz 2, FEJES 5, Szepesi 1, Major 2, Oszlánczi. Csere: Prezenszki (kapus), Szepes 4, Bessenyei 2, Lele 4, Mendebaba, Avar 7, Czirják 1. Edző: Bella Árpád.
Bella Árpád: – Az első félidőben jól játszottunk, de a másodikban ismét előjöttek a szokásos hibák és ez megpecsételte a sorsunkat.

Tiszaföldvár–Makó KC 36–32 (15–12)

NB I/B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Tiszaföldvár, 400 néző. Vezette: Kiss, Kóbor.
Makó KC: AVRAMOV – BALDA 5, ULICS 8, VÖRÖS 4, MINIK 10, Polgár 3, Pusztaszeri 1. Csere: Czegle, Madár, Veréb 1, Szabó P. Edző: Bartók Csaba.
Bartók Csaba: – Sajnálom, hogy ezen a szinten, ennyire belenyúlnak a bírók a mérkőzésbe. Csak egy példa: a hetesek aránya az 58. percben 12–0 volt, nem a mi javunkra.

REMCO-Bertók SC Szentes–MAFC 10–6 (2–2, 3–2, 3–1, 2–1)

OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Bátori, Petik.
Bertók SC: ORMAI – Gábor, OROSZ R., MAKRA 3, Piti 1, Zentai, MELKUHN 2. Csere: Szabó R. 1, Töröcsik 1, Herczeg Gy. 1, Bertók Gy. 1, Czirok. Edző: Kádár József.
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 5/2. Ötméteresből: 3/3, ill. –.
Kádár József: – Érett játékot nyújtottunk, ez vezetett a biztos győzelemhez.

HVSC–KSI 6–8 (2–2, 2–1, 1–5, 1–0)

OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés. Vásárhely, fedett uszoda, 100 néző. Vezette: Pásztor, László.
HVSC: FÁY – BARNA T., Herczeg J. 1, Benyhe Kis, VÉKONY 2, Rácz 1, BENKE. Csere: Pölös, Hajdú, Szabó A., Ferenczy, Kasza, SZABÓ J. 2, Sipter (kapus). Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 4/3, ill. 2/1. Ötméteresből: 2/1, ill. 2/1.
Kásás Zoltán: – Végig egyenrangú ellenfelek voltunk. A harmadik negyedbeli figyelem hiánya pontokba került.

Fordított az algyői csapat

Az Algyő nyert, a HFC kikapott a labdarúgó NB III Alföld csoportjában. Tovább olvasom