2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Második vonal

A négynapos ünnep csak a két dorozsmai kézilabdacsapatnak hozott sikert a második vonalban küzdő Csongrád megyeiek közül. A Makó továbbra sem az erős oldalát mutatja. A HVSC pólósai pedig az egy héttel korábbi bravúrjuk után a hazai közönségük előtt szenvedtek vereséget.
Szeged KKSE-Algyő–Csorvás 33–23 (20–8)
NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés. Kiskundorozsma, 100 néző.
SZKKSE-Algyő: BOROSNÉ – BODOR 7, NAGY 7, ASZTALOS 2, SZÖGI 6, VADÁSZY 3, DOBÓ 4. Csere: Márton, Raffai 1, Bodóczky 2, Horváth Sz., Horváth Z., Patocskai 1, Hódi. Edző: Dankó Ervin.
Dankó Ervin: – Iskolajátékkal mutatta meg a csapat, hogy itthon is tud jó teljesítményt nyújtani. Taktikailag, technikailag és erőnlétben is felülmúltuk az ellenfelet. Nagyon örülünk annak, hogy a serdülő csapatunk bejutott az országos döntőbe.

Orosháza–Makó KC 35–30 (19–12)
NB I/B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 200 néző. Vezette: Jolántai, Monori.
Makó KC: Avramov – Sándor, Polgár T. 6, Vörös 4, Minik 7, Pusztaszeri 1, Polgár Z. 2. Csere: ÁCS (kapus), Madár 3, Szabó, Pánczél, Szepesi 5, Igaz, CSAPÓ 2. Edző: Farkas József.
Farkas József: – Az első negyedórában még partiban voltunk, de aztán az orosházi fiatalok lendületesebb játékának nem tudtunk megálljt parancsolni.

Szeged KKSE–FVSE 41–35 (18–16)
NB I/B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskundorozsma, 100 néző. Vezette: Horváth, Vattay.
Szeged KKSE: Kiss – BALDA 10, Bessenyei 3, Ördögh 2, SAVANYA 6, Fejes 1, Avar 1. Csere: Prezenszki (kapus), Nagy, VALACZKAI 7, Ignácz 2, dr. Fekete-Szabó 3, dr. Szepes 5, Weres 1. Edző: Giricz Sándor.
Giricz Sándor: – A második félidő egy kis szakaszában volt elfogadható a védekezésünk, de ez elég volt a győzelemhez.

HVSC–Vasi Aligátorok 8–9 (2–2, 3–4, 3–0, 0–3)
OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés az 1–8. helyért. Vásárhely, 100 néző. Vezette: Varga, Dalmády.
HVSC: Fáy – BARNA 2, Major 1, Nagy, Nádasdi, Benke, Vékony 1. Csere: Benyhe, Ferenczy, Fodor, HERCZEG 2, Kasza, Pölös, Szabó 1. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 4/2. Ötméteresből: 2/2, ill. –.
Kásás Zoltán: – Egy papíron jobb csapat ellen már a kezünkben volt a meccs, de buta hibáink miatt saját magunkat vertük meg.

Hódi Károly ezüstérmet szerzett

A kettesfogat-hajtó világbajnokságra pályázó két Csongrád megyei lovas, Hódi Károly és Selyben Zsolt… Tovább olvasom