2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Második vonal

Ötvenszázalékos mérleggel zárták az elmúlt hétvégét a másodosztályban szereplő Csongrád megyei csapatok.
Mérlegük: két-két győzelem (SZTE-Szedeák, Szeged-Dorozsma-Algyő) és vereség (Szeged-KKSE, Bertók SC Szentes), valamint egy döntetlen (HVSC).

Fehérvár KC–SZTE-Szedeák 90–98 (25–20, 19–22, 26–22, 20–34)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás. Székesfehérvár, 50 néző.
SZTE-Szedeák: Simándi 22/6, Fülöp 7/3, Nagy A. 13/9, Kovács A. 9, Tanács 33/12. Csere: Trényi 8, Magyar 6. Edző: Nyilas István.
Nyilas István: – Második félidei
remek, taktikus játékunkkal tud-
tuk magunk javára fordítani a mérkőzést. Gratulálok a csapatnak, és köszönöm a fiúknak az egész éves munkát.

Szeged-Dorozsma-Algyő–Csorvás 30–27 (15–13)

NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés. Dorozsma, Orczy-csarnok, 200 néző. Vezette: Szikszay, Szilágyi.
Szeged-Dorozsma-Algyő: Dobó M. – BAUNOK 7, NAGY 5, SZÖGI 8, VADÁSZY 3, ASZTALOS, DOBÓ A. 1. Csere: Márton, ILLÉS (kapusok), Bere, Hajduch 2, Kormány 1, Hódi 3, Szombati. Edző: Dankó Ervin.
Dankó Ervin: – Kézilabdás sporttörténelmet írtunk Dorozsmán: megszereztük az első NB I/B-s érmet. Harmadik helyünkkel egész éves munkánkra tettük fel a koronát a lányokkal. A megerősödött Csorvás elleni mérkőzés nagyon nehéz volt, de mint ebben az idényben oly sokszor, megint megmentett bennünket a szívünk.

Diósgyőr-Miskolc–Szeged-KKSE 32–25 (15–10)
NB I/B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Miskolc, 300 néző. Vezette: Nagy, Végert.
Szeged-KKSE: PREZENSZKI – BALDA 8, Bessenyei 2, ÖRDÖG 5, Savanya 3, DR. FEKETE-SZABÓ 2, KÓNYA 4. Csere: Komáromi (kapus), Ignácz, Lukac 1. Edző: Giricz Sándor.
Giricz Sándor: – Tíz perccel a vége előtt 26–23-as állásnál több lehetőségünk is volt, de tartalékos csapatom sajnos nem tudott ezekkel élni.

HVSC–Kecskemét 13–13 (3–2, 2–2, 5–4, 3–5)
OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 9–16. helyért. Vásárhely, 100 néző. Vezette: Pásztor, László.
HVSC: NAGY P. – Nagy G., BARNA T. 3, Nádasdi G., Hajdú 2, Fodor, KASZA A. 3. Csere: Szabó A. 1, Nádasdi Z., Major, Vékony, RÁCZ V. 4, Tóth T. Edző: Kasza Károly.
Kasza Károly: – Hiába vezettünk már négy góllal is, fegyelmezetlen játék miatt a döntetlennek is örülhettünk a végén. Néhány játékosomnak nem ártana magába szállnia...

Bánki VSE–Bertók SC Szentes 15–10 (5–2, 3–2, 3–3, 4–3)
OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés, rájátszás a 9–16. helyért. Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 50 néző. Vezette: Székely Z., Horváth Cs.
Bertók SC: Orosz L. – MELKUHN 4, Szabó R., Orosz R. 1, Szebeni 2, Piti 2, Makra. Csere: Zentai 1, Juhász, Czirok. Megbízott játékos-edző: Zentai Ákos.
Gól – emberelőnyből: 9/6, ill. 4/3. Ötméteresből: –, ill. 4/2.
Zentai Ákos: – Kipróbáltuk, de ezek szerint játékos-edzőnk, dr. Bertók Gyula nélkül sem megy...

Bronzérmes a Szeviép-Szeged

A Szeviép Szeged a harmadik helyen végzett a bajnokságban, miután a bronzcsata második felvonásán is… Tovább olvasom