2017. 07. 22. szombat - Magdolna 20°C | 34°C Még több cikk.

Mások kezében a Szeviép-Szeged sorsa

Utolsó csoportmeccsén nyolcpontos vereséget szenvedett a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata az Európa-kupában. A Tisza-partiak a horvát Gospictól kaptak ki.
A szegedi küldöttség kétszer is nagyot nézett a horvátországi Gospicban. Először azért, mert az évekkel ezelőtti romos város már a múlté, olyan változáson ment át a település, hogy jóformán rá sem ismertek a sportolók, sportvezetők.

Másodjára azért nyílt tágra a szemük, mert a hazai gárda legjobbja, Mandir át sem öltözött a meccs előtt, a bedobó sérülés miatt nem tudott pályára lépni. Fürész Emőke már ott ült a padon, de ő sem volt bevethető állapotban, így a padról nézte végig az összecsapást.

Jól indult a találkozó, Tomova kosarai szegedi vezetést jelentettek. Fej fej mellett haladtak a csapatok, egyik sem tudott meglépni a másiktól. Úgy tűnt, hogy az első negyed vendég vezetéssel zárul, végül egy figyelmetlenség miatt döntetlen lett. A második tíz perc is Tomova-pontokkal kezdődött, igaz, ekkor vezetett utoljára a Szeviép. Tabak a pontok, Mazic pedig a lepattanók megszerzésében ügyeskedett. Fokozatosan nőtt a távolság, ám még látótávolságon belül volt a Gospic, hiszen csak öt-hat ponttal tudott meglépni. A nagy hajrá azonban elmaradt, mert a magyar gárdában most egyetlen extra teljesítmény sem akadt, így pedig nehéz meccset nyerni. Hazai oldalon sajnos annál több is, hiszen még Englert Orsolya is feljavult, fontos pontokat szerzett a magyar válogatott irányító.

Fotó: Segesvári Csaba

Végül a cél már nem volt más: minél kisebb különbséggel vereséget szenvedni, hogy maradjon még esély a továbbjutásra. A csoportokból az első két helyezett automatikusan továbbjut a legjobb 32 közé, míg a legjobb nyolc harmadik is folytathatja a küzdelmet. Tegnap mindenesetre az Arad nyert a B csoportban, így harmadik lett, és jobban áll (3/3), mint a Szeged (2/4). De a helyzet még nem reménytelen, hiszen lehet izgulni, este pedig érdemes lesz élőben nézni a www.fibaeurope.com honlapot, ahol minden meccset adnak, és eldől a kérdés: folytathatja-e Szeviép a nemzetközi szereplést.

Fodor Péter: – Voltak lehetőségeink, amelyekkel nem éltünk, pedig volt rá esélyünk.

Gospic (horvát) - Szeviép-Szeged 73-65 (21-23, 15-9, 17-15, 20-18)

Az Euroligában, A csoport: MKB-Euroleasing Sopron–Villeneuve (francia) 65–61 (21–20, 17–15, 12–17, 15–9).

• 1. Laczi Ferenc 2007. december 13. 12:40
    „A padon még ült két játékos.Meg kellet vona probálni hátha....”

Szabó adta a meccs fazonját

Újabb vereséget szenvedett a Bodrogi Bau a férfi kosárlabda-bajnokságban. A vásárhelyiek ezúttal… Tovább olvasom