2017. 05. 30. kedd - Janka, Zsanett 14°C | 29°C Még több cikk.

Másodszor is szerbverés: Partizan-Pick Szeged 23-29

A Szeged Beton vízilabdásainak tegnapi sikere után ma a kézilabda BL-ben a Pick Szeged is legyőzte a Partizant.

Partizan Beograd (szerb)-Pick Szeged 23-29 (13-16)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, D csoport, 4. forduló, Versec, Millenium csarnok, 600 néző. Vezette: Sivak, Dvorsky (szlovákok).
Partizan: Milics – KOSZTADINOVICS 7, Mester 3, Milinics, MANDICS 7, Radanovics, N. Ilics 3. Csere: Vasics (kapus), Makszics, Milosevics 1, Potics, Dimitrijevics, Babics 1, V. Ilics 1. Vezetőedző: Alekszandar Brkovics.
Pick Szeged: MIKLER – Nagy 4, Lékai 4, Buday 3 (1), SULC 9, ZUBAI 5, Vadkerti 4. Csere: Tatai (kapus), Bajorhegyi, Czina, Pribanic. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 8, ill. 16 perc.
Hétméteresből: ill. 2/1.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 2-1, 10.: 5-4, 13.: 6-8, 22.: 9-13, 25.: 9-15, 37.: 16-19, 41: 18-19, 46.: 20-21, 50.: 22-21, 52.: 22-23, 55.: 22-26,

Skaliczki László: – Egy kiélezett meccset vívtunk a Partizannal, tudtuk, hogy gyorsan játszanak, az átlövő-beálló kapcsolatot erőltetik, ennek tudatában szerveztük meg a védelmünket. Nagy tehet hárult a kapusainkra, szerencsére ezt kiválóan megoldották. Örülök, hogy a gyors lerohanásaink szépen ültek, és sikerült gyakorolnunk az emberhátrányos játékot is... Ma jó volt a Pick Szeged környékén dolgozni, köszönöm a drukkereknek, hogy ilyen sokan eljöttek, és készülünk a következő feladatra.

Alekszandar Brkovics: – Nagyon csalódott vagyok, mert egy nyerhető meccset buktunk el. Egyedül Mandics nyújtott elfogadható teljesítményt, a többiek adósak maradtak a jó játékkal. Nehéz helyzetbe kerültünk.

Vadkerti Attila: – Győzni kellett ahhoz, hogy a következő szintre léphessen a csapat, hogy továbbra is életben tartsa a továbbjutási reményeit. Nagy múltú egyesületet vertünk meg, egy olyan riválist, amely a Koppenhága, a Montpellier és a León ellen is nagyot harcolt.

60. perc: Sulc ellenállhatatlan, ezzel már 23-29. Zúg a "Szép volt, fiúk" Belgrádban. Ez a vége. Megszerezte első sikerét a Pick a BL-ben.

59. perc: Ilics a szélről 23-27.

58. perc: ellenállhatatlan: Sulc újabb átlövése 22-27.

57. perc: Tatai fog, mint a zöld festék. Ő és Sulc a siker kulcsa a hajrában.

56. perc: Nagy Norbert támadójátékát nem érheti panasz 22-26.

55. perc: megint nyerőember Sulc, átlövései ellen nincs ellenszer 22-25.

54. perc: Tatai harmadszor is védeni tud. Ezek nagyon kellenek.

53. perc: Sulc találatával 22-24. Átlövésből szedte szét a szerb kaput.

52. perc: Tatai a kapuban, védéssel kezd, Lékai pedig megszerzi a vezetést 22-23.

51. perc: Zubai szenved meg a gólért 22-22. Kiegészülünk.

50. perc: Nagy Norbi a kapufára, Kosztadinovics a kapuba 22-21.

49. perc: Mandics lő, Mikler véd - kellett! Sulcot is kiküldik, véleményes. Kettős hátrányban harcolunk ki belemenést, bravó!

48. perc: Vadkerti kapja meg második két percét, ez nem jön jókor.

47. perc: Mandics hatalmas gólja, megint egyenlő 21-21.

46. perc: Sulc első lövését blokkolják, a második bent van 20-21.

45. perc: Mester egyenlít, kezdhetünk mindent elölről 20-20.

44. perc: szép gól, Mester dobta 19-20.

43. perc: Zubait küldik ki, hátrányban vagyunk.

42. perc: Zubai gólja nagyon kellett, elképesztó mozdulat volt 18-20.

41. perc: Ilics 18-19.

40. perc: indulnak, Kosztadinovics bevágja 17-19.

39. perc: jól védekezik a Szeged.

38. perc: Kosztadinovics góljával 16-19.

37. perc: Mikler véd, a szerbekhez pattan, Mikler véd, a szerbekhez pattan, Mikler véd, hozzánk pattan, Nagy Norbert 15-19. Bravó, Roli!

36. perc: Vadkerti két perc - jogos volt.

35. perc: szerb gól, Lékait blokkolják 15-18.

34. perc: Czina második két perce.

33. perc: végre a második félidőt is jól kezdjük, Lékai góljával 14-18.

32. perc: Vadkerti villan, néggyel vezetünk 13-17. Csak eddig, Mandics ötödször 14-17.

31. perc: a hazaiak kezdtek.

Fordulatos meccset játszanak a csapatok. Az elején 5-1-re húzott el a Belgrád, majd egy 7-1-es sorozattal fordított a Pick. Öt góllal, 15-10-re is vezetett a Szeged, de a háromgólos előny is biztató a félidőben.

30. perc: Lékai vette észre Budayt centerben, nem is rontja el 13-16. Időntóli szabaddobás - imarad. Ez a félidő.

29. perc: Sulc lövése talpról, védik. Kosztadinovics nem ront 13-15.

28. perc: Babics indulásból 12-15.

27. perc: Czinát is kiküldik, pedig nem durva a meccs. Gyorsan kihasználják, Ilics 11-15.

26. perc: Mandics tartja meccsben a szerbeket 10-15.

25. perc: Mikler véd hatalmasat. Nagy Norbert bátran megy be, be is fejezi 9-15.

24. perc: két villámgyors gól, Sulc majd Vadkerti 9-14.

23. perc: szerb gól, szerb kiállítás 9-12.

22. perc: kiegészülnek a szerbek. Mester mesteri gólja. Na jó, nem volt túl nagy feladat 8-12.

21. perc: ahogy kiegészülnek a szerbek, Babics üt oda Zubainak, ez is két perc.

20. perc: megszületett Nagy Norbi első BL-gólja is 7-12.

19. perc: Mikler nagy formában, a védése után Zubai fogja meg az indítást, ez is bent van 7-11.

18. perc: rohanunk, Lékai cikázik, belövi, Mandicsot kiküldik róla 7-10.

17. perc: villámgyors akció végén Lékai lő, nagyot véd a szerb kapus.

16. perc: indulunk, Zubai bedobja, kiharcol egy két percet is 7-9.

15. perc: egyre zárkóznak a szerbek 7-8.

14. perc: Zubai kap remek labdát Lékaitól, be is vágja 6-8.

13. perc: Buday egyenlít 6-6. Először vezetünk, Vadkerti indulásból 6-7. Szerb időkérés. 6-1-es rohanásban a Pick!

12. perc: Mandics eddig nagyon pörög 6-4. Sulc keze ugyanolyan remek, mint a múlt héten 6-5.

11. perc: Zubai harcol ki bravúrral hetest. Buday lövi a kapusba.

10. perc: Lékai lövése jó, de kellett hozzá egy kis szerencse is 5-4.

9. perc: Mikler véd, ezek nagyon kellenek majd.

8. perc: használt az időkérés, Buday betörésből 5-3.

7. perc: ott a második szegedi gól, ezt is Sulc szerezte átlövésből 5-2.

6. perc: baj van, Kosztadinovics 5-1. Skaliczki mester kér időt.

5. perc: elhúznak a hazaiak, Mandics góljával már 4-1.

4. perc: Buday ellen belemenés. Kosztadinovics indulásból 3-1.

3. perc: Sulc, majd Mandics 2-1.

2. perc: Ilics góljával hazai előny 1-0.

1. perc: mi kezdtünk. Zubai dobását védi a hazai kapus.

18.51: Megjöttek a belgrádi ultrák.

18.50: Na tapsolnak, nem fagytak meg a szurkolók. Megkezdődött a bemutatás.

18.49: A Partizan VIP-szektorban nyolcan. Zúg a Pick Szeged! Nincs válasz, csak csend!

18.47: Pick-zászlók, Pick-dobok a lelátón. A másiki oldal csendben,  a nézők nagy része gyerek.

18.46: Bemutatásra várva. A csapatok az öltözőben.

18.44: Egyelőre úgy tűnik, hogy az 500 ultra eltévedt. Családias a hangulat. 300 néző...

18.37: Fero Sulcot, a Pick egykori szlovák válogatott játékosát üdvözlik a játékvezetők. Nem véletlen, hiszen említettük már, hogy szlovákok.

18.34: A Millenium csarnok Versec egyik központi helye. Itt működik a Televizija Banat, a Versec Rádió. A kosár Eb-re készült. A várost igazán nem hozza lázba, hogy itt játszik a Patizan, Versec első számú csapata a férfi kosárlabda együttes.

18.31: Biztonságban a szegedi drukkerek, közel 20 rendőr vigyázz rájuk, teljesen elkülönítve ülnek.

18.30: Már melegítenek a csapatok.

18.18: 16-os a szerb keret, 13-ból áll a szegedi. Tóth, Buday, Bajorhegyi, Lékia, Vadkerti, Nagy, Tatai, Pribanic, Fekete, Mikler, Zubai, Czina, Sulc a csapatban. Ancsin, Prodanovics, Beocsanin sérülés miatt nem játszik.

18.17: Pirosban lesz a Pick, a Partizan a szokások fekete-fehér szerelésben.

18.16: Az 500 Partizan ultra még nincs a csarnokban, biztosan jönnek majd, állítják a szervezők. 100 szerb nézőnél nincs több a lelátón.

18.15: "Pick Szeged!" - 70 szegedi drukker ordította, amikor megjelentek a Pick-játékosai a játékos kijáróban. Miklerék kiintettek a közönségnek, Skaliczki László lepacsizott a szurkeszekkel.

18.05: Megérkeztek a szegedi drukkerek! Minden rendben!<

• 16. Sandman 2011. október 24. 11:39
    „Így van scott1! Aki pedig nem akar előfizetni a Digi-re az a neten is találhat közvetítést, vagy ha ragaszkodik valaki a minőséghez, akkor keres egy jó vendéglőt, kocsmát Digi TV-vel, ahol két korsó sör mellett megtekinthető nagyon nagy képernyőn. Remélem az új MKSZ elnökség azért tesz valamit a nem éppen ideális helyzet megoldásáért, hiszen a kézilabda kiemelten támogatott sportág Magyarországon.”
  • 15. holapénz 2011. október 24. 10:55
    „W666W! Maximálisan egyetértek veled!!!!
    Parasztvakítás megy minden téren! Semmivel nem jobb ez a vezetőség mint az előző.
    Persze van kifogás, kifizettünk minden tartozást! Igen, csak így nem kevés sporttámogatáshoz jutnak..tehát valamit valamiért!! Komolyan azt hiszik, hogy itt Szegeden mindenki hülye, csak még az a fájó, hogy ehhez Mezei úr is asszisztál!! Ez a gáz! Amíg nincs ember aki dolgozik ebben a bandában, addig pénz se lesz, ha nincs pénz nincs "világ" verő csapat! Pedig 2-3 évvel ezelőtt, itt még egy Barcelona is elvérzett. Most mi vérzünk, de nagyon!”
  • 14. scott1 2011. október 24. 08:41
    „N.P!
    Az a Csányi tartotta életbe a szegedi kézilabdát, és szervezte széles alapokra az utánpótlást, akit te emlegettél... és ha számodra elérhetetlen a DIGI, akkor a probléma magadba keresd és ne a közszolgálati televíziónál! Hajrá Pick!”
  • 13. TUTI 2011. október 24. 07:36
    „A kalamajkából még messze nem értünk ki! Továbbra is óriás erőfeszitéseket kell tenni,
    a szegedi és magyar kéziért, több fronton! Az újonnan alakuló szövetségnek
    rengeteg szervezési munkája lesz, kellene legyen pl finanszirozási és utánpótlás
    terén. (Könyörgöm, lszi végre másoljuk le az osztrák hokibajnokságot!::):))

Szegeden ugyanezekben és itt már a szakmai munkában is nagyot kellene ugrani, pl.
    NSO-on irják norvég videós brigád dolgozik a norvég szövkap mellett.
    RICSI!!!
    Szegeden is folyik ilyen irányú és ennyire intenziv munka???
    Nyilván SKALA, Harris is jó néven vennék, ha egy ember csak a statisztikának/ban
    élne a csapatot segitve, ellenfeleket elemezne, de pl. csapatunk hibáit is segitené megtalálni....:)

HAJRA PICK SZEGED! MAGYAROK!”
  • 12. N.P. 2011. október 23. 23:42
    „dobi
    Persze!
    A digi reklámozhatja akárhogy, de az elérhetősége minimális!
    Azzal van teli a hócipőm, hogy a szövetségek a közvetítési jogokat a legtöbbet fizetőknek adják el - a nézettségtől, elérhetőségtől függetlenül!”
  • 11. azigen 2011. október 23. 22:36
    „W666W

Szerinted ez a Szeged jobb mint a Kiel, Montpellier,Leon, vagy a Koppenhága?
    Ha így gondolod akkor közöd nincs a kézilabdához...
    Nem ígérték azt, hogy megnyerik a BL-t...”
  • 10. dobi 2011. október 23. 22:22
    „N.P.! én értem... :) és szerintem a digi sport megfelelően reklámozta a meccset... nem csak a magyar meccseket adják, van bl magazin... reggeli élő sportműsoraikban is foglalkoznak a kézivel...”
  • 9. W666W 2011. október 23. 21:55
    „Gratula a fiúknak a gyözelemhez !!!

Azért már látom a csoportmeccsek végén a nyilatkozatokat..Hogy ebben a borzasztóan nehéz csoportban örülni kell az 5. helynek és a körülményekhez képest elörelépett a csapat és majd jövöre fogjuk kifutni az igazi formánkat..Aztán jön a következö év és majd jön a vezetöség, hogy annyirra erös lett a magyar bajnokság hogy örülhetünk annak, hogy ha a Második helyet meg tudjuk tartani aBl ben meg ha nem olyan sorsolásunk lesz mint 2011-ben akkor akár a csoport negyedik heylén is végezhetünk ha a bírók nem vezetik el a meccseinket....

Tényleg szükség van erre Szeged városának ..A minden Évben a parasztvakításnak ????

Mikor lesz majd az hogy a BL helyet önkritikát tanusítva az EL be adják be a nevezést ?????

Lassan eljutottunk odáig, hogy egy ilyen gyözelemnek is úgy örülünk már mint majom a farkincájának..”
  • 8. N.P. 2011. október 23. 21:51
    „dobi
    Valószínűleg rosszul fogalmaztam, vagy te nem értetted.
    Csak annyit akartam mondani, hogy egy ZTE-Siófok eszméletlenül fontos összecsapást napokon keresztül "vezetnek fel" bemutatva nem csak a csapatokban szerepelő SZTÁROKAT hanem azok barátnőinek kutyáit is...egy kézis vagy vízilabda BL meccsre viszont se idő, se pénz, se akarat... ennyi.”
  • 7. dobi 2011. október 23. 21:27
    „N.P.! a kézi bl közvetítési jogával a digi rendelkezik... tehát semmi köze az általad említett ligához... :)”
  • 6. Larsson 2011. október 23. 21:21
    „Az utolsó 10 perc nagy volt, amihez nagyon kellett Tatai!

Szép volt!!!”
  • 5. N.P. 2011. október 23. 20:55
    „No ennyit a magyar televíziókról! Gondolom a Csányi-Bohócbajnokság valamelyik elképesztően fontos találkozóját kellett nyomni.
  • 1. love 2011. október 23. 19:19
    „tud valaki linket, ahol lehet élőben nézni????”

Megye II: nyolc szőregi gól

A labdarúgó megyei II. osztály hétvégi meccsein 3 hazai győzelem és 2 döntetlen mellett 4 vendégsiker született. Tovább olvasom